Silne trzęsienie ziemi w Chile, są zniszczenia i ofiary

Kategorie: 

Źródło: geofon.gfz-potsdam.de

Dwie osoby zginęły w trzęsieniu ziemi o sile 6,7 stopni, do którego doszło w nocy z soboty na niedzielę, na wybrzeżu Chile.  Epicentrum znajdowało się 15 km na południowy zachód od miasta Coquimbo.

 

Wstrząs nastapił o 1:32 w nocy czasu uniwersalnego. Jego głębokość to 53 km pod powierzchnią ziemi. Trzęsienie było na tyle poważne, że było odczuwalny nawet w stolicy kraju, Santiago.

Ofiary trzęsienia to kobieta i mężczyzna w podeszłym wieku, którzy zmarli na zawał serca podczas trzęsienia. W miastach La Serena i Coquimbo są niewielkie uszkodzenia budynków. 

W okolicach epicentrum zaobserwowano lawiny kamieni, które zablokowały kilka lokalnych dróg. W niektórych miejscach nastąpiły też wypiętrzenia gruntu.

Uszkodzonych zostało też wiele domów. W niektórych z nich doszło do zniszczenia stropów, co podczas trzęsienia grozi wielkim niebezpieczeństwem dla ich mieszkańców. Wystąpiły również liczne awarie w zasilaniu, bez światła było nawet 232 tysiące domów.

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj