Naukowcy proponują budowę urządzenia do produkcji sztuczngo mięsa

Kategorie: 

Źródło: sxc.hu
W zeszłym roku holenderscy uczeni stworzyli w laboratorium pierwsze na świecie "sztuczne mięso", które zostało następnie spożyte w Londynie przez specjalistę ds. żywienia. Laboratoryjny twór smakował podobno niczym naturalne mięso i tak jak można było się spodziewać, naukowcy idą o krok dalej w produkcji sztucznego mięsa, które miałoby zaspokoić światową populację.

 

Przypomnijmy, że za stworzeniem "laboratoryjnego hamburgera" stał profesor Mark Post z holenderskiego Uniwersytetu w Maastricht. Jego zdaniem produkcja zwierzęca nie jest dobra dla środowiska, nie spotka się ona w przyszłości z popytem na świecie i nie jest dobra dla samych zwierząt. Wskazywano również na badania z których wynikało, że mięso in vitro przyczyni się do zmniejszenia zużycia energii o 45%, emisja gazów cieplarnianych zostanie zredukowana o 96%, natomiast zapotrzebowanie na tereny hodowlane zmniejszy się o 99%.

 

Mark Post powiedział jeszcze w zeszłym roku, że w ciągu 10-20 lat ludzie będą mogli kupić w supermarketach sztuczne mięso, które doprowadzi wręcz do rewolucji żywieniowej. Można było więc się spodziewać, że naukowcy poczynią kolejne kroki i z czasem rozpocznie się masowa produkcja sztucznego mięsa.

 

Uczeni z Uniwersytetu w Wagenigen zaproponowali budowę urządzenia, które produkowałoby sztuczną wołowinę, wieprzowinę lub mięso z kurczaka. Jest to kontynuacja planu o którym mówił Mark Post. Maszyna tworzyłaby około 44 kilogramy mięsa na osobę w ciągu roku, jednak największą przeszkodą są obecnie koszty. Kilogram sztucznego mięsa może kosztować kilkaset dolarów i z pewnością nie będzie w stanie konkurować z tym naturalnym. Drugim dość oczywistym problemem może być to, czy ludzie będą chcieli w ogóle jeść takie biotechnologiczne twory.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll
Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Maniek Kielce

Po co robić sztuczne jak

Po co robić sztuczne jak fajne kotlety wychodzą z gotowanej a potem zmielonej i podsmazanej kapusty z bułką tartą, rozmoczoną bułką, przyprawami i jajkami.  mielone prawie jak z mięsa a z jednej kapuchy wyjdzie tego 35 cała rodzina się naje na 2 dni
 

Portret użytkownika polkapl

Prawy Sektor się budzi:

Prawy Sektor się budzi: prawdziwym wrogiem są żydowscy oligarchowie
http://gazetawarszawska.com/2014/05/20/odeski-prawy-sektor-faktycznie-oglosil-jarosza-wrogiem-narodu/
Poniższy fragment tekstu skopiowałem z małymi poprawkami ze strony Krzysztofa Cierpisza.
Kolejne szokujące informacje nt. „rewolucji” na Ukrainie, o których nie usłyszysz w kontrolowanych przez syjonistów mediach. Zgadzam się z autorem, że ton ma wydźwięk antysemicki, gdyż wszystkich żydów wrzuca się do jednego rasistowskiego kosza, ale podane fakty są nader ważne, bowiem wskazują na rzeczywistych autorów puczu i dowodzą realizowanego z bezwzględną konsekwencją planu ludobójstwa Słowian.
Chcę zwrócić uwagę, że te same siły kierują antyrosyjską nagonką medialną w Polsce – nie można mieć wątpliwości, że cel wobec nas jest równie złowrogi jak wobec Ukraińców czy Rosjan.
W związku z tym zgadzam się z wyrażonym publicznie stanowiskiem Zygmunta Wrzodaka – byśmy my Słowianie, zapomnieli o wzajemnych animozjach i połączyli się we wspólnym froncie. Wróg jest jeden, wróg jest przebiegły, wróg jest silny, wróg jest bogaty, wróg ma władzę. Ale wróg liczebnie nam nie dorasta do pięt i jeśli wszyscy będziemy wiedzieć co naprawdę się dzieje, to z wroga szybko pozostaną tylko przykre wspomnienia.
[..........]

