Powstają specjalne analogowe chipy do AI opierające się na sztucznym ludzkim mózgu

Kategorie: 

Źródło: zmianynaziemi.pl

Chip neuromorficzny, inspirowany strukturą i funkcją ludzkiego mózgu, jest nową technologią obliczeniową, która wykorzystuje fizyczne sztuczne neurony do przetwarzania danych. Firma Rain Neuromorphics Inc., zyskując inwestycję od Sama Altmana, CEO OpenAI ,w wysokości 25 milionów dolarów na rozwój tej technologii, stawia na chipy analogowe, które odróżniają się od typowych cyfrowych chipów AI.

 

Rozwój technologii chipów neuromorficznych przez Rain Neuromorphics Inc. otwiera nowe możliwości w dziedzinie sztucznej inteligencji. Chip neuromorficzny, inspirowany działaniem ludzkiego mózgu, wykorzystuje sztuczne neurony do przetwarzania danych. Odróżnia się od typowych chipów AI tym, że jest analogowy, co pozwala na bardziej złożone przetwarzanie informacji, na przykład takich jak fale dźwiękowe.

 

Kluczową technologią zastosowaną przez Rain Neuromorphics są memrystory, które działają jak sztuczne synapsy. Memrystory, opracowane pierwotnie przez HP Labs, umożliwiają przetwarzanie i pamięć w jednym miejscu, co znacznie przyspiesza działanie AI.

 

W kontekście historycznym, technologia neuromorficzna ma swoje korzenie w pracach z Georgia Tech z 2006 roku oraz późniejszych badaniach z MIT i Stanford University, które przyczyniły się do rozwoju tej dziedziny. Intel w 2017 roku zaprezentował chip "Loihi", wykorzystujący asynchroniczną sieć neuronową do adaptacyjnych obliczeń.

 

Wprowadzenie chipu neuromorficznego Rain na rynek AI może przynieść znaczne korzyści, takie jak zwiększona efektywność energetyczna i szybsze przetwarzanie danych. Może to wpłynąć na wiele obszarów, w tym na rozwój zaawansowanych technologii obrazowania, przetwarzania języka naturalnego i robotyki.

 

Dzięki pozyskaniu funduszy, Rain Neuromorphics planuje rozwijać swój prototyp chipu, co może prowadzić do znaczących innowacji w AI. Wsparcie od takich inwestorów jak Sam Altman świadczy o potencjale i znaczeniu tej technologii. Przekształcenie inspiracji z działania mózgu w praktyczny system obliczeniowy otwiera nowe horyzonty dla przyszłości sztucznej inteligencji.

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Aleksander_I

Nic nam nie pomoże, Lucek?

Nic nam nie pomoże, Lucek? Celowo siejesz defetyzm? Czy nieświadomie? A może trzeba dać władzę tak niszczonym i  rozbijanym z zewnątrz i wewnatrz PATRIOTOM? NACJONALISTOM? Działaliby w interesie lokalnym ? Nie dałoby się ich korumpować z zewnątrz? Co sądzicie o tej koncepcji? LICZĄ SIĘ TYLKO WASZE POZYTYWNE SUGESTIE, ŻADNYCH BIADOLEŃ.( USa-MAGA/ POLSKA- ZrobmyZnowuPolskęPorężną)

Portret użytkownika inzynier magister

to znaczy że jużbliżej

to znaczy że jużbliżej powstania i złożenia antychrysta ufonauty !!! to technologia rodem z pojazdów ufo która pozwoli na skonstruowanie "humanoidów to-coś" !!! będą tacy chodzić po ulicach i wyłapywać tych co nie przyjęli znamienia bestii 666 bila gatesa i sorosa razem z wariatem klausem szwabem !!! albo z ich następcami z loży ordo ab chao 33 gwiazd fenikas Lucyfera i bafometa !!! Niech nas ochrania Jezus Chrystus Pan razem z Maryją Dziewicą !!!

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika 32r2

bełkot

bełkot

wiekszosc obecnych procesorów albo jest 7 bitowych int albo DSP. DSP jest popularniejsze

jak rozumiem te tez sa dsp, a memrysory to po prostu tranzystor z pamiecia czyli programy nie wymagaja podtrzymywania pamieci (zobaczcie ile jest taktowana pamiec RAM ) czyli tyle nie trzeba dawać prądu. ale z obliczeniami jest nawet lekko wolniej.

czyli nic nowego ale sprzedawane jako super hiper niepotrzebny gadzet

Portret użytkownika ba19

Jaki los czeka  podłych  i

Jaki los czeka  podłych  i nikczemnych  Biblia donosi :

Jeremiasza 25: 31  „‚Wrzawa dotrze aż do najdalszej części ziemi, bo Jehowa wiedzie spór z narodami.+ Będzie się sądził z wszelkim ciałem.+ A niegodziwców wyda pod miecz’+ — brzmi wypowiedź Jehowy. 32  „Tak rzekł Jehowa Zastępów: ‚Oto nieszczęście idzie od narodu do narodu,+ a z najodleglejszych miejsc na ziemi zostanie wzbudzona wielka nawałnica.+ 33  I pobici przez Jehowę będą w owym dniu od jednego krańca ziemi aż po drugi kraniec ziemi.+ Nie będą opłakiwani, nie będzie się też ich zbierać ani grzebać.+ Będą jak gnój na powierzchni roli’.+

