Czarny Piątek w Polsce. Seria antywolnościowych ustaw w Sejmie!

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

W czasie gdy wszyscy pasjonowali się tym, że Naczelnik Jarosław Kaczyński w ławie sejmowej czytał Atlas Kotów, jego koledzy z klubu PiS przegłosowali pakiet antywolnościowych ustaw, które wprowadzają kolejne obostrzenia i podatki. Podsumujmy zatem ostatni tydzień w wykonaniu socjalistów i etatystów z PiS. 

 

Zacznijmy od zakazu handlu w niedzielę. Postanowiono, że handlowanie w niedzielę będzie zabronione. Początkowo będzie można handlować w co drugą niedzielę miesiąca, ale od 2020 roku handel będzie zabroniony we wszystkie niedziele. Szkodliwa ustawa jest obecnie przedstawiona jako zdobycz socjalna. Chodzi rzekomo o ludzi, którzy są zmuszani do pracy w weekendy. Zdaniem rządzących powinni oni spędzać ten czas z rodzinami. Władza po prostu wie lepiej co jej niewolnicy mają robić w niedzielę i nawet jeśli ktoś chce wtedy pracować i zarobić dodatkowe pieniądze dla swojej rodziny, to skutecznie mu to uniemożliwiono.

Przychylanie nieba robotnikom supermarketów może się dla niektórych z nich skończyć zwolnieniami z pracy. Już teraz mówi się, że zakaz handlu w niedziele spowoduje redukcję zatrudnienia o około 10%. Ciekawe, że empatyczna władza nie pochyla się tak bardzo nad losem pracujących w weekendy pracowników stacji benzynowych, piekarni, teatrów, kin i innych obiektów użyteczności publicznej. Z jakiegoś powodu interesują ich tylko pracownicy galerii handlowych i supermarketów. Można podejrzewać, że jest to jakiś lobbing religijny.  Pewnym środowiskom zaczyna przeszkadzać to, że Polacy zamiast chodzić w niedzielę do kościoła chodzą do galerii handlowej.

Szkodliwa ustawa o zakazie handlu w niedzielę wywoła tylko takie skutki, że znajdą się sposoby na jej obejście. Już teraz mówi się że wszystkie stacje benzynowe przekształcone zostaną w małe supermarkety. Kto wie, być może wkrótce pojawią się w nich Biedronki lub Lidle? Poza tym wiadomo, że w ustawie nie ujmuje piekarni, a przecież praktycznie każdy z supermarketów piecze własne pieczywo. Wystarczy więc zgłosić je jako piekarnie i nie trzeba będzie zamykać handlu w niedzielę. Z pewnością te kombinacje odbiją się też na cenach produktów, bo skoro w niedzielę wybór będzie znacznie ograniczony to te uprzywilejowane punkty sprzedaży będą mogły bezkarnie podnieść ceny.

 

Gdy mówimy o wolności wyboru i kupna towarów, warto wspomnieć o kolejnej szokująco głupiej ustawie, którą przegłosował w zeszły piątek socjalistyczny polski sejm. Chodzi o ograniczenia w sprzedaży alkoholu, które mają obowiązywać od stycznia 2018 r. Z ustawy wynika, że konkretne samorządy będą miały prawo wprowadzenia prohibicji alkoholowej w określonych godzinach w ciągu doby. W tym przypadku socjaliści spis postanowili rzekomo ograniczyć spożycie alkoholu. Jednym ruchem uda im się jednak odtworzyć popularne meliny bądź mety, które królowaly w czasach PRL i gdzie można było kupić alkohol o dowolnej porze dnia i nocy, a nie tylko w określonych godzinach.

To prawo, które wejdzie od stycznia 2018 roku jest ewidentnie wzorowane na prawodawstwie PRLu, które dla obecnej ekipy chyba stanowi wzór. Wtedy też alkohol był sprzedawany dopiero od godziny 13:00. Obecnie mówi się o zakazie sprzedaży w godzinach nocnych, ale de facto okres prohibicji będzie zależał od każdego lokalnego samorządu. Również i w tym przypadku uchwalając takie prawo stworzono podmioty uprzywilejowane, na przykład restauracje, które będą zapewne płacić duże pieniądze za możliwość serwowania trunków wyskokowych swoim gościom i będą mogły dzięki temu podnieść te ceny skoro dostęp do tych napojów wyskokowych zostanie znaczące ograniczony.

