Dwa silne trzęsienia ziemi w pobliżu Wysp Fidżi

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

W dniu dzisiejszym znowu doszło do wstrząsów sejsmicznych w obrębie Pacyficznego Pierścienia Ognia. Tym razem wystąpiły dwa silne i głębokie trzęsienia ziemi i miały miejsce w okolicach Wysp Fidżi.

 

Trzęsienia nastąpiły w odstępie 10 minut. Pierwszy wstrząs miał magnitudę 6,6 w skali Richtera i miał epicentrum zlokalizowane około 516 km pod dnem morskim.

 

Drugie trzęsienie było nieco słabsze bo osiągnęło około 6,2 stopni, ale było za to głębsze, bo zlokalizowano je w podobnym miejscu, ale aż 615 km pod dnem morskim.

Z racji na dużą głębokość wstrząsów ich wpływ na powierzchnię był niewielki. Brak doniesień o jakichkolwiek uszkodzeniach infrastruktury mieszkalnej, lub o rannych. Nie wystosowano również ostrzeżenia przed tsunami.

Podwójne trzęsienie ziemi o magnitudach przekraczających 6 stopni i o tak dużej głębokości jak w tym przypadku to zdecydowanie anomalia. Każde podwójne trzęsienie jak to jest sygnałem dla geofizyków, że zachodzą tam jakieś procesy w skali makro, które mogą zwiastować wzrost aktywności sejsmicznej w obrębie Pacyfiku.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj