Naukowcy proponują budowę urządzenia do produkcji sztuczngo mięsa

Kategorie: 

Źródło: sxc.hu
W zeszłym roku holenderscy uczeni stworzyli w laboratorium pierwsze na świecie "sztuczne mięso", które zostało następnie spożyte w Londynie przez specjalistę ds. żywienia. Laboratoryjny twór smakował podobno niczym naturalne mięso i tak jak można było się spodziewać, naukowcy idą o krok dalej w produkcji sztucznego mięsa, które miałoby zaspokoić światową populację.

 

Przypomnijmy, że za stworzeniem "laboratoryjnego hamburgera" stał profesor Mark Post z holenderskiego Uniwersytetu w Maastricht. Jego zdaniem produkcja zwierzęca nie jest dobra dla środowiska, nie spotka się ona w przyszłości z popytem na świecie i nie jest dobra dla samych zwierząt. Wskazywano również na badania z których wynikało, że mięso in vitro przyczyni się do zmniejszenia zużycia energii o 45%, emisja gazów cieplarnianych zostanie zredukowana o 96%, natomiast zapotrzebowanie na tereny hodowlane zmniejszy się o 99%.

 

Mark Post powiedział jeszcze w zeszłym roku, że w ciągu 10-20 lat ludzie będą mogli kupić w supermarketach sztuczne mięso, które doprowadzi wręcz do rewolucji żywieniowej. Można było więc się spodziewać, że naukowcy poczynią kolejne kroki i z czasem rozpocznie się masowa produkcja sztucznego mięsa.

 

Uczeni z Uniwersytetu w Wagenigen zaproponowali budowę urządzenia, które produkowałoby sztuczną wołowinę, wieprzowinę lub mięso z kurczaka. Jest to kontynuacja planu o którym mówił Mark Post. Maszyna tworzyłaby około 44 kilogramy mięsa na osobę w ciągu roku, jednak największą przeszkodą są obecnie koszty. Kilogram sztucznego mięsa może kosztować kilkaset dolarów i z pewnością nie będzie w stanie konkurować z tym naturalnym. Drugim dość oczywistym problemem może być to, czy ludzie będą chcieli w ogóle jeść takie biotechnologiczne twory.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Maniek Kielce

Po co robić sztuczne jak

Po co robić sztuczne jak fajne kotlety wychodzą z gotowanej a potem zmielonej i podsmazanej kapusty z bułką tartą, rozmoczoną bułką, przyprawami i jajkami.  mielone prawie jak z mięsa a z jednej kapuchy wyjdzie tego 35 cała rodzina się naje na 2 dni
 

Portret użytkownika polkapl

Prawy Sektor się budzi:

Prawy Sektor się budzi: prawdziwym wrogiem są żydowscy oligarchowie
http://gazetawarszawska.com/2014/05/20/odeski-prawy-sektor-faktycznie-oglosil-jarosza-wrogiem-narodu/
Poniższy fragment tekstu skopiowałem z małymi poprawkami ze strony Krzysztofa Cierpisza.
Kolejne szokujące informacje nt. „rewolucji” na Ukrainie, o których nie usłyszysz w kontrolowanych przez syjonistów mediach. Zgadzam się z autorem, że ton ma wydźwięk antysemicki, gdyż wszystkich żydów wrzuca się do jednego rasistowskiego kosza, ale podane fakty są nader ważne, bowiem wskazują na rzeczywistych autorów puczu i dowodzą realizowanego z bezwzględną konsekwencją planu ludobójstwa Słowian.
Chcę zwrócić uwagę, że te same siły kierują antyrosyjską nagonką medialną w Polsce – nie można mieć wątpliwości, że cel wobec nas jest równie złowrogi jak wobec Ukraińców czy Rosjan.
W związku z tym zgadzam się z wyrażonym publicznie stanowiskiem Zygmunta Wrzodaka – byśmy my Słowianie, zapomnieli o wzajemnych animozjach i połączyli się we wspólnym froncie. Wróg jest jeden, wróg jest przebiegły, wróg jest silny, wróg jest bogaty, wróg ma władzę. Ale wróg liczebnie nam nie dorasta do pięt i jeśli wszyscy będziemy wiedzieć co naprawdę się dzieje, to z wroga szybko pozostaną tylko przykre wspomnienia.
[..........]

Portret użytkownika koń który mówi

Owszem ważne ale nie w tym

Owszem ważne ale nie w tym temacie. To jest skrajny offtop i powinien zostać przeniesiony do innego artykułu. Czemu w temacie o truciu ludzi chemiczną żywnością mamy dyskutować o oligarchach syjonistycznych?

Portret użytkownika Nostra Damus

Ta odezwa była z końca

Ta odezwa była z końca marca.
Chcę tylko zaznaczyć że o wszystkich tych wydarzeniach które nas czekają już pisałem i ostrzegam jeszcze raz wszystkich Polaków przed popieraniem puczystów w Kijowie. 
Ta idiotyczna zabawa sprowokowana przez polityków-idiotów nie mających pojęcia na co się odważają skończy się tragicznie dla Polski i Polaków. 
W Kijowie nie ma legalnego rządu - nikt ich nie wybrał
- nie ma legalnego parlamentu - nikt ich nie wybrał a stołki dostali na polecenie CIA i według kryteriów: kto potrafi najlepiej kłamać oszukiwać i mordować (jak to w polityce zwykle bywa) 
- nie ma nikogo kto miałby moc ustawodawczą, ponieważ nikt z RADY nie jest wybrany
- nie ma więc żadnych demokratycznych systemów władzy
- panuje anarchia i chaos
- w tej chwili każdy morduje każdego
- USrael i Unia Gejropejska zapewniły sobie już 60 % udziałów w przemyśle ukraińskim, tym samym władza oligarchów się kończy, Każdy z nich ma jednak swoją armię -Kołomojksi,  Tymoszenko, itd postawili prawdziwą armię - i mam na myśli rzeczywiście prawdziwą armię z ciężkim sprzętem - na nogi i zapowiadają kolejną rewolucję
- pola nie są uprawiane, nikt nic nie zasiał bo każdy się boi
- prawy sektor morduje żołnierzy ukraińskich i odwrotnie, nikt nikomu już nie wierzy
- rannym wyciągane są organy jeszcze za życia - te znikają jeszcze niewiadomymi kanałami
- setki zabitych leży na polach - nikt ich nie szuka, nikt się nie intersuje. Kijów wypuścił więźniów i posłał na front. Kto zginął miał pecha, musi leżeć aż zgnije. 
 
http://nostradamus.blog.pl/ukraina/
Opamiętajcie się. Tam miesza teraz prawdziwy Antychryst. 
Przestańcie wspierać Kijów - ja tylko mogę apelować. 

Unia Europejska problemów nie rozwiązuje. Unia Europejska jest problemem, którego nikt nie potrafi rozwiązać. Nostra Damus.

Strony

Skomentuj