 

Jak specjalistów przystało posłowie PiS przegłosowali również podwyżkę podatków. Na cel wzięto mitycznych bogaczy bo to bardzo podoba się publice. Ludzie lubią wierzyć, że ich partia PiS okrada bogatych i rozdaje biednym niczym nowożytne janosiki. Jako bogaczy uznano osoby zarabiające powyżej 10700 złotych brutto, czyli około 2500 euro. Tacy ludzie do tej pory płacili ZUS tylko od części wypracowanej pensji. Obowiązywała bowiem zasada 30 krotności średniej krajowej jako limitu wpłat. Nie była to jednak żadna niesprawiedliwość tylko zabezpieczenie aby najlepiej zarabiający nie mogli w przyszłości otrzymywać bardzo wysokich emerytur.

Teraz wprowadzono prawo, wedle którego będą płacić od całości wypracowanej pensji, ale nie będą mogli liczyć na odpowiednio wyższe emerytury. Rzesza około 350 tysięcy osób w kraju została zatem oszukana i bezczelnie okradziona nowym podatkiem.Ten cios w najlepiej zarabiających może się podobać proletariatowi PiS, ale to się bardzo źle odbije na polskiej gospodarce, a zwłaszcza innowacyjności. Po prostu po obniżkach pensji najlepsi specjaliści mogą poszukać zatrudnienia za granicą. No ale skoro pan wicepremier Mateusz Morawiecki oświadczył ostatnio, że teraz stymulowaniem innowacyjności będzie się zajmowało państwo, to można zrozumieć, że utrata najlepszych kadr to dla nich nie problem.

 

Na 100% następni w kolejce są przedsiębiorcy, którzy obecnie płaca ZUS w wysokości 1172,56 zł miesięcznie. Mistrzowie arkusza kalkulacyjnego z Ministerstwa Finansów zapewne już teraz liczą ile można wyrwać przedsiębiorcom, uważanym za nieograniczony rezerwuar środków finansowych do rozdzielenia jako łapówki jak 500+, którymi przekupuje się ludzi przy urnach wyborczych. Nagle może się okazać, że przedsiębiorcy będą płacić nawet kilkanaście tysięcy złotych składek ZUS, co z pewnością zniechęci do przedsiębiorczości kolejnych ludzi. 

 

"Wszystko w państwie, nic poza państwem, nic przeciw państwu". To definicja faszyzmu włoskiego, która zdaje się stanowić motto dla ludzi rządzących obecnie w Polsce. Słyszymy że Prawo i Sprawiedliwość jest partią prawicową i widzimy, że jest to po prostu faszyzująca lewica. Oprócz wspomnianych powyżej socjalistycznych antywolnościowych ustaw, dochodzi też przecież procesowanie dziwnych zmian w sądownictwie, bezczelne próby zmian w ordynacji wyborczej, aby ustawić wybory pod siebie i takie detale jak planowana likwidacji branży futerkowej na korzyść podmiotów gospodarzych z Danii i Niemiec.

Swoistą wisienką na torcie w tym antywolnościowym szale jest to, że politycy PiS, jak to socjaliści mają w zwyczaju, powołali ostatnio nowy urząd - Narodowego Instytutu Wolności- który z założenia będzie bohatersko pomagał "małym i biednym organizacjom" z różnych miejsc Polski. No skoro będzie urząd do spraw wolności, to znaczy, że państwo ma nas za głupków i uczyni nas wolnymi za nasze własne pieniądze z podatków. Będzie to już 12 nowa instytucja otwarta przez PiS. Biurokratyczny rak rozrasta się w niewidzianym dotychczas tempie.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (6 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Spooky

Likwidacja branży futerkowej

Likwidacja branży futerkowej to jedyny dobry pomysł z całej powyższej listy. Nikt nie chce mieszkać w pobliżu takich farm, a sama branża wiąże się z dużym cierpieniem zwierząt, które są zabijane aby jakaś lalunia mogła poszpanować w futrze. Stoją za tym olbrzymie pieniądze, także nie wiem w jaki sposób decyzyjni politycy nie zostali przekupieni. Kto wie, może jeszcze zostaną, a ustawa nie wejdzie w życie

Nie jestem baranem, nie potrzebuje pasterza

Portret użytkownika NS69

Kretyńskiego artykułu admina.

