Odkryto przyczynę dziwnego nachylenia Księżyca

Kategorie: 

Źródło: Internet

Planetolodzy z Francji zaproponowali nową hipotezę, która może pomóc w odpowiedzi na pytanie, dlaczego orbita Księżyca jest nienaturalnie nachylona do płaszczyzny ekliptyki, czyli orbity Ziemi wokół Słońca. Wyniki najnowszych badań w tym zakresie zostały opublikowane w czasopiśmie Nature.

 

Zgodnie z jedną z najbardziej popularnych teorii pochodzenia Księżyca, powstał on mniej więcej 4,5 mld lat temu w wyniku zderzenia Ziemi z planetą wielkości Marsa. Interakcja ta doprowadziła do powstania dysku akrecyjnego z gruzu krążącego wokół Ziemi, który następnie uformował Księżyc.  Jednak ten model tłumaczy jedynie powstanie Księżyca, ale nie wyjaśnia ​​dlaczego kąt nachylenia jego płaszczyzny do płaszczyzny obrotu Ziemi nie wynosi około jeden stopień, ale obserwowane dzisiaj, pięć stopni. 

 

Korzystając z symulacji komputerowej naukowcy przeanalizowali wszelkie możliwe scenariusze, które mogły doprowadzić do zmiany nachylenia Księżyca na orbicie. Planetolodzy wykazali, że około 4,5 miliarda lat temu, pole grawitacyjne Ziemi odwróciło inne ciało niebieskie, które było o 0,6 do 1,2 razy cięższy niż satelita naszej planety. Stało się to w okresie gdy nasz Księżyc krążył już wokół Ziemi przez okres około stu milionów lat. 

 

Wszystko to miało miejsce wtedy gdy kosmiczne zderzenia były jeszcze czymś typowym, bo Układ Słoneczny jeszcze się formował. Właśnie jedno z tych zderzeń spowodowało, że ziemska masa, a więc i grawitacja, nagle wzrosła, co przełożyło się na wpływ na Księżyc, którego kąt nachylenia orbity wynosił około 10 stopni, a potem stopniowo zmniejszał się do obecnej wielkości.

 

Prawdopodobnie to właśnie temu drugiemu znaczącemu zderzeniu zawdzięczamy to, że górne warstwy ziemskiej skorupy ziemskiej są tak bogate w żelazo, złoto i platynę. Wcześniej uważano, że te rzadkie pierwiastki powstają gdzieś głęboko wewnątrz Ziemi, a ich wysoką zawartość w skorupie ziemskiej zawdzięczamy asteroidom wpadającym na naszą planetę. 

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Surun

Zamordowani holistyczni

Zamordowani holistyczni lekarze odkryli powodujący raka enzym dodawany do wszystkich szczepionek
 
Zatem najwyraźniej holistyczni lekarze, którzy zostali zabici na Florydzie, odkryli w drodze własnych badań, że enzym białkowy nagalaza jest UMYŚLNIE dodawany do populacji poprzez uodparnianie. Nagalaza ZATRZYMUJE witaminę D przed wiązaniem do białka Gc.
 
To całkowicie ogołaca naturalną zdolność ludzkiego ciała do zabijania komórek rakowych. Nagalaza jest białkiem, które jest również tworzone przez wszystkie komórki rakowe. Enzym ten jest również w bardzo wysokich stężeniach u austystycznych dzieci. I oni UMIESZCZAJĄ ją w szczepionkach! Zapobiega to przed wykorzystywaniem przez organizm witaminy D niezbędnej do zwalczania raka i zapobiegania autyzmowi. Nagalaza wyłącza system odpornościowy. Jest również znana z powodowania cukrzycy typu 2. Więc w zasadzie… nie zabijali tych lekarzy, ponieważ odkryli oni lekarstwo na raka czy odnieśli sukces w leczeniu autyzmu… zabijają ich ponieważ ci lekarze prowadzili badania i mieli dowody na to, że szczepionki, które wstrzykują naszym drogim dzieciom POWODUJĄ obecny kryzys raka i autyzmu! I oczywiście jest to robione umyślnie i celowo! Lekarze, których zabili na Florydzie współpracowali i przygotowywali się do upublicznienia informacji...
za: http://wolna-polska.pl/wiadomosci/zamordowani-holistyczni-lekarze-odkryli-powodujacy-raka-enzym-dodawany-do-wszystkich-szczepionek-2015-11

Portret użytkownika SHIDE8

Mój Syn obecnie 2l.5mies.

Mój Syn obecnie 2l.5mies. DIAGNOZA-AUTYZM, czemu? 
Rozwijał się prawidłowo do ok 18 mieś życia czyli do czasu kolejnego szczepienia. Nawet mówił pojedyncze słowa....niestety po szczenieniu pojawił się regres.... już nic nie mówi, nie pokazuje palcem. Nie szczepcie dzieci!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Portret użytkownika ksmamona

Czy ktoś czyta  to co pisze?

