W Chinach sztuczna inteligencja pomaga łapać skorumpowanych urzędników

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Chiny coraz chętniej wdrażają nowoczesne technologie informatyczne, które pomagają instytucjom rządowym w wielu kwestiach. Wśród nich jest system przeznaczony do zwalczania korupcji. Sztuczna inteligencja o nazwie „Zero Trust” pomaga namierzać urzędników łamiących prawo i podobno jest „zbyt skuteczna”.

 

Program komputerowy został opracowany i wdrożony przez Chińską Akademię Nauk i instytucje rządzącej Partii Komunistycznej. Sztuczna inteligencja potrafi monitorować i oceniać pracę oraz życie prywatne urzędników państwowych. System ma do swojej dyspozycji ponad 150 chronionych baz danych, z których może czerpać informacje.

 

Program „Zero Trust” jest bardzo pomocny w wykrywaniu podejrzanej działalności, np. transferu własności, budowy infrastruktury, nabywaniu gruntów i wyburzaniu domów. System może zaalarmować, gdy zauważy nietypowy wzrost w czyichś oszczędnościach bankowych lub zakup nowego samochodu.

Sztuczna inteligencja analizuje wszystkie zachowania i ocenia, czy dana osoba może być skorumpowana. Jeśli pojawią się takie podejrzenia, system przekazuje te dane władzom.

 

Eksperyment ze sztuczną inteligencją został wprowadzony jedynie w 30 miastach i miejscowościach, zatem jest mocno ograniczony. Jednak system ten funkcjonuje już od 2012 roku i pozwolił namierzyć ponad 8 700 urzędników, którzy dopuścili się defraudacji, nadużycia władzy, nepotyzmu oraz niewłaściwego wykorzystania funduszy rządowych. Część z nich trafiła do więzienia, a większość otrzymała ostrzeżenie lub łagodną formę kary.

Okazuje się również, że program komputerowy jest tak skuteczny w swojej pracy, że w większości przypadków, lokalne władze postanowiły zakończyć eksperyment. Urzędnicy podobno żyją pod ciągłą presją, choć tak naprawdę, uczciwe osoby nie powinny mieć powodów do obaw.

 

Jak widać, sztuczna inteligencja jest doskonałym narzędziem do walki z korupcją. Rozwiązania tego typu z pewnością przydałyby się w wielu innych krajach świata. Niestety, wiąże się to również z totalną kontrolą życia zawodowego i prywatnego.

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Czasy  ostateczne

  Amightywind Misja,która

  Amightywind Misja,która poucza o Świętości i czasach końca,nawróć sie juz dziś,bo jutro moze byc za późno. Czytaj Pismo Święte znajdziesz odpowiedzi w Proroctwach, BÓG przemawia przez Proroków.

katolicyzm Cię nie zbawi a pociągnie do piekła -szukaj prawdy! Znajdziesz ja w Amightywind 

Portret użytkownika Medium

Korupcja jest związana z

Korupcja jest związana z systemem zarządzania krajami o statusie kolonialnym. Sama metropolia korumpuje wykonujących zarząd nad koloniami.

Jeśli jesteś we władzy kolonialnej, nie jesteś z narodem, a przeciw niemu. Oczywiście są wyjątki we władzy, prawdziwi patrioci, którzy tylko czekają na dogodny moment, by przemycić korzystne dla narodu rozwiązania.

Być może dlatego nasz forumowy kolega euklides tak bardzo władzy nie lubi.

Portret użytkownika Majster.

U nas taki program by nie

U nas taki program by nie wyrobil z praca... , poza tym chyba naduzywacie tu slowa sztuczna inteligencja. Moim zdaniem to zwykly program. Urzednik/polityk/policjant/wojskowy jest osoba panstwowa takze powinien byc inwigilowany bo zarzadza kapitalem obywateli. U nas w urzedach co juz nagminnie mnie spotkalo urzednicy specjalnie wprowadzaja w blad oraz nie doinformowuja... (No byl jeden wyjatek od reguly) Teraz chodze z dyktafonem na kazda rozmowe do urzedu.

Portret użytkownika inzynier magister

a czy sztuczna inteligencja

a czy sztuczna inteligencja ogłosi że 5G jest niebezpieczne dla zdrowia czy tylko wtedy jak programiści NWO jej nakażą ?! Bo obecne sztuczne inteligencje to są półinteligencje ! one są inteligentne tylko do momentu kiedy naukowcy NWO im tą inteligencję zaprogrmują ! "Technologia 5G, która ma być jednym z głównych filarów innowacyjnej gospodarki, może być niezwykle groźna dla zdrowia.W roku 2015 ponad 230 naukowców w specjalnym liście do przedstawicieli ONZ ostrzegało przed szkodliwym promieniowaniem pola elektromagnetycznego. List do przedstawicieli KE w sprawie technologii 5G wysłali także w 2017 roku europejscy naukowcy i lekarze z 36 państw. Domagali się oni wprowadzenia moratorium na technologię piątej generacji, która powinna zostać – ich zdaniem – uruchomiona dopiero wtedy, kiedy badania niezależnych ekspertów dowiodą braku jej szkodliwego wpływu na środowisko i nasze zdrowie. Po 2015 przyszły kolejne badania potwierdzające duże zagrożenie ze strony technologii bezprzewodowych. Największe z nich, z budżetem sięgającym 25 mln dolarów i prowadzonym w ramach amerykańskiego National Toxicology Program (NTP), wykazało statystycznie znaczący wzrost zachorowań na raka mózgu i serca u zwierząt wystawionych na działanie EMF na poziomie znacznie niższym niż wskazany w wytycznych Międzynarodowej Komisji Ochrony Przed Promieniowaniem Niejonizującym, a obowiązujący w większości krajów. Wyniki późniejszych badań epidemiologicznych na ludziach potwierdziły te wnioski, łącząc ekspozycję na promieniowanie o częstotliwości radiowej ze wzrostem zachorowań na nowotwory mózgu.W 2016 Europejska Akademia EUROPAEM stwierdziła, że „istnieją silne dowody na to, że długoterminowa ekspozycja na pole elektromagnetyczne może powodować wzrost zachorowań na nowotwory, Alzheimera i bezpłodność. Częściej jednak mamy do czynienia z objawami nadwrażliwości na EMF, m.in. bólami głowy, trudnościami z koncentracją, problemami ze snem, depresją, brakiem energii, zmęczeniem i symptomami grypopodobnymi”.

Mikrofale - 5G a depopulacja - Zbigniew Gelzok 7 lut 2019

https://www.youtube.com/watch?v=G3PRxB8L-Qg

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Skomentuj