Skandal sądowy w Polsce! Sprzeczny z Konstytucją wyrok legalizuje prześladowania prawicy

Kategorie: 

Źródło:

Skandaliczne polityczne wyroki sądowe są ostatnio w Polsce niemal normą. Przeważnie są one wydawane przez sędziów o lewicowych sympatiach, którzy wykorzystują swoją władzę do gnębienia ludzi o prawicowych poglądach. Skutkuje to nawet skazywaniem dziennikarzy, co ostatnio za użycie słowa "feminazistki", spotkało Marcina Rolę z telewizji wrealu24. Najnowszy trend to legalizacja działania lewicowych bojówek blokujących legalne demonstracje prawicy. 

Ostatnie kuriozalne rozstrzygnięcie sądowe dotyczy 40 bojówkarzy, którzy mieli postawione zarzuty z powodu nielegalnej blokady przemarszu zorganizowanego przez Młodzież Wszechpolską w celu uczczenia Bitwy Warszawskiej z 1920 roku. Oskarżeni, wśród których była między innymi znana działaczka lewicowa Kazimiera Szczuka, usiedli na drodze przemarszu i wykrzykiwali hasła w stylu "Warszawa wolna od faszyzmu", "Faszyzm nie przejdzie" i "Faszyzm jest nielegalny". Okazało się Według sędziego legalną demonstrację organizowaną przez legalne organizacje wolno blokować o ile jej organizatorem jest ONR i Młodzież Wszechpolska! 

 

Nielegalni protestujący, miotający oskarżenia o faszyzm, zostali szybko usunięci z drogi siłą przez Policję i marsz przeszedł ostatecznie ulicami Warszawy 15 sierpnia 2017 roku. Konsekwencją blokady były zarzuty dla lewicowych aktywistów z art. 52 §2 Kodeksu Wykroczeń. Organizatorzy marszu powinni chyba dochodzić swoich praw w wyniku zniesławienia z powodu nazwania ich faszystami. Jest to tym bardziej ważne teraz, po kuriozalnym uniewinnieniu samozwańczych antyfaszystów przez sąd. 

 

Można podejrzewać, że wyrok ten był w dużej mierze motywowany poglądami sędziego Łukasza Bilińskiego znanego z publicznego deklarowania swoich sympatii politycznych i wyroków dziwnie sprzyjających jednej tylko stronie dyskursu politycznego. W przeszłosci wsławił się na przykład uniewinnianiem bojówkarzy opozycyjnej organizacji Obywatele RP. Trudno się zatem dziwić, że i tym razem, zdaniem sędziego Bilińskiego blokada marszu zorganizowanego przez narodowców miała uzasadnienie i nie była szkodliwa społecznie. 

W uzasadnieniu sędzia stwierdził, że według blokujących po prostu chcieli oni zaprotestować przeciwko faszystowskim organizacjom w Polsce, bo ich zdaniem takimi właśnie są ONR i MW. W związku z tym założyli, że konstytucyjne prawo do zgromadzeń ich nie obowiązuje. Taki tok myślenia potwierdził potem sędzia Biliński, którego zdaniem  dla poglądów narodowców nie ma miejsca w przestrzeni publicznej. 

 

Sędzia skrytykował co prawda, że lewicowi bojówkarze nie zgłosili kontrmanifestacji i przyznał, że ich blokada nosiła znamiona wykroczenia. Jednak dodał, że jego zdaniem ważniejsze są pobudki blokujących, które ocenił pozytywnie. Odwołując się do własnej interpretacji historii ONR i Młodzieży Wszechpolskiej stwierdził, że protestujący mieli rację nazywając ONR i MW faszystami bo dzisiejsi kontynuatorzy tych przedwojennych organizacji są według niego odbierani w taki właśnie sposób. 

 

Dowodem na faszyzm ONR i MW są zdaniem sędziego postulaty środowisk narodowych względem środowiska żydowskiego w II RP i w związku z tym, jak to ocenił, ich rzekomy antysemityzm. W swoim wywodzie w uzasadnieniu, sędzia Biliński stwierdził, że nie każde publiczne głoszenie poglądów zasługuje na ochronę. 

„W tej sprawie sąd przyjął, że dorobek Młodzieży Wszechpolskiej i ONR tłumaczą dlaczego pojawił się przeciwko nim protest oraz dlaczego tak wiele osób nie mogło się pogodzić z tym, że idą przez miasto” – uzasadniał sędzia Biliński - „Sąd nie widzi by ich działania były sprzeczne z demokratycznym i otwartym społeczeństwem, które równo traktuje obywateli i nie pozbawia ich praw publicznych” – podkreślał sędzia.

