Agencja NASA cierpi na niedobory astronautów

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Jak wynika z nowego raportu działu badawczego agencji NASA, zaczęło brakować astronautów. Aby osiągnąć cele załogowych lotów kosmicznych, koniecznym może się okazać intensywny nabór. Podem, jest ambitny program Artemis, mający na celu powrót ludzi na Księżyc.

 

Pierwszy lot załogowy zaplanowano na 2024 rok. Zgodnie z planami NASA, będzie on pierwszym krokiem w rozwoju długoterminowego programu eksploracji Księżyca. Wedle założeń NASA, w przyszłości pozwoli to na eksplorację Czerwonej Planety przez człowieka. Cele postawione przez amerykańską agencję kosmiczną, wymagają większej liczby astronautów.

Zgodnie z treścią raportu opublikowanego we wtorek (11 stycznia), który ocenia, w jaki sposób NASA zarządza swoimi astronautami:

„Po osiągnięciu szczytowej liczby prawie 150 astronautów w 2000 roku, korpus zmniejszył się od czasu zaprzestania operacji wahadłowców w 2011 roku i obecnie jest to jeden z najmniejszych korpusów astronautów od 20 lat.”

Podczas gdy latanie w misjach kosmicznych jest głównym obowiązkiem astronautów NASA, do ich zadań należy również funkcja kontrolerów lotu, którzy przekazują informacje z centrum kontroli misji w kosmos, szkolemoe nowych astronautów i edukacja opinii publicznej o pracy NASA. Obecna wielkość korpusu wynika częściowo z gwałtownego wzrostu liczby emerytowanych astronautów. Potencjalny niedobór jest potęgowany przez fakt, że astronauci nie są łatwo wymienialni.

 

NASA przypisuje poszczególnych astronautów do określonych lotów w oparciu o różne kryteria, począwszy od doświadczenia w locie, zapoznania z konkretnym statkiem kosmicznym, po dopasowanie do umiejętności specjalistyczne reszty załogi. Raport ostrzega, że ​​spełnienie tych wymagań stanie się trudniejsze, ponieważ astronauci NASA latają coraz większą liczbą różnych typów pojazdów do różnych miejsc docelowych.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: M@tis
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki M@tisa, możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Quark

Czy wy tu wszyscy niżej

Czy wy tu wszyscy niżej komentujący zabieracie "głos" wyłącznie poto by wyżygać swoje chore myśli , ze swoich spaczonych nienawiścią mózgów do wszystkiego czego wasze prymitywne umysły ogarnąć nie zdołały ?? 

Skomentuj