Czy ktoś czyta  to co pisze? 4.5mld lat temu powstał księżyc..... OK. 4.5 mld lat temu Ziemia odwróciła inne ciało niebieskie a księżyc miał już 100mln lat ?. Ludzie bezmyślne wklejanie tekstu bez czytania to wyraz prowizorki i amatroszczyzny. Pozdrawiam.

Portret użytkownika gostek1

trzeba być debilem by wierzyć

trzeba być debilem by wierzyć że księżyc powstał w wyniku zderzenia ziemi z jakąś planetą! a skad wzięły sie idealne kształty kuli wszystkich planet? co na to naukowcy? dlaczego nie ma planet i gwiazd nieregularnych np. o ostrych kantach lub jak planetoidy?

Portret użytkownika Roki

Mądrale a może wyjaśnicie mi

Mądrale a może wyjaśnicie mi jak na kulistej ziemi utrzymuje się woda w oceanach skoro wiemy że woda dąży do tego aby powierzchnia była płaska. Czy ktoś może odważy się powiedzieć że woda w oceanie to co innego niż w szklance, misce czy jeziorze? No jest tu jaki mądrala?

Portret użytkownika Spooky

Z tego samego powodu, dla

Z tego samego powodu, dla którego kropla wody w stanie nieważkości również przybiera ksztalt idealnej kuli. A gdyby się obracała wokół osi, to przy biegunach byłaby lekko spłaszczona.
Trzeba być debilem, aby nie rozumieć podstawowych praw fizyki...

Portret użytkownika Rodak

Tzw.  naukowcy  ogłosili

Tzw.  naukowcy  ogłosili  nowa  teorię, która  jest  po prostu bajeczką  dla  tłumów, bo  niby  skąd  wiedzą  o  przyczynach zmiany  nachylenia  orbity ?  To  ich  teoria  mająca  dowodzic, że  cos wiedzą, gdy niczego  nie  wiedzą, a  tylko  udaja, bo  granty  im  się  należą.
Księżyc  nie  jest  oddalony od  Ziemi  o  384  tys.  km, a  najwyżej  około  6-7  tys. km, bo  jest  wewnątrz  Ziemi, a  średnica  Ziemi  to  około 12,700  km  i  jest  drugim  ze  świateł, po  Słońcu, które  jest  oddalone  od  Ziemni  o  podobną  odległośc  jak  księżyc, gdy nam si e wmawia, że  jest  jakiś  układ  słoneczny, który  w  ogóle  nie  istnieje, bo  to  religia  satanistyczna, lucyferianska, w  której  wszystko  jest  podawane  do  wierzenia, a  przedstawicielem jej jest  NASA
W  Niebocentryzmie  wszystko jest  do sprawdzenia  prostymi  metodami  i  nie  jest  podawane  do  wierzenia, a  to  wszystko można sie  dowiedziec  w Internecie
Głoszona  teoria  przez  tzw. naukowców  jest  przejawem ich  religii, a  nie  doświadczeń, bo  doświadczenia  sa  najczęściej  montowane  w  laobratoriach  i  podawane  do  publicznej  wiadomości,  podobnie  jak  teoria  O  POTOPIE., który mógł  miec miejsce, ale  odbył  sie  z  zupełnie  innych  powodów  niż e podawane  w  religiach  czy  zafałszowanych opowiadaniach  NASA, które  jak  zwykle  sa  nie  do  sprawdzenia , a  podawane  do  wierzenia.

Portret użytkownika keri

Nie wiem jak wytłumaczyć,

Nie wiem jak wytłumaczyć, że
1. wiatr z prędkością 150km/h czyni spustoszenia na Ziemi a obrót Ziemi dookoła Słońca wynoszący 30km/s = 108000km/h i obrót Ziemi dookoła własnej osi 1650km/h jest oględnie mówiąc zupełnie niezauważalny.
2. atmosfera Ziemi, która jest gazowa, ma taki sam obrót kątowy jak Ziemia, która jest ciałem stałym. Pokazywane są np. zdjęcia tworzących się cyklonów i po paru dniach te cyklony są dalej w tym samym miejscu, a powinny być zdmuchnięte lub mocno przesunięte.
3. Naprawdę ktoś uważa, że prędkość 30km/s nie zdmuchnęłaby gazu czyli atmosfery?
Czy ktoś widział jadącą ciuchcię węglową (stare lokomotywy), w której dym z komina trzyma się komina w czasie jazdy? A prędkość takich lokomotyw nie była zawrotna.
 

Portret użytkownika mikqus

To prowokacja? Czy może

To prowokacja? Czy może jesteś aż takim kretynem !? Człowieku zastanów się co piszesz, twoja dymiąca lokomotywa poruszając się musi pokonać, przeciąć czy też przecisnąć się pomiezy cząsteczkami powietrza, tam daleko od ziemi masz próżnie! Zapomniało się ?
Według twojej gadki baterie słoneczne satelit powinne się pourywać skoro tak zasuwają :D.
Powiedz mi co by miało zdmuchnąć twój gaz z ziemi !?
Tylko nie pisz że ziemia jest płaska przypadkiem.
 

Strony

Skomentuj