Wyszukiwarka Google AI jest obecnie dostępna w ponad 120 krajach, ale nie w Rosji i UE

Kategorie: 

Źródło: google.com

Google rozszerza dostępność swojego narzędzia do generowania wyszukiwania opartego na sztucznej inteligencji na 120 krajów i dodaje cztery nowe języki. SGE oferuje użytkownikowi bardziej szczegółowe odpowiedzi na zapytania, powołując się na odpowiednie źródła.

Wśród innowacji należy wymienić ulepszony tłumacz, możliwość zadawania dodatkowych pytań bezpośrednio w wynikach wyszukiwania oraz rozszerzone wyniki wyszukiwania o nowe dyscypliny naukowe, tj. medycynę i programowanie.

 

Jednak użytkownicy z Rosji, Białorusi, Unii Europejskiej i niektórych innych krajów nadal nie mają dostępu do nowej usługi.

 

W tym roku Google aktywnie testowało usługę wyszukiwania SGE (Search Generative Experience). Na początku był dostępny wyłącznie na terenie Stanów Zjednoczonych i posiadał podstawowe funkcje, jednak stopniowo firma poszerzała swoje możliwości i zasięg geograficzny. SGE umożliwia użytkownikom uzyskanie szczegółowych odpowiedzi na swoje pytania wraz z linkami do odpowiednich źródeł.

 

Początkowo usługa była dostępna w USA, Indiach i Japonii, a opinie użytkowników w tych krajach były pozytywne. Na tej podstawie Google zdecydował się dodać obsługę czterech nowych języków, tj. hiszpańskiego, portugalskiego, koreańskiego i indonezyjskiego i rozszerzyć jej dostępność w ponad 120 nowych krajach. Mieszkańcy tych krajów mogą teraz korzystać z nowego formatu wyszukiwania w sekcji Wyszukiwanie laboratoriów. Komputerowa wersja przeglądarki Chrome otrzymała już aktualizację, a aplikacja zostanie zaktualizowana w przyszłym tygodniu.

 

Oprócz ekspansji na nowe kraje, usługa wyszukiwania SGE nadal dodaje nowe funkcje. Użytkownikom szczególnie spodobała się możliwość zadawania dodatkowych pytań bezpośrednio w wynikach wyszukiwania. Opcja jest dostępna wyłącznie w języku angielskim w USA, ale w przyszłości planowane jest rozszerzenie jej na inne regiony.

 

Google poszerza także swoje możliwości tłumaczeniowe, uwzględniając wrażliwość kulturową oraz potrzebę przekazania kontekstu i wyrażeń idiomatycznych. W wielu językach jedno słowo może mieć wiele znaczeń, których nie rozpoznają standardowe narzędzia tłumaczeniowe. Na stronie tłumaczenia użytkownicy będą teraz mogli wybierać poszczególne słowa i przeglądać ich konkretne znaczenia. Dodatkowo, jeśli w proponowanym zdaniu występują różne sposoby tłumaczenia poszczególnych słów, zostaną one podkreślone. Na razie funkcja będzie dostępna tylko w USA po przetłumaczeniu z angielskiego na hiszpański.

 

Rozszerzono funkcjonalność usługi wyszukiwania SGE w dyscyplinach naukowych. W sierpniu wyniki wyszukiwania dla niektórych dyscyplin naukowych, takich jak historia i ekonomia, zostały uzupełnione linkami do definicji ważnych terminów. Teraz ma to wpływ na medycynę i programowanie. Jednak ta funkcja jest dostępna tylko dla anglojęzycznych użytkowników ze Stanów Zjednoczonych.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Skomentuj