Odkryto przyczynę dziwnego nachylenia Księżyca

Kategorie: 

Źródło: Internet

Planetolodzy z Francji zaproponowali nową hipotezę, która może pomóc w odpowiedzi na pytanie, dlaczego orbita Księżyca jest nienaturalnie nachylona do płaszczyzny ekliptyki, czyli orbity Ziemi wokół Słońca. Wyniki najnowszych badań w tym zakresie zostały opublikowane w czasopiśmie Nature.

 

Zgodnie z jedną z najbardziej popularnych teorii pochodzenia Księżyca, powstał on mniej więcej 4,5 mld lat temu w wyniku zderzenia Ziemi z planetą wielkości Marsa. Interakcja ta doprowadziła do powstania dysku akrecyjnego z gruzu krążącego wokół Ziemi, który następnie uformował Księżyc.  Jednak ten model tłumaczy jedynie powstanie Księżyca, ale nie wyjaśnia ​​dlaczego kąt nachylenia jego płaszczyzny do płaszczyzny obrotu Ziemi nie wynosi około jeden stopień, ale obserwowane dzisiaj, pięć stopni. 

 

Korzystając z symulacji komputerowej naukowcy przeanalizowali wszelkie możliwe scenariusze, które mogły doprowadzić do zmiany nachylenia Księżyca na orbicie. Planetolodzy wykazali, że około 4,5 miliarda lat temu, pole grawitacyjne Ziemi odwróciło inne ciało niebieskie, które było o 0,6 do 1,2 razy cięższy niż satelita naszej planety. Stało się to w okresie gdy nasz Księżyc krążył już wokół Ziemi przez okres około stu milionów lat. 

 

Wszystko to miało miejsce wtedy gdy kosmiczne zderzenia były jeszcze czymś typowym, bo Układ Słoneczny jeszcze się formował. Właśnie jedno z tych zderzeń spowodowało, że ziemska masa, a więc i grawitacja, nagle wzrosła, co przełożyło się na wpływ na Księżyc, którego kąt nachylenia orbity wynosił około 10 stopni, a potem stopniowo zmniejszał się do obecnej wielkości.

 

Prawdopodobnie to właśnie temu drugiemu znaczącemu zderzeniu zawdzięczamy to, że górne warstwy ziemskiej skorupy ziemskiej są tak bogate w żelazo, złoto i platynę. Wcześniej uważano, że te rzadkie pierwiastki powstają gdzieś głęboko wewnątrz Ziemi, a ich wysoką zawartość w skorupie ziemskiej zawdzięczamy asteroidom wpadającym na naszą planetę. 

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Surun

Zamordowani holistyczni

Zamordowani holistyczni lekarze odkryli powodujący raka enzym dodawany do wszystkich szczepionek
 
Zatem najwyraźniej holistyczni lekarze, którzy zostali zabici na Florydzie, odkryli w drodze własnych badań, że enzym białkowy nagalaza jest UMYŚLNIE dodawany do populacji poprzez uodparnianie. Nagalaza ZATRZYMUJE witaminę D przed wiązaniem do białka Gc.
 
To całkowicie ogołaca naturalną zdolność ludzkiego ciała do zabijania komórek rakowych. Nagalaza jest białkiem, które jest również tworzone przez wszystkie komórki rakowe. Enzym ten jest również w bardzo wysokich stężeniach u austystycznych dzieci. I oni UMIESZCZAJĄ ją w szczepionkach! Zapobiega to przed wykorzystywaniem przez organizm witaminy D niezbędnej do zwalczania raka i zapobiegania autyzmowi. Nagalaza wyłącza system odpornościowy. Jest również znana z powodowania cukrzycy typu 2. Więc w zasadzie… nie zabijali tych lekarzy, ponieważ odkryli oni lekarstwo na raka czy odnieśli sukces w leczeniu autyzmu… zabijają ich ponieważ ci lekarze prowadzili badania i mieli dowody na to, że szczepionki, które wstrzykują naszym drogim dzieciom POWODUJĄ obecny kryzys raka i autyzmu! I oczywiście jest to robione umyślnie i celowo! Lekarze, których zabili na Florydzie współpracowali i przygotowywali się do upublicznienia informacji...
za: http://wolna-polska.pl/wiadomosci/zamordowani-holistyczni-lekarze-odkryli-powodujacy-raka-enzym-dodawany-do-wszystkich-szczepionek-2015-11

Portret użytkownika SHIDE8

Mój Syn obecnie 2l.5mies.

Mój Syn obecnie 2l.5mies. DIAGNOZA-AUTYZM, czemu? 
Rozwijał się prawidłowo do ok 18 mieś życia czyli do czasu kolejnego szczepienia. Nawet mówił pojedyncze słowa....niestety po szczenieniu pojawił się regres.... już nic nie mówi, nie pokazuje palcem. Nie szczepcie dzieci!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Portret użytkownika ksmamona

Czy ktoś czyta  to co pisze?

Czy ktoś czyta  to co pisze? 4.5mld lat temu powstał księżyc..... OK. 4.5 mld lat temu Ziemia odwróciła inne ciało niebieskie a księżyc miał już 100mln lat ?. Ludzie bezmyślne wklejanie tekstu bez czytania to wyraz prowizorki i amatroszczyzny. Pozdrawiam.

Portret użytkownika gostek1

trzeba być debilem by wierzyć

trzeba być debilem by wierzyć że księżyc powstał w wyniku zderzenia ziemi z jakąś planetą! a skad wzięły sie idealne kształty kuli wszystkich planet? co na to naukowcy? dlaczego nie ma planet i gwiazd nieregularnych np. o ostrych kantach lub jak planetoidy?

Portret użytkownika Roki

Mądrale a może wyjaśnicie mi

Mądrale a może wyjaśnicie mi jak na kulistej ziemi utrzymuje się woda w oceanach skoro wiemy że woda dąży do tego aby powierzchnia była płaska. Czy ktoś może odważy się powiedzieć że woda w oceanie to co innego niż w szklance, misce czy jeziorze? No jest tu jaki mądrala?

Strony

Skomentuj