Potężny huragan Michael 4 kategorii uderzył we Florydę. Potwierdzono śmierć pierwszej osoby

Kategorie: 

Źródło: Twitter

Huragan Michael uderzył w wybrzeże Florydy i jest o wiele intensywniejszy niż podejrzewano. Niebezpieczne zjawisko pogodowe osiągnęło kategorię 4 z podmuchami wiatru, dochodzącymi do ponad 220 km/h.

 

Michael jest najpotężniejszym huraganem, który uderzył w kontynentalne Stany Zjednoczone w tym roku. Gubernator Florydy, Rick Scott, ogłosił stan wyjątkowy w 35 hrabstwach, a niemal 200 tys. osób zostało zmuszonych do ewakuacji.

Huragan uderzył w USA w środę popołudniu czasu lokalnego. Władze odnotowują poważne straty na Florydzie. Potwierdzono również śmierć pierwszej osoby, na którą przewróciło się drzewo. Michael przyniósł ze sobą silne wiatry i intensywne opady deszczu, które doprowadziły do poważnych podtopień. Prognozuje się, że wysokość opadów deszczu w regionie Panhandle może wynosić nawet 15–25 centymetrów.

Siła huraganu jest szczególnie niepokojąca, ponieważ wiele osób mieszkających na zagrożonych terenach, nigdy nie doświadczyła tak silnego zjawiska atmosferycznego. W ciągu ostatnich 100 lat, tylko trzy poważniejsze huragany przeszły nad regionem Panhandle.

 

Niebezpieczeństwo nie potrwa jednak długo, ponieważ huragan już zaczął poważnie słabnąć. Po wejściu na ląd, Michael będzie przesuwał się w stronę Georgii oraz Karoliny Południowej, by w piątek dotrzeć z powrotem do Oceanu Atlantyckiego.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Portret użytkownika pilippek

UWAGA UWAGA

UWAGA UWAGA

to nie jest zjawisko naturalne, takie już na tej stronie nie występują

więc informuję i uprzedzam komentarze innych : TO STEROWANIE POGODĄ, HAARP SRAARP CHEMTRAILS I DUPA BLADA 

 

dziękuję za uwagę