Innymi słowy sędzia uznał, że są poglądy właściwe i niewłaściwe i jego zdaniem rację w tym sporze mają lewicowi bojówkarze, którzy mimo, że nielegalnie, to blokowali słusznie. Symboliczne jest odwołanie się do "otwartego społeczeństwa" jako wzorca działań oskarżonych. Powoduje to skojarzenia z wizją świata narzucaną przez pewnego znanego spekulanta, zarządzającego siecią organizacji pod szyldem Open Society Foundations.

 

Pozostaje mieć nadzieję, że w kolejnej instancji ten kuriozalny polityczny wyrok zostanie zweryfikowany, ponieważ przyzwolenie dla lewicowej agresji może spowodować, że ośmieli to spiralę nienawiści względem prawicy co może mieć nawet tragiczne konsekwencje. 

 

 

 

 

Podsykutuj z autorem @lecterro

Ocena: 

4
Średnio: 4 (4 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika bolo_bb

Tak z ciekawości. Nazywa Pan

Tak z ciekawości. Nazywa Pan bojówką paręnaście osób która siedzi na bruku i woła "stop faszystom" ???? I nazywa Pan tłum osób z falangą na piersiach, z transparentami "biała Polska"  "Polska dla Polaków" pokojową manifestacją osób o prawicowych poglądach ? Pański tekst nie ma nic wspólnego z dziennikarstwem - jest Pan niedouczony i niekompetentny, stosuje Pan te same metody dyskredytowania osób (w tym wypadku sędziów) jakie stosowano za komuny i jakie stosuje PIS teraz. Polegają one na tym że jeśli ktoś zwróci się przeciwko jedynemu słusznemu nurtowi i nie ma przeciwko niemu żadnych argumentów dla "mas" to się wyciąga historię sprzed 40 lat jak to rzekomo osoba dyskredytowana rozmawiała z osobą X, która to przechodziłą koło przystanku na którym siedział starszy człowiek którego syn miał kolegę którego szwagier naprawiał samochód prominentnemu działaczowi KC PZPR - co jest jednoznaczne (w opinii autora tej dyskredytacji) że i sam dyskredytowany jest "Starym Komuchem" - 30% idiotów w tym kraju łyka to jak pelikan rybę i tak sie to toczy. Przeczytaj może czym jest faszyzm, skąd się wziął i jak sie rozwijał a potem pier...l że ONR to pokojowa organizacja młodej inteligencji polskiej.

Portret użytkownika rechotek

Ile czasu można wciąż

Ile czasu można wciąż powtarzać, że jest prowadzona od kilku dziesięcioleci podmiana Polaków na nowych polaków czyli obcych. Wystarczy przeczytać nazwiska polityków od lat '80-tych zeszłego wieku, wcześniej - poczytać o organizacjach do których należeli, kogo wybierano na najważniejsze (i nie tylko) stanowiska w kraju, jak prowadzono politykę by osiągnąć to co dzisiaj mamy i to, że nie mamy na kogo głosować bo niszczono od środka małe partie zakładane przez Polaków. To samo będzie z Narodowcami i Kukizowcami, zniszczą ich od środka jeśli osiągną wynik wyższy niż im przewidziano. Przez lata tworzono prawo, które miało za zadanie zniszczyć dorobek Polaków, sprzedać za bezcen a sprowadzić obcy kapitał by się dorabiał na Polakach a kasa szła za granicę, bo tylko w ten sposób niszczy się Naród całościowo, wyprowadza się pieniądze a jednocześnie zadłuża kraj na lichwiarski procent, bo nie ci co zadłużają będą przecież spłacać, spłacać będzie Naród Polski. Prawo to bat na niepokornych czyli Polaków, prawo ustanawiąją prawnicy, którzy są przeważnie polakami o pozmienianych nazwiskach, zakotwiczeni tu by doprowadzić dzieło swych "duchownych" czyli rabinów do szczęśliwego przejęcia ziemi obiecanej. Dziś demontują pomnik księdza Jankowskiego, czy każdy wie co mówił gdy jeszcze pozwalano mu mówić  " ...należy sprawdzać kandydatów do sejmu do piątego pokolenia czy są Polakami... " więc proste, że pomnik człowieka, który tak głosił stać nie może w "wolnym mieście",  oskarżenia o wykorzystywanie dzieci to dziś najlepsza broń na każdego, nie tylko na niewygodnych księży, kiedyś ubecja zabijała pokryjomu a dziś niszczy przez zniesławienie. W końcu ilu jest Poalków w Polsce, ktoś w komentarzach napisał, że 50%, świadomych Polaków jest może ze 20%, reszta czyli 30% to mniej lub bardziej zmanipulowani biedni umysłowo ludzie, których nie interesuje nic poza medialną papką z telewizora.