Kretyńskiego artykułu admina...nie warto komentować...tak samo jak nie ma co dyskutować z KODem...wystarczy patrzeć jak dzień po dniu rośnie ich świadomość...że już po wszystkiemu...i nikt tego nie powstrzyma... Za to interesujące jest przeglądanie komentarzy...po lekturze których widać kto jest za nowymi porządkami w polsce...A KTO W PRZEBRANIU PATRIOTY...I FAŁSZYWYCH OSKARŻEŃ...NIE MOŻE SIĘ POGODZIĆ Z ODEJŚCIEM STAREGO UKŁADU...ZA KILKA LAT, JAK WZROŚNIE JESZCZE ŚWIADOMOŚĆ SPOŁECZNA TAKIE POPIERDUŁKI JAK ADMIN I JEMU PODOBNI BĘDĄ UWAŻANI ZA ZWYKŁYCH ANTYPOLSKICH TROLLI...OSTATNICH SŁUGUSÓW DAWNEJ WŁADZY...

Portret użytkownika Antyhasbar i mlot na szKODnikowc

Brawo . Cala prawde napisales

Brawo . Cala prawde napisales . Na necie duzo takich SzKODnych zydoKOmuchow czy tez masonow z WRDeru . Udaje patriotow , mieszajac falsz z odrobina prawdy . Wystarczy miec otwarte oczy i bystry umysl . Te Sorosowe ,, pacholecia ,, nie cofna sie przed zadna medialna huvpa i falszem , by osiagnac swoje cele . Alebto juz POczatek konca tych eskimoskoCzerwonych lachudr .Ktorych , rodzicow , na rozkaz Berri i Kaganowicza ..przywiozly nam tu do Polski ..Wc44r Ruskie Czolgii . 

Portret użytkownika euklides

Niszczenie polskich

Niszczenie polskich przedsiębiorców, traktowanie ludzi jak bydło, szczepionki, opowiadanie się za pozostaniem w strukturach komunistycznej UE czy drakońskie podatki są pro-polskie jak cholera. Do tego partia prowadzona przez doktora marksizmu z Katedry Prawa Radzieckiego, która uwaliła ustawę antyaborcyjną, podaje się za chrześcijańską/katolicką opcję... Magdalenkowa żenada.

Portret użytkownika Ogo Pogo

"Kiedyś przyszli podpalić dom

"Kiedyś przyszli podpalić dom w którym mieszkasz-Polskę

Polski antysemityzm to niestety nie żaden antysemityzm-tylko zdrowa asertywność narodu znajdującego się w ekonomicznym i politycznym konflikcie interesów z innym narodem na terenie własnego państwa"

"Amerykanie twierdzą,że po drugiej wojnie światowej żydzi przejęli władzę w Polsce.Aż 70% funkcjonariuszy PZPR było pochodzenia żydowskiego.Umiejscowili się w każdej strukturze państwa polskiego.Najważniejsze funkcje w bezpiece obejmują towarzysze żydowscy....." 

Spójrzmy teraz uważnie na partie sejmowe.W każdej partii bez wyjątku jest ulokowana grupa towarzyszy byłej PZPR.W każdej formacji są byli członkowie UW,UD byłej żydowskiej kolaborantki z dawnym PZPR.

Zatem czego oczekujecie?Reform?Raczej picu udającego reformy prospołeczne.W jednych dziedzinach poluzowali 500+,niby mieszkanie +.Żeby gdzie indziej dokręcić.Podatki,szczepienia,kontrola skarbowa,brak reform podatkowych,nowej ustawy podatkowej nie wspominając o dziwnej pro ukraińskiej polityce wbrew polskiej racji stanu.

