Według UE to cynamon jest groźny, a aspartam jest nieszkodliwy

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Unia Europejska nie przestaje zadziwiać. Właśnie uznano za niegroźny aspartam. Kontrowersyjny słodzik, wokół którego szkodliwości trwa spór naukowy. Jednocześnie wydano dyrektywę nakazujących ograniczenie spożycia cynamonu, który UE uznaje za niebezpieczny.

 

Aspartam został wynaleziony, jako lek, ale ze względu na słodkość został zmieniony w dodatek do jedzenia. Bardzo długo aspartam uważany był za wspaniały surogat cukru dla diabetyków. Dzisiaj jest używany powszechnie i jest dodawany do tanich soków, lekarstw dla dzieci, gum do żucia i wielu innych produktów. Eksperci twierdzą, że aspartam to również neurotoksyna zaburzająca syntezę białek i wpływająca na połączenia synaptyczne.

 

Pomimo zbieranych latami dowodów wskazujących na to, że Aspartam jest niebezpieczną toksyną pozostaje on w użyciu w wielu produktach na całym świecie. Zyskuje nawet nowe zastosowania mimo przypadków pokazujących neurologiczne uszkodzenia mózgu, guzy rakowe, zaburzenia endokrynologiczne i inne przypadłości.

Według uznanych przez UE wyników badań, spożycie aspartamu w wysokości 40mg/kg masy ciała jest rzekomo nieszkodliwe dla ludzkiego organizmu. Jest to jednak tylko jedna z opinii, która po prostu nieoczekiwanie została podniesiona do rangi obowiązującego w Unii Europejskiej prawa.

 

Jednocześnie unijni biurokraci po rozgrzeszeniu z rzekomej rakotwórczości aspartamu, wzięły na cel znaną od wieków przyprawę, cynamon. Rządzący w UE uznali, że nadmierne jej spożycie może być niebezpieczne dla zdrowia na skutek zawartości kumaryny obwinianej za wywoływanie problemów z wątrobą.

 

Unijni biurokraci nie wzięli pod uwagę, że cynamon ma też liczne udowodnione zastosowanie terapeutyczne. Ma działanie antywirusowe, antyseptyczne, poprawia trawienie i stymuluje układ krwionośny. Według niektórych badań cynamon jest nieoceniony w leczeniu glikemii. Przeciwnicy dyrektywy zwracają uwagę, że dużo większe spożycie cynamonu jest w Azji i nie występują tam w populacji liczne przypadki zatrucia tą przyprawą. Zwrócono uwagę, że próbka w badaniu Saudyjczyków, która wykazywała tak dużą zawartość kumaryny pochodziła tylko od jednego chińskiego dostawcy cynamonu, jego wartość jest, więc dość niejednoznaczna.

Czasy, w których, żyjemy wymagają od nas dużej uwagi odnośnie żywienia. Przede wszystkim sprawdzajmy to, co jemy, a zwłaszcza to, co podajemy naszym dzieciom. Pamiętajmy, że czasami na opakowaniach z żywnością aspartam bywa określany, jako E951, bo to skutecznie utrudnia identyfikację tego składnika. Wybierajmy świadomie, bo jesteśmy tym, co jemy i bez aspartamu, legalnego w UE czy nie, można się obyć, ale z cynamonu i innych zdrowych przypraw raczej nie należy rezygnować, tylko po prostu