Podatkowy Raport Mniejszości w Polsce. Urzędnicy skarbowi mogą zablokować dowolne konto bez żadnych dowodów!

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Państwo polskie właściwie z każdym dniem robi się coraz bardziej opresyjne, nawet bardziej niż PRL. W dzienniku Rzeczpospolita opisano właśnie precedensowy wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, który przyznał rację Urzędowi Skarbowemu w sporze z podatnikiem i uznał, że fiskus nie potrzebuje dowodów, aby zablokować rachunek bankowy firmy nawet na dłużej niż 3 miesiące. 

 

Ten wyrok WSA otwiera nieograniczone możliwości niszczenia polskich firm przez urzędników. Fiskus może dzięki niemu zablokować konto, bo tak uważa, bez dowodów i bez jakiejkolwiek odpowiedzialności. Blokada ma potrwać nawet ponad 3 miesiące i nikogo nie interesuje w tym czasie skąd przedsiębiorca weźmie pieniądze na opłacenie bieżących zobowiązań. 

Precedensowy wyrok dotyczył sprawy o przedłużenie blokady konta ponad trzy miesiące i WSA uznał, że jest to możliwe nawet bez dowodów winy i zależy to tylko od oceny urzędnika.W większości przypadków taka blokada konta firmowego oznaczać będzie koniec działalności gospodarczej. Być może taki jest właśnie ukryty cel takiego antyludzkiego prawa. 

Oficjalnie blokada kont firmowych według widzimisię urzędnika wspomaganego algorytmem typowania przestępców STIR, niczym z filmu science fiction "Raport Mniejszości", to "atomowa broń skarbówki", którą miała zwalczać oszustów podatkowych. Wystarczy, że system stwierdzi, że nasze przepływy pieniężne są dziwne i mamy blokadę. W praktyce będzie to broń przeciwko zwykłym przedsiębiorcom. 

Poprzednicy obecnych rządzących mieli w zwyczaju ogłaszać pewne niepopularne decyzje, a potem je wdrażać, nawet jeśli były niepopularne społecznie. Obecna władza to mistrzowie czarowania. Najpierw coś mówią, a potem robią dokładnie odwrotnie. Skoro zatem powstało nawet specjalne ministerstwo przedsiębiorczości i jakieś pseudokonstytucje biznesu na dodatek obudowane operetkowymi urzędami jak Rzecznik Przedsiębiorców, to prawie na pewno oznacza dokładnie odwrotnie iż nam się wydaje, czyli małe iśrednie firmy są rzeczywiście oczkiem w głowie władzy, ale nie aby je wspomóc, tylko skuteczniej okraść, aż do ich upadku. Bierze się to z komunistycznej mentalności obecnych elit, które przedsiębiorczośc uważają za cwaniactwo i dążą do restytucji PRLowskich standardów postępowania ze znienawidzonymi "prywaciarzami".

 

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.7 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika еuklidеs

Przecież smog to nie CO2,

Przecież smog to nie CO2, tylko pyły i gazy, które istotnie są trujące. Ale z tymi jakoś nikt nie walczy, tylko z czyściutkim CO2! Zadajcie sobie pytanie dlaczego nie ma limitów emisji trujących pyłów oraz NOx, SO2, ale handluje się emisjami CO2. Gdyby zbudować elektrownię, która emituje tylko CO2 to byłaby to najczystsza elektrownia świata! I to jest ogłupianie ludzkości, które trwa, a ludzkość odrzuciła mądrość i wyklęła prawdziwych uczonych oraz mędrców, za co zapłaci wielką cenę!!! Nasza garstka, która to rozumie, musi zebrać się do kupy i uwolnić od diabelskiego systemu, który zaraz zacznie mnie minusować.

Portret użytkownika Dr Piotr

Skarbówka od dawna to

Skarbówka od dawna to praktykuje, teraz tylko będą mieli to uprawomocnione. Przecież blokowanie kont z błahych powodów, opóźnienia w zwrocie VAT, nasyłanie komorników jest na porządku dziennym. Sytuacje, w których nie tylko przedsiębiorcom, ale zwykłym ludziom są blokowane konta za jakieś niewielkie zaległości finansowe, nie są rzadkością. Dwóm moim znajomym skarbówka blokowała całe konta z dużymi oszczędnościami na nich z powodu niezapłaconego jednego mandatu na 100 czy 200pln, mimo, że prawnie mogą tylko zablokować kwotę wymaganą do spłaty plus koszty obsługi skarbowej (korespondencja pocztowa itd.).

Takie działania spowodują odpływ gotówki z banków, bo ludzie zaczną, na ile się da, trzymać pieniądze po prostu w domu, żeby móc się rozliczać gotówką w krytycznych sytuacjach. Wiadomo, że tu już mamy wszyscy problem, bo istnieją limity rozliczeń gotówkowych, ale to można póki co obchodzić poprzez "X rat płatnych gotówką".