Malachiasza 4: 4  „Oto bowiem nadchodzi dzień palący jak piec+ i wszyscy zuchwali oraz wszyscy, którzy popełniali niegodziwość, staną się jak ścierń.+ I pochłonie ich ten nadchodzący dzień — rzekł Jehowa Zastępów — tak iż nie pozostawi im ani korzenia, ani gałęzi.+

Psalm 37:   Złoczyńcy bowiem zostaną wytraceni,+lecz pokładający nadzieję w Jehowie — ci posiądą ziemię.+ ו [Waw] 10  I jeszcze tylko chwilka, a już nie będzie niegodziwca;+i zwrócisz uwagę na jego miejsce, a już go nie będzie.+ 11  Lecz potulni posiądą ziemię+i naprawdę będą się wielce rozkoszować obfitością pokoju.+

29  Prawi posiądą ziemię+i będą na niej przebywać na zawsze.+

Objawienia 21:  Wtedy usłyszałem donośny głos od tronu, mówiący: „Oto namiot+ Boga jest z ludźmi i On będzie przebywać+ z nimi, a oni będą jego ludami.+ I będzie z nimi sam Bóg.+  I otrze z ich oczu wszelką łzę,+ i śmierci już nie będzie+ ani żałości, ani krzyku, ani bólu już nie będzie.+ To, co poprzednie, przeminęło”.+  I Zasiadający na tronie+ rzekł: „Oto czynię wszystko nowe”.+ Mówi też: „Napisz, ponieważ słowa te są wierne i prawdziwe”.

Większość twierdzi ze wierzy w Boga Biblii ,  ale nie wierzy Bogu Biblii,   ze spełni swoje obietnice zapisane w Biblii !

Ida zmiany ze zwalą wszystkich z nóg !

Portret użytkownika ba19

A dlaczego tak jest jak

A dlaczego tak jest jak napisałeś Biblia donosi , bo bogiem planety Ziemi obecnie jest Szatan Diabeł , A TO ZE WIĘKSZOŚĆ W TO NIE WIERZY TYM WIĘCEJ KRZYWDY WYRZĄDZA LUDZKOŚCI :

Objawienia 12:  Zrzucony więc został wielki smok,+ pradawny wąż,+ zwany Diabłem+ i Szatanem,+ który wprowadza w błąd całą zamieszkaną ziemię;+ zrzucony został na ziemię,+ a z nim zostali zrzuceni jego aniołowie.

12  Dlatego weselcie się niebiosa i wy, którzy w nich przebywacie!+ Biada+ ziemi i morzu,+ ponieważ zstąpił do was Diabeł, pałając wielkim gniewem, bo wie, że mało ma czasu”.+

2 Tymoteusza 3; 13  Natomiast ludzie niegodziwi i oszuści będą się posuwać od złego ku gorszemu, wprowadzając w błąd i będąc w błąd wprowadzani.+

Ale wkrótce nastąpią zmiany na Ziemi, bo Królestwo Boże przejmie na Ziemi władzę ;

Mateusza 6: 10  Niech przyjdzie twoje królestwo.+ Niech się dzieje twoja wola,+ jak w niebie, tak i na ziemi.+

Daniela 2: 44  „A za dni tych królów+ Bóg nieba+ ustanowi królestwo,+ które nigdy nie zostanie obrócone wniwecz.+ I to królestwo nie przejdzie na żaden inny lud.+ Zmiażdży ono wszystkie owe królestwa+ i położy im kres, lecz samo będzie trwać po czasy niezmierzone;+

Objawienia 17: 12  „A dziesięć rogów, które ujrzałeś, oznacza dziesięciu królów,+ którzy jeszcze nie otrzymali królestwa, lecz na jedną godzinę otrzymują władzę jako królowie wraz z bestią. 13  Ci mają jedną myśl i dlatego dają bestii swą moc i władzę.+ 14  Ci stoczą bitwę z Barankiem,+ ale Baranek ich zwycięży,+ ponieważ jest Panem panów i Królem królów.+ Zwyciężą też ci, którzy są z nim powołani i wybrani, i wierni”.+

Mateusza 25: 41  „Wtedy powie z kolei do tych po swej lewicy: ‚Idźcie ode mnie,+ przeklęci, w ogień wieczny,+ przygotowany dla Diabła i jego aniołów.+

Objawienia 20: 10  A Diabeł,+ który ich wprowadzał w błąd, został wrzucony do jeziora ognia i siarki, gdzie już się znajdowali zarówno bestia,+ jak i fałszywy prorok;+ i będą męczeni dzień i noc na wieki wieków.

Objawienia 21:  Wtedy usłyszałem donośny głos od tronu, mówiący: „Oto namiot+ Boga jest z ludźmi i On będzie przebywać+ z nimi, a oni będą jego ludami.+ I będzie z nimi sam Bóg.+  I otrze z ich oczu wszelką łzę,+ i śmierci już nie będzie+ ani żałości, ani krzyku, ani bólu już nie będzie.+ To, co poprzednie, przeminęło”.+  I Zasiadający na tronie+ rzekł: „Oto czynię wszystko nowe”.+ Mówi też: „Napisz, ponieważ słowa te są wierne i prawdziwe”.

 

Skomentuj