Portret użytkownika baca

poglądy sędziego poglądami,

poglądy sędziego poglądami, każdy ma jakieś... genetyczni bolszewicy rownież....

ale do chu*a niepodobne jest to że w Polsce sędziowie są żydami....

a w izraelu nie ma wcale polskich sędziów...

Polacy nie Palestyńczycy i chyba się godzą na to bo jak to wytłumaczyć?

 

 

Portret użytkownika Ftaq

trzeba w końcu tym

trzeba w końcu tym niedouczonym lewakom wytłumaczyć że nazim to jest lewacki wynalazek i jak chcą to w pramach prostestu mogą się sami spałować i zbojkotować! Nazim to określenie powstałe w czasach II WW i pochodzi od pierwszych liter NSDAP narodowo SOCJALISTYCZNEJ parti pracy Niemiec, socjalizm to przecież lewactwo! a te tłuki myślą że prawica ma jakiś związek z nazizmem, Głupich nie sieją sami sie rodzą!

Portret użytkownika Nicco

I co z tego, że dowody są z

I co z tego, że dowody są z chipem? Jakby powodowało to coś gorszego, niż dotąd było. Przecież w takiej Anglii w ogóle go nie mają. Po drugie, jak to jest że ktoś ukradnie komuś dowód i może wziąć na niego pożyczkę? Tyle dobrego, że teraz chociaż będzie można zawiesić w łatwy sposób jego ważność, gdyby został zgubiony, lub skradziony.

Dla wiekszości osób gadających o chipach problemem jest chip sam w sobie, a nie jego faktyczne działanie, bo wzięli się za kopiowanie wątpliwej interpretacji proroctwa, które i tak zostanie ostatecznie dopasowane jak te w końcu się spełni.

Zupełnie jak z proroctwem dotyczącym WTC. Dopiero po fakcie można było je zinterpretować.

Portret użytkownika Uther Lightbringer

Jest to kolejny wyrok

Jest to kolejny wyrok obnażający patologię polskiego sądownictwa. Jak zwykle okazuje się, że sprawcy nagle okazują się bezkarni, tylko dlatego, że sędzia kieruje się poglądami politycznymi. Dla niektórych sędziów liczy się obecnie tylko to, żeby karać ludzi uznanych za "przeciwników politycznych", zakazywać im wypowiadania się na ważne tematy oraz usunąć ich z życia publicznego. A wszystko w myśl zasady: "dajcie mi człowieka, a paragraf się znajdzie". Moim zdaniem takich ludzi powinno pozbawić się prawa do wykonywania tego zawodu, tyle, że się tego nie robi, bo politykom i niektórym przedstawicielom władzy sądowniczej nie jest to na rękę. Osądzanie według ideologicznego to jest właśnie jeden z powodów (obok przewlekłości postępowań), dlaczego wymiar sprawiedliwośći jest krytycznie oceniany  przez wielu ludzi. Czuję, że będzie niestety tylko gorzej.

Portret użytkownika mirmił

I dłatego lewackiej ideologii

I dłatego lewackiej ideologii trzeba powiedzieć stanowcze NIE (!) . Trzaskowski powinien zostać zdymisjonowany za popieranie LGBT ,gender i innego gó**a ,podobnie jak każdy inny urzednik państwowy otwarcie sprzyjający tym ideologiom powinien się spakować ! A za ich publiczne propagowanie należy się pałowanie ! 

Portret użytkownika rechotek

Ci co dali minusy to są

Ci co dali minusy to są przeciwni pałowaniu czy za krytykę Trzaskowskiego? A może nie podoba im się krytyka lgbt, jednym zdaniem - gówno w Warszawie dorwało się do władzy i wypływa na powierzchnię. Na partie, które zawarły koalicje czyli: po, nowoczesna, psl, sld, wiosna i inne szumowiny co przykleiły się do tej mazi, będą głosować takie same szumowiny społeczne i polityczne.

Strony

Skomentuj