Nowa ustawa antyalkoholowa.Przywołany po raz kolejny model bolszewickiego rozwiązywania nie istniejących patologi.Gościłem wielu znajomych z Niemiec,Norwegii,Irlandii,AngliiSzwecji.Wszyscy byli pod wrażeniem swobody w dostępie do alkoholu i mimo tego braku oznak nadużywania ,nietrzeźwości na ulicy.Spędziłem kilka lat w Skandynawii.Wiem jak rządzący upośledzają swoich prohibicją.Widziałem tych "dzikich" wikingów szczególnie w piątki i soboty wieczorem upijających się czasami do "nieprzyzwoitości". Stojących w kolejkach w monopolach państwowych aby przed osiemnastą kupić kilka flach alkoholu.Szał.Zakazany owoc.Odrazu przypomina mi się zarządzenie Wolskiego z okresu stanu wojennego żydokomuny ze społeczeństwem polskim w latach osiemdziesiątych ub.wieku.Alkohol od trzynastej i kartki na wódę.A wszystko w ramach dbania o zdrowie narodu.Upokorzenie,lekceważenie.Brak " zaufania" do swobodnego decydowania przez ludzi.Tymczasem wówczas trepy,milicjaniery w swoich kasynach dawali w "szyję" bez ograniczeń.Podobnie w komitetach partyjnych.

Autorów ,cymbałów tego potworka legislacyjnego,byłych komuchów lub sprzyjających im zapytam jak te ich działania mają się do ochrony zdrowia kiedy w każdym markecie ,fast foodzie,sklepie oferuje się zatrutą żywność fosforanami,uwodornionymi tłuszczami ,wzmacniaczami smaku,gluko-fruktozą,wypełniaczami,sztucznymi barwnikami,GMO i resztą innego syfu?Jak to się ma do szczepień depopulacyjnych?Do sprzedaży trujących medykamentów w tym skażonych witamin.Czy istnieje jakaś profilaktyka,szeroko dostępna i propagowana wiedza w tym zakresie?NIE.MENGELIZM w najczystszej Faszystowsko-Radziwiłłowsko wersji.Z całą odpowiedzialnością za słowa.

Czy ktoś z tych (p)osło baranów zająknął się o chemitralsach.Opryskiwaniu nas wszelkim syfem.Udają ,że nie ma problemu.

Za to każą nam walczyć ze smogiem.Nowe piece eko pięć,sześć a może już siedem.Mamy brać kredyty żeby instalować nowe a oni dofinansują z naszych podatków twierdząc ,że Unia dała.Wysrała!!!!Raczej.Sorki.Gdyby tak naprawdę chdziło im o nasze zdrowie to już dawno każdy dom używał by kotłów elektrycznych,gazowych z własnymi licznikami zużycia w cenie jednej czwartej obecnie oferowanej nam ceny.Nie byłoby niedogrzanych mieszkań domów a spółdzielnie i zarządcy nie robiliby przekrętów z czynszem.

Niestety to dla nich za trudne.A może o to im chodzi ,żeby mieć szambiarskie prawonie tylko karne,podatkowe ,gospodarcze...?To pozwala im lawirować.

Najdroższy prąd w Europie,najdroższe autostrady,przejazdy drogami.Kilkunastoletni szrot,autozłom jeżdżący drogami.Dominujący na drogach.A oni co?Uszczelniają kontrolę techniczną,podrażają przeglądy i badania.Dalej akcyza na samochody.Tak jak na ferrari tak na rodzinnego wana.W strukturze zakupu nowych aut dominują korporacje.Tylko 17% jest sprzedawane klientom indywidualnym.Zobaczysz kogoś na drodze w droższej bryce zaczynasz kompilować .A kto to?Kacyk urzędowy,sędzia,prokurator,poseł,sławny redaktor,celebryta,prezes spółki państwowej czy cóś podobnego?Zaczyna być niesmacznym szpanowanie pasożyta kosztem już systemowych biedaków.

Te ich lipne działanie.PO złodziejach pisowskiego systemowego wentyla bezpieczeństwa.Ockniemy się wkrótce.Gdzie więc przyczyna tego wszystkiego?Wyjaśniona we wstępie komentarza.

Strony

Skomentuj