Niebezpieczna pogoda w Europie. Kolejny cyklon z Atlantyku sprowadzi huraganowy wiatr

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Na Atlantyku powstał kolejny w ostatnich dwóch tygodniach rozległy niż. Dotarł już do Europy i lada moment rozpocznie się następna już z kolei wichura. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wystosował ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym wiatrem dla 13 województw. 

 

Zdaniem synoptyków będzie to najpotężniejszy orkan jaki przetoczy się przez Europę w tym roku. Cyklon nazwany Julia (Yulia) powoli dociera już do Polski. Spodziewany jest wiatr wiejący w porywach z prędkością nawet 120 km/h. 

 

Oznacza to, że należy się spodziewać większego niebezpieczeństwa niż w przypadku poprzednich cyklonów nazwanych Ciara oraz Dennis. Tak jak w przypadku poprzedników tak inten niż jest wytworem procesu znanego jako bombogeneza. Jest to zjawisko gwałtownego spadku ciśnienia o co najmniej 24 hPa w ciągu 24 godzin. W tym roku na Atlantyku występuje to wręcz seryjnie.

Źródło: www.wetterplate.de

Najnowszy produkt bombogenezy, czyli cyklon Julia jest rozpędzany przez prąd strumieniowy. Meteorolodzy sugerują, że wiele z podmuchów mas powietrza generowanych w ten sposób będzie docierać aż do powierzchni, powodując ekstremalne zagrożenia takie jak łamanie drzew, a nawet niszczenie budynków.

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika dziadek ze wsi

Wysoko postawiony rabin w

Wysoko postawiony rabin w izraelskim radiu zapowiedział żeby nie wyjeżdżać z kraju bo lada dzień pojawi się antychryst. W tym samym momencie syjoniści zawiesili obowiązkowe edukacyjne wyjazdy licealistów do auszwica.Do tego zapowiedział też, że niebawem nastąpi jakiś kataklizm w atmosferze... (Jahwe będzie schodził z orbity na powierzchnię ziemi w ogromnej wimanie która to spowoduje ten kataklizm?) Oj będzie się działo.

Portret użytkownika euklides

Patrząc na wyniki wyborów

Patrząc na wyniki wyborów obawiam się, że już zostali zwiedzieni... Przykładowo bez niczego poparli aborcję. Bóg zapyta po śmierci pisowca "co dobrego zrobiłeś w życiu?", a ten z typową dla siebie dumną durnotą oświadczy, że zawsze wybierał mniejsze zło....

Portret użytkownika Illuminat13

zmiany sa globalne Twoj

zmiany sa globalne Twoj kosciol katolicki jest w apokalipsie nierzadnica niedlugo upadnie Niedziela nie jest dniem wolny tylko sobota YHWH obciazyl polske klatwami rozbiory wojny za czczenie krolowy niebios wel matka boska Jest to bluznierstwo modlic sie do tych bozkow

4 Niemożliwe jest3 bowiem tych - którzy raz zostali oświeceni, a nawet zakosztowali daru niebieskiego

Portret użytkownika Jestem który jest

Tak jak pisałem wcześniej,

Tak jak pisałem wcześniej, BESTIA BESTIALSKA uderzy z całą swoją mocą NIENAWIŚCI. No i jest ! Będą zabijać i mordować z calą SWOJĄ mocą. Nadal nie rozumieją, że walczą z Bogiem. Trudno ich problem. Każdy kto służy bestii jest współodpowiedzialny za KAŻDEGO zabitego człowieka, za KAŻDE zabiete zwierzę, za KAŻDĄ zniszczoną roslinkę. Nie ważne czy zabijasz pistoletem, czy myszką z komputera !!! Za to wszystko zostaniecie rozliczeni, a NIE będzie usprawiedliwienia dla was! Myślicie, że się pochowacie w swoich schronach? To są wasze zbiorowe grobowce. Nigdy stamtąd nie wyjdziecie. Poumieracie tam jeden po drugim, a rozkłądające się ciała poprzedników będą wam towarzyszyły do końca. Nikt was już nie wyciagnie i pogrzebu mieć nie będziecie!

Wreszcie nadszedł CZAS ...... wyłączona zostanie wasza moc .... jeszcze kilka dni .... i staniecie bezsilni i bezradni.

Dzwonicie do mnie i się podłączacie na wszelkie sposoby .... po co ? głópców ze siebie robicie ... myslicie, że jakimś idiotą jestem ? ? ?

To co teraz robicie WIDZIAŁEM kilka lat temu i wiem jak się skończy!

Jeszcze raz piszę .... pamiętajcie zrobić zapas mąki, drożdży, wody. Kto ma przetrwać to przetrwa, kto ma odejść to odejdzie bez względu gdzie się schowa, czy pod ziemią, czy na Księżycu ...

Strony