Supertajfun Hagupit stał się poważnym zagrożeniem dla Filipin

Kategorie: 

Źródło: NASA

Filipiny znowu doświadczają ekstremalnej pogody. Tym razem widmo katastrofy naturalnej stwarza supertajfun Hagupit. W sumie aż 30 milionów ludzi może zostać doświadczonych przez żywioł.

 

Według meteorologów podczas uderzenia tajfunu można się spodziewać wiatru wiejącego w porywach nawet do 300 km/h. Utrzymujący się wiatr może wiać z prędkością nawet 260 km/h. To ekwiwalent atlantyckiego huraganu 5 kategorii.

Źródło: NOAA/UW-CIMSS

Uderzenie w Filipiny spodziewane jest od dzisiaj 6 grudnia i potrwa do początku przyszłego tygodnia. Cały front pogodowy porusza się bardzo powoli, co jest niekorzystne, ponieważ mieszkańcy archipelagu będą musieli dłużej znosić złe warunki pogodowe. Miejmy nadzieje, że nie dojdzie do katastrofy takiej jak po przejściu niszczycielskiego tajfunu Haiyan.

Źródło: NOAA/MTSAT

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika turyst

ja dzisiaj wracam do domu

ja dzisiaj wracam do domu przez Czechy bo mam bliżej, mieszkam przy granicy czeskiej, no i chcialem powiedziec jeszcze,ze juz wczoraj mizlem wracac ale w piątek dale w palnik...wczoraj mialem mega kaca a w Czechach niestety za kierownicą 0,00 !!! No nic pozdrawiam wszystkich czytających to. Moze dodam jeszcze ze dzis pogoda totalna porażka - zimno , szaro, buro i ponuro.

Skomentuj