Portret użytkownika koń który mówi

Owszem ważne ale nie w tym

Owszem ważne ale nie w tym temacie. To jest skrajny offtop i powinien zostać przeniesiony do innego artykułu. Czemu w temacie o truciu ludzi chemiczną żywnością mamy dyskutować o oligarchach syjonistycznych?

Portret użytkownika Nostra Damus

Ta odezwa była z końca

Ta odezwa była z końca marca.
Chcę tylko zaznaczyć że o wszystkich tych wydarzeniach które nas czekają już pisałem i ostrzegam jeszcze raz wszystkich Polaków przed popieraniem puczystów w Kijowie. 
Ta idiotyczna zabawa sprowokowana przez polityków-idiotów nie mających pojęcia na co się odważają skończy się tragicznie dla Polski i Polaków. 
W Kijowie nie ma legalnego rządu - nikt ich nie wybrał
- nie ma legalnego parlamentu - nikt ich nie wybrał a stołki dostali na polecenie CIA i według kryteriów: kto potrafi najlepiej kłamać oszukiwać i mordować (jak to w polityce zwykle bywa) 
- nie ma nikogo kto miałby moc ustawodawczą, ponieważ nikt z RADY nie jest wybrany
- nie ma więc żadnych demokratycznych systemów władzy
- panuje anarchia i chaos
- w tej chwili każdy morduje każdego
- USrael i Unia Gejropejska zapewniły sobie już 60 % udziałów w przemyśle ukraińskim, tym samym władza oligarchów się kończy, Każdy z nich ma jednak swoją armię -Kołomojksi,  Tymoszenko, itd postawili prawdziwą armię - i mam na myśli rzeczywiście prawdziwą armię z ciężkim sprzętem - na nogi i zapowiadają kolejną rewolucję
- pola nie są uprawiane, nikt nic nie zasiał bo każdy się boi
- prawy sektor morduje żołnierzy ukraińskich i odwrotnie, nikt nikomu już nie wierzy
- rannym wyciągane są organy jeszcze za życia - te znikają jeszcze niewiadomymi kanałami
- setki zabitych leży na polach - nikt ich nie szuka, nikt się nie intersuje. Kijów wypuścił więźniów i posłał na front. Kto zginął miał pecha, musi leżeć aż zgnije. 
 
http://nostradamus.blog.pl/ukraina/
Opamiętajcie się. Tam miesza teraz prawdziwy Antychryst. 
Przestańcie wspierać Kijów - ja tylko mogę apelować. 

Unia Europejska problemów nie rozwiązuje. Unia Europejska jest problemem, którego nikt nie potrafi rozwiązać.
http://nostradamus.blog.pl

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

A przeczytałeś chociaz treść

A przeczytałeś chociaz treść artykułu? Odnosze się do niego, więc co mi zarzucasz obsesję... Czy to moja wina, że syjoniści obsesyjnie pakują się nam do codziennego życia? To co? Mam udawać, że ich nie ma?
 To ja mam obsesję, czy żydzi?
  W Izraelu wydano ok3,5 mln polskich paszportów dla obywarteli Izraela, każdemu kto chciał... Pozostałe 5 mln z calego świata czeka i szykuje się do zasiedlenia naszych pusto stojących a wybudowanych przez developerów własnie dla nich domów.
 A jak myslisz... Dlaczego developerzy (przeważnie żydzi) budowali w ostatnich 3 latach budynki na odkład? W calej Polsce jest ponad 850 tys pustych mieszkań...Oni dobrze wiedzieli, że za parę lat budowy zwrócą im się z nadkładem 300% przebitką... i budowali, bo wiedzieli, co będzie..
 Nadzieja w Putinie, bo już Polaków nie będzie, jak żydzi zapowiadają...

Strony

Skomentuj