Tym sposobem, zbliżamy się do coraz szybciej do finału, w którym władza zlikwiduje gotówkę i staniemy się niewolnikami elektronicznej waluty.

Portret użytkownika еuklidеs

Można przejść na kryptowaluty

Można przejść na kryptowaluty. Gdyby wszyscy zrobili to w jednej chwili to system by padł. Pytanie czy twoi znajomi nie lubią przypadkiem być torturowani przez państwo i banki. Znam wielu takich masochistów. Kiedyś mnie to dziwiło, obecnie przestało, bo zrozumiałem, że ludzie ci są ofiarą głębokiej indoktrynacji i zachowują się dokładnie tak jak ludzie zniewoleni przez sekty. W tym wypadku sektą jest państwo.

Portret użytkownika Arya

Na krypto są za duże wahania

Na krypto są za duże wahania kursowe. Można pójść w stablecoiny, ale jest ich zbyt mało na rynku w chwili obecnej. To co proponujesz będzie możliwe dopiero za jakiś czas, ale obawiam się, że fanansjera nie dopuści do takiej możliwości. Wystarczy popatrzeć co się dzieje w branży krypto-coraz więcej korporacji chcę wprowadzić własną krypto, a banki są coraz bardziej zainteresowane tym tematem. Być może BTC został stworzony przez jakies służby. Tak wiem, że większość osób z branzy uważa, że BTC powstał by się sprzeciwić bankom, ale spójrz na to co się obecnie dzieje. Niejaki Craig Wright podał do publicznej wiadomości, że to on jest Satoshi Nakamoto i nie podaboa mu się, to co się dzieje z BTC, więc promuje teraz SV jako prawdiwego bitcoina. Ta walka będzie trwać. Osobiście nie wiwrzę, że Wright to Nakamoto, choć niektóre fakty to potwierdzają. Prędzej uwierzę, że BTC został stworzony przez służby, a uczynino to po to, by ludzkość przekonać do bezgotówkowego obrotu. Inna sprawa, że BTC nie jest wcale taki anonimowy jak niektórzy uważają. Oczywiście są anonomowe krypto, ale jesli będą stanowic problem dla elit, to zostaną zakazane. Część ludi pewnie będzie ich uzywać, ale sklepy będą przyjmować tylko te krypto, które będą mogły. To jest dość proste do wprowadzenia od strony prawnej, mowa o tym na tym nagraniu: https://www.youtube.com/watch?v=7mjAHUhLWrA

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Portret użytkownika Niemand

Służący nadzwyczajnej kasty

Służący nadzwyczajnej kasty „delfin” Morawicki realizuje konsekwentnie plan zniszczenia rodzimej przedsiębiorczości.
Ten nauczyciel historii z wykształcania nie jest niestety tym za kogo lud go uważa. Do czego sam się już zresztą kiedyś po winku przyznał.
On jest z tych co mówią na siebie „we the people”.

Portret użytkownika inzynier magister

cała kasa będzie kradziona

cała kasa będzie kradziona społeczeństwu bo jakieś idioci chcą płacić polską kasą biedaków na globalne opryski chemtrails ! "Wobec dogmatów o globalnym ociepleniu oraz konieczności ograniczenia emisji dwutlenku węgla wiele rządów bez szemrania godzi się na nakładanie swoim obywatelom kolejnych obciążeń fiskalnych. Rodzi to zrozumiały opór społeczny, ale i logiczne pytania o sens całej polityki. Kilka takich, wydawałoby się oczywistych kwestii postawił Wojciech Cejrowski.„Rząd mówi, że za wzrost cen prądu odpowiada rosnąca cena uprawnień do emisji #CO2.
W takim razie należy przestać płacić za te uprawnienia, bo nas nie stać.A po drugie: za uprawnienia płacimy komu? Kto zabiera nam te pieniądze? Dlaczego akurat ten ktoś, a nie ktoś inny? Co z tą forsą dzieje się potem? (…)” – czytamy na społecznościowym profilu podróżnika i pisarza. 

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika еuklidеs

A ten Cejrowski ciągle

A ten Cejrowski ciągle naiwnie myśli, że są jacyś "my". "My" jest tylko wtedy, gdy trzeba zap...ć, posłać dzieci na wojnę albo uzyskać poparcie. Władza w rzeczywistości w dupie ma motłoch, który traktuje jak bydło, a ludzie niestety chcą być traktowani jak bydło.

Portret użytkownika еuklidеs

Jak to kto? Kasa zasila

Jak to kto? Kasa zasila kieszenie złodziei przy korycie (EU TS, gdzie udziały mają pewnie też i nasze złodzieje) , dlatego "Polska", czyli okupacyjna władza Polin nie protestuje, tylko wręcz przeciwnie - wprowadza elektromobilność, podpisuje protokoły, liczy szekle i sra na polską gospodarkę, dopoki z emisji da się więcej wycisnąć...

Strony

Skomentuj