Zimowy kataklizm w USA! Na Florydzie legwany spadają z drzew, wyławia się też zdezorientowane żółwie morskie

Kategorie: 

Źródło: Twitter

Tegoroczny atak zimy w Stanach Zjednoczonych z pewnością zostanie zapamiętany bardzo długo. W stanie Massachusetts zamarzły sztormowe fale, które wdarły się na ląd. Gruba warstwa lodu skutecznie unieruchomiła setki zaparkowanych samochodów. Na Florydzie z drzew spadają wychłodzone iguany, a na wybrzeżu łapie się zdezorientowane przez chłód żółwie morskie.

 

W pobliżu wybrzeża Florydy, w ubiegłym tygodniu wyłowiono ponad 200 żółwi, które utraciły zdolność do poruszania się z powodu silnego wychłodzenia. Zwierzęta te zwykle nie doświadczają takich niskich temperatur, ponieważ są one nietypowe na tych szerokościach geograficznych w Stanach Zjednoczonych. 

Żółwie starają się ogrzać, wychodząc z chłodzonej wody, ale powietrze jest jeszcze zimniejsze. Zwierzęta zawinięte w ręczniki i koce są zbierane na wybrzeżu, a następnie są transportowane do miejsc gdzie mogą się rozgrzać. Ekolodzy przypominają mieszkańcom, że nieruchome żółwie pływające w wodzie lub leżące na plażach, tylko wydają się być martwe, choć w rzeczywistości są one nadal żywe. Wolontariusze wzywają do zapewnienia opieki tym zwierzętom. 


 
Nietypowy dla Florydy atak zimna doprowadził już do tak zwanego „iguanopadu”. Zmiennocieplne jaszczurki na skutek niskiej temperatury zaczęły spadać z drzew. Tak jak w przypadku żółwi nie oznacza to bynajmniej, że zwierzęta zamarzły, ale raczej, że ich funkcje życiowe uległy spowolnieniu na skutek chłodu.

 

W Bostonie, w stanie Massachusetts doszło do niezwykłej sytuacji gdy samochody stojące na ulicy zostały uwięzione w 50 centymetrowym lodzie. Mieszkańcy miasta są zdumieni tą sytuacją i publikują w serwisach społecznościowych liczne nagrania dokumentujące to niezwykłe zdarzenie.

Szacuje się, że obecnie aż 100 milionów mieszkańców USA doświadcza arktycznego zimna. Śnieżyce już ustąpiły, ale teraz cyklon sprowadził na Stany Zjednoczone porywisty lodowaty wiatr. 

W wielu miejscach temperatury zbliżyły się do -40 stopni Celsjusza, a na szczycie góry Washington odczuwalna temperatura wyniosła rekordowe -70 stopni, co oznacza, że było to najzimniejsze miejsce na Ziemi. 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika Eva11

Zmianę w Nas samych ,

Zmianę w Nas samych ,

Odnalezienia tego co przysloniete w naszych wnętrzach...

Na zewnątrz nic nie możemy odnalezc...

Umysł zbyt wiele przysłania ....Zaczynam po mały rozumieć ,ale to dopiero ziarenko piasku...

Kazda głębia odkrywa po trochu ,kazde poszukiwanie odnajduje jakiś ułamek ...Może kiedyś uda się to polaczyc w całośc...

Nie negować religi czy odkryć mistycznych ,a wynosić i łączyć jak układanke...Każdy coś odkrywa ale chyba nie wielu rozumie co odkryło...

Wiele maj wspólnego nawet nauki tak wydające się prostymi...

A My ludzie i nasze ciała ,świadomości jesteśmy również częścią układanki ..

Choć jesteśmy rozwiązaniem tak ciężko nam zajzec tam gdzie wszystko się wyjaśni...

Ja to czuję ,że jesteśmy ważni tak jak cala reszta stworzenia ...Nie możliwym aby przypadek stworzył tak zawiła istotę świadomą i obrażona sercem.

Nie wiem czy mogę lepiej wytlumaczyc to co próbuje odnaleźć...

A to co dokonują ,,elity wielkich ,, przyczynia się do bladzenia, sterują naszymi umysłami dlatego tyle cierpienia i ciągle przybywa...

Polityka to tylko narzędzie do odłączenia Nas z naszym wnętrzem...

 

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Trwam na tej planecie tylko dlatego że wierzę iż zobacze jej koniec .To będzie ostatnia i zarazem najpiękniejsza rzecz jaką zobaczę.

Portret użytkownika Solo8o

Tak odnosnie Twojego podpisu.

Tak odnosnie Twojego podpisu. A nigdy nie wpadłeś na to, że ten świat jest po to, żeby Ci kretyni mieli gdzie rozwijać swoją świadomość w dążeniu do doskonałości? Ten świat jest przemijający i póki co jest nam przedstawiony w formie iluzji i wgranych ram słowno obyczajowych, które powodują ponure komplikacje i nie istniejące problemy. Poza tym ludzie nie są głupi, ludzi się ogłupia od małego i faszeruje opuźniającą w rozwoju chemią. Jeżeli otaczają nas ludzie głupi to tylko dlatego, że sami funkcjonujemy na tym samym poziomie świadomości, tyle że skrzywieni na swój własny indywidualny sposób. Co jest sumą naszego najbliższego otoczenia, przerzyć i tego co odcisnęło na nas piętno podczas pierwszego kontaktu z ogłupiającymi mediami. Tak mnie ten wpis pociągnął mentalnie, że poczułem potrzebe skomentowania go. Już mi lepiej :P Pozdrawiam.

Historia lubi się powtarzać...Prawda? Nieprawda. Historia nie jest jakimś nadrzędnym ożywionym tworem, nie jest zbiegiem przypadkowych sytuacji. Zdarzenia są skutkiem czegoś, co było wcześniej planowane.

Strony

Skomentuj