Niebezpieczna pogoda w Europie. Kolejny cyklon z Atlantyku sprowadzi huraganowy wiatr

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Na Atlantyku powstał kolejny w ostatnich dwóch tygodniach rozległy niż. Dotarł już do Europy i lada moment rozpocznie się następna już z kolei wichura. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wystosował ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym wiatrem dla 13 województw. 

 

Zdaniem synoptyków będzie to najpotężniejszy orkan jaki przetoczy się przez Europę w tym roku. Cyklon nazwany Julia (Yulia) powoli dociera już do Polski. Spodziewany jest wiatr wiejący w porywach z prędkością nawet 120 km/h. 

 

Oznacza to, że należy się spodziewać większego niebezpieczeństwa niż w przypadku poprzednich cyklonów nazwanych Ciara oraz Dennis. Tak jak w przypadku poprzedników tak inten niż jest wytworem procesu znanego jako bombogeneza. Jest to zjawisko gwałtownego spadku ciśnienia o co najmniej 24 hPa w ciągu 24 godzin. W tym roku na Atlantyku występuje to wręcz seryjnie.

Źródło: www.wetterplate.de

Najnowszy produkt bombogenezy, czyli cyklon Julia jest rozpędzany przez prąd strumieniowy. Meteorolodzy sugerują, że wiele z podmuchów mas powietrza generowanych w ten sposób będzie docierać aż do powierzchni, powodując ekstremalne zagrożenia takie jak łamanie drzew, a nawet niszczenie budynków.

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika dziadek ze wsi

Wysoko postawiony rabin w

Wysoko postawiony rabin w izraelskim radiu zapowiedział żeby nie wyjeżdżać z kraju bo lada dzień pojawi się antychryst. W tym samym momencie syjoniści zawiesili obowiązkowe edukacyjne wyjazdy licealistów do auszwica.Do tego zapowiedział też, że niebawem nastąpi jakiś kataklizm w atmosferze... (Jahwe będzie schodził z orbity na powierzchnię ziemi w ogromnej wimanie która to spowoduje ten kataklizm?) Oj będzie się działo.

Portret użytkownika euklides

Patrząc na wyniki wyborów

Patrząc na wyniki wyborów obawiam się, że już zostali zwiedzieni... Przykładowo bez niczego poparli aborcję. Bóg zapyta po śmierci pisowca "co dobrego zrobiłeś w życiu?", a ten z typową dla siebie dumną durnotą oświadczy, że zawsze wybierał mniejsze zło....

Portret użytkownika Mojeimię44

Masz rację Artur. Jest

Masz rację Artur. Jest napisane, że zmiana i zrozumienie przyjdzie od razu niczym światło. Ci to są słabi zwodziciele. Największym jest Jared Kushner 666 i jego teść Trump. Nie ufaj im w ani jedno słowo. Jedno jest pewne coś się zaczyna dziać ale to dopiero początek boleści. Trzymaj się chłopaku- ufaj Bogu. 

PILNE! Linkuj ciekawe artykuły znz u siebie na koncie społecznościowym. Zwiększaj zasięg. 

Portret użytkownika Illuminat13

zmiany sa globalne Twoj

zmiany sa globalne Twoj kosciol katolicki jest w apokalipsie nierzadnica niedlugo upadnie Niedziela nie jest dniem wolny tylko sobota YHWH obciazyl polske klatwami rozbiory wojny za czczenie krolowy niebios wel matka boska Jest to bluznierstwo modlic sie do tych bozkow

4 Niemożliwe jest3 bowiem tych - którzy raz zostali oświeceni, a nawet zakosztowali daru niebieskiego

Strony

Skomentuj