Trzęsienie ziemi o sile 7,8 stopnia w skali Richtera na Fidżi

Kategorie: 

Źródło: USGS

Bardzo silny i głęboki wstrząs sejsmiczny został odnotowany na Fidżi. Zdarzenie wystąpiło w piątek po godzinie 3 w nocy czasu lokalnego. Choć mieszkańcy odczuwali kołysanie, na szczęście nie odnotowano żadnych zniszczeń.

 

Według amerykańskiej agencji USGS, trzęsienie ziemi o sile 7,8 stopnia w skali Richtera wystąpiło na głębokości 608 km. Epicentrum znajdowało się w odległości 47 km na południe od miasta Levuka i 101 km na południowy wschód od Suva, stolicy Fidżi.

 

W zasięgu 100 km od epicentrum żyje 100 tysięcy ludzi. Szacuje się, że prawie 300 tysięcy mieszkańców Fidżi mogło odczuwać łagodne kołysanie.

Wszystko wskazuje na to, że trzęsienie ziemi nie wyrządziło żadnych szkód. Ze względu na głębokość tego wstrząsu, nie wystąpiło zagrożenie tsunami. Warto jednak zauważyć, że jest to już drugie tak silne trzęsienie w tej części świata w przeciągu ostatnich 19 dni.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Maras

Polecam canal na yt

Polecam canal na yt suspiciousobservers gosc z grupą uczonych stworzyli apke do przewidywania takich trzesien mają zajebista skuteczność teoria ich zakłada że to słońce jest czynnikiem sprawczym a mianowicie dziury korolarne skierowane w nasza stronę dają popalić ziemi.

Skomentuj