Seria silnych trzęsień ziemi na wybrzeżu Chile

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Od kilku dni obserwujemy zdecydowany wzrost aktywności na pacyficznym wybrzeżu Chile. Regularnie dochodzi tam do trzęsień ziemi o magnitudach przekraczających 6 stopni w skali Richtera. Najnowszy z nich osiągnął wielkość 6,2 i wystąpił wczoraj.

 

Wspomniany wstrząs rozpoczął się o 12:59 czasu uniwersalnego, a jego głębokość wyniosła 15 km pod dnem morskim. Nie ma doniesień o ewentualnych ofiarach lub uszkodzeniach infrastruktury.

 

W ciągu ostatnich dni w tej okolicy wystąpiło ponad 30 wstrząsów o magnitudach powyżej 4 stopni w skali Richtera. Najsilniejszy z nicj miał miejsce 16 marca i osiągnął magnitudę 6,7 i również był dosyć płytki. W przypadku tak silnego zjawiska istnieje już realne ryzyko powstania tsunami.

Utrzymująca się od kilku dni wysoka aktywność sejsmiczna powoduje, że władze Chile mają powody do niepokoju w tym zakresie. Warto przypomnieć, że to właśnie w okolicach Chile wystąpiło największe zarejestrowane trzęsienie ziemi w historii prowadzenia takich pomiarów.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika zapiski_Lancknechta

Bogaci iluminaci, drążą

Bogaci iluminaci, drążą podziemne tunele między miastami, zeby ukryć w swoich schronach swoich bogatych , celebrytów i rodzinki. Maja tam farmy zbóż, wode pitną, odnawialne źródło wolnej energii, część z tych tuneli odnaleźli również indianie jako pozostałość po poprzednich cywilizacjach, USA naprawia popsute tunele i drąży nowe tunele w litej skale nawet pod oceanami, machina ich topi skałe. Bunkry szykują i podziemne miasta w razie wojny Rosja vs USA.

Skomentuj