Naukowcy chcą rozszerzyć ludzką pamięć za pomocą sztucznej inteligencji

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Tom Gruber, twórca oprogramowania Siri dla Apple, podzielił się ostatnio swoimi przemyśleniami na temat korzystania ze sztucznej inteligencji w celu rozszerzenia możliwości ludzkiej pamięci. Użycie sztucznej inteligencji ma umożliwić pokonanie niektórych niedociągnięć spowodowanych przez ludzką fizjologię, ma być także wielką pomocą dla ludzi cierpiących na utratę pamięci.

 

Gruber uważa, że z powodu szerokiego rozpowszechniania różnych technologii internetowych, również smartfonów i tabletów, Internet posiada wiele informacji dotyczących każdej osoby. Utworzenie wyspecjalizowanego systemu sztucznej inteligencji pomoże zebrać wszystkie dane o każdej osobie i ma stanowić rodzaj „kopii zapasowej pamięci”.


Mężczyzna uważa, że systemy sztucznej inteligencji, działające jako pomocnicy, powinny być całkowicie bezpieczne. Z jednej strony wydaje się być to dużą kontrowersją, jednak z drugiej strony interakcje człowieka z komputerem narastają.

 

Maszyny stworzone przez człowieka stają się coraz bardziej inteligentne. Trudno jednak przewidzieć, kiedy nastąpi całkowita symbioza sztucznej inteligencji oraz człowieka. Wydaje się za to, że moment ten nadejdzie nieuchronnie.

 

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Skomentuj