Słowenia może zamknąć granicę z Chorwacją, co uniemożliwi imigrantom dotarcie do Niemiec

Kategorie: 

Źródło: Twitter
Władze Słowenii powiadomiły że chcą wzmocnić kontrolę na granicy z Chorwacją. Na dzień dzisiejszy nie planuje się zamknięcia przejścia granicznego, ale gdyby taka decyzja została podjęta, miałaby ona katastrofalny wpływ na imigrantów, którzy za wszelką cenę chcą przedostać się do Niemiec.

 

Nie podano do publicznej wiadomości żadnych konkretnych informacji. Rząd przygotował "dodatkowe pilne środki" które pozwolą kontrolować napływ imigrantów. Wśród nich wymieniana jest budowa ogrodzenia z drutem kolczastym. Podkreślono że Słowenia nie ma zamiaru zamykać granicy z Chorwacją, lecz wiele wskazuje na to, że również ta opcja będzie z czasem brana pod uwagę.

 

Władze powiadomiły, że w najbliższej przyszłości spodziewają się kolejnej fali imigrantów i może to doprowadzić do ekstremalnie trudnych warunków humanitarnych. Słowenia ma po prostu takie same obawy jak Węgry, które jako pierwsze zaczęły sprzeciwiać się dyktaturze UE.

 

Dziś Słowenia mówi tylko o wzmocnieniu granicy, ale stąd niewiele brakuje do jej całkowitego zamknięcia. Wtedy imigranci będą mieli poważny problem, ponieważ Słowenia jest ostatnim krajem który umożliwia podróż drogą lądową z Bliskiego Wschodu do Niemiec.

 

 

Źródło: http://news.yahoo.com/slovenia-tighten-border-control-fears-unmanageable-migrant-wave-223621141.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Mojeimię44

Pilne. W Serbii 28 listopada

Pilne. W Serbii 28 listopada dojdzie do zmasowanych zamieszek w których zginie 31 osób a kilkadziesiąt zostanie rannych. W walce z demonstratami weźmie udział policja ale wojsko będzie asekurowac całą sytuację. Będą latały koktaile Mołotowa. Będą w mediach mówić że to zamieszki ruchu imigracyjnego do których dołączać będą Serbowie. Stopniowo zamieszki będą coraz liczniejsze i dojdzie do użycia samolotów.

Portret użytkownika Dacom96

Czyli co możemy mówić o

Czyli co możemy mówić o początku zbliżającej się wojny na Bałkanach ? Boże tragicznie to wszystko wygląda śledze intensywnie te wszystkie wydarzenia na Świecie od prawie 2 lat i naprawdę pierwszy raz w życiu odczuwam taki strach i niepokój z powodu raczej już nieuniknionej wojny do której tak wszyscy prą . Syria gdzie już starcie wiekszości krajów Bliskiego wschodu jest wiecej niż pewne do tego chodzą suchy o zaangażowaniu sie wojsk lądowych USA i Rosji na pełną skalę , do tego na Upadlinie znowu robi się gorąco . Masakra 

Portret użytkownika Trzydzieści Trzy

Pilne. W Wąchocku 2 grudnia

Pilne. W Wąchocku 2 grudnia na Plebanii będzie impreza. Wypitych zostanie 17 flaszek wódki, zużytych zostanie 14 opakowań prezerwatyw. Stopniowo impreza będzie sie popwiekszać, pojawią się goście z sąsiedniej parafii. Dojdzie do użycia wibratorów.

Strony

Skomentuj