Donald Trump podpisał ustawę na temat zwalczania antysemityzmu w Europie

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Prezydent USA Donald Trump podpisał niedawno ustawę, która zwiększy ilość amerykańskich wysiłków na rzecz ochrony społeczności żydowskich w kraju i za granicą poprzez współpracę z rządami europejskimi.

 

 

Dnia 15 stycznia 2019 roku, prezydent Donald Trump podpisał ustawę 672, która ma na celu „zwalczanie europejskiego antysemityzmu”. W dokumencie wyrażono poczucie Kongresu, że jest to w interesie narodowym Stanów Zjednoczonych aby walczyć z antysemityzmem w kraju i za granicą.

Ustawa podkreśla potrzebę zapewnienia bezpieczeństwa europejskich wspólnot żydowskich, w tym szkół i synagog. Zobowiązuje również Departament Stanu do informowania o wysiłkach amerykańskich organizacji z europejskimi organami ścigania w celu zwalczania incydentów antysemickich.

 

Trudno nie odnieść wrażenia, że Stany Zjednoczone mają zamiar zwalczać antysemityzm globalnie. Na dodatek nie jest znana definicja antysemityzmu i tego kiedy mamy z nim do czynienia, a kiedy z dopuszczalną krytyką. W tym przypadku mamy do czynienia z podobnym postrzeganiem zagadnienia jak z mową nienawiści. 

Nie wiadomo kto będzie decydował co jest mową nienawiści, a co jest krytyką. Tak samo w przypadku antysemityzmu, dla jednych będzie nim krytyka Izraela i tego co robią tam z Palestyńczykami, a dla drugich będzie to stanowiło dopuszczalną krytykę. Granica jest płynna i może być stosowana jako pałka do pacyfikacji niepokornych.

 

Biorąc pod uwagę stopień podległości Polski względem Stanów Zjednoczonych, można się spodziewać nasilenia terroru względem osób, które odważą się pisać cokolwiek na temat narodu wybranego. Policja i prokuratura już czeka na zgłoszenia i są tam przypisani dedykowani ludzie do karania krytyki Żydów, homoseksualistów i innych tego typu grup uprzywilejowanych, stojących ponad prawem. Kiedyś odsiadka groziła za niepochlebne wypowiedzi o ZSRR i Rosjanach, a teraz to samo może grozić za antysemityzm, a jak mówił Wolter - "Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź po prostu, kogo nie wolno Ci krytykować".

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.3 (6 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika pawus5

Polski rząd uchwalił ustawę o

Polski rząd uchwalił ustawę o ochronie mniejszości murzyńskiej tzw. afroamerykańskiej , ludów rdzennych Ameryki Północnej zwanych indianami oraz Polaków zwanych w USA azbestowymi którzy są okrutnie dyskryminowanymi przez ludy napływowe potocznie zwane usraelitami. Uchwała ta ma ma na celu walkę z antymurzynizmem i antyindianizmem.  Jeżeli rząd US nie zastosuję się do polskiej ustawy zagrozimy inwazją zbrojną a po wyswobodzeniu ucieśnionych nacji będziemy nadzorować przestrzeganie prawa z wybudowanego w tym celu Fortu Duduś.

Portret użytkownika Wmordepchaj Dollar

Szczególnie takiego Polaka

Szczególnie takiego Polaka powinno to interesować!! Jeśli jak piszesz " na obczyźnie czy w kraju zapierdala za michę ryżu i pomiesczenie socjalne"? - to pomyśl, czy przypadkiem nie przez semitów u steru Polski, i nie u semitów "na obczyźnie czy w kraju" jak to określasz, "zapierdala Polak za michę ryżu i pomieszczenie socjalne"!! Pomyśl, dodaj do siebie fakty - i wyjdzie ci jak Szydło z rządu kto za tym wszystkim - poprzez stwarzanie w Polsce "sprzyjających" w/w stanowi rzeczy warunków prawno-ekonomicznych i społecznych! - za tym horrendum stał, stoi i dłuugo jeszcze sobie ono go jego postoi, a gdy już wszystko tu zgnoi i za bezcen wykupi - dłuugo sobie na plażach Srulsrahella (który "swoich" zbrodniarzy nikomu nie wydaje!) wraz z kilkoma pokoleniami swoich potomnych poleży, oj poleży!!! Zwróć uwagę tylko na jeden fakt - by "ratować" polskie finanse aż z Londynu - bo w kraju mądrych Polakow dziwnie brak! - rebe Tusk sprowadzil swego pobratymca rebe Vincenta a jakże!! Rostowskiego, a ten tak "strzegł", tak "rządził" że "urządził" Podlaków na - jedni mówią o 250 drudzy o 500 - miliardy złotych jakie w formie zwrotu VAT'u "uciekły" w wiadome ręce głównie "swoich" geszefciarzy-k'Raju Polin absolutnych gospodarzy!!

"Pokaż jak sikasz, a powiem ci gdzie jest twoja synagoga".

Portret użytkownika Czasy  ostateczne

 

 

  Amightywind Misja,która poucza o Świętości i czasach końca,nawróć sie juz dziś,bo jutro moze byc za późno. Czytaj Pismo Święte znajdziesz odpowiedzi w Proroctwach, BÓG przemawia przez Proroków.

katolicyzm Cię nie zbawi a pociągnie do piekła -szukaj prawdy! Znajdziesz ja w Amightywind 

Portret użytkownika Ftaq

a tak wogóle to od kiedy

a tak wogóle to od kiedy trampek jest przezydentem Europy ? nie słyszałem o jakichś nowych wyborach na prezydenta EU, czyzby Donka juz wykpali ? podejrzewam że trampek opił się niestrawnej okowity i teraz myśli że jest conajmniej Bogiem Smile

Portret użytkownika Kwazar

Zawsze mnie zastanawiało

Zawsze mnie zastanawiało powiedzienie Gdzie Rzym a gdzie Krym ? Dzisiaj bardziej zastanawia mnie pytanie Gdzie Ameryka a gdzie Europa ? Pytanie z gruntu jakby niepoważne dzisiaj z powodu braku JEDNOSTEK WYBITNYCH w Europie.Pozwolili ta miałka gawiedź z natury,potworowi podejść aż pod same drzwi.Dzisiaj potwór drzwi bezczelnie i sposób dowolny demoluje.Mówi nam że jak nie będziemy grzeczni to sobie wejdie i nas wszystkich pożre i załatwi na amen...t. 

Portret użytkownika Wmordepchaj Dollar

Ano nie ma korzeni - wszystko

Ano nie ma korzeni - wszystko to co dzieje się dokoła tzw. Israela dzieje się wedle powiedzenia "doczepiło się gówno do Okrętu i drze ryło: PŁYNIEMYYYY"!!! Prawdziwi ortodoksyjni Żydzi z narodu żydowskiego palą dziś srulsrahell'skie flagi w Ameryce na ulicach i krzyczą ile sił "Israel musi zniknąć z map świata"!! Ps. chciałem dać link do tego filmiku: syjonazi filmik zapobiegliwie skasowali, wpisywane różne kombinacje nic nie znajdują...

"Pokaż jak sikasz, a powiem ci gdzie jest twoja synagoga".

Strony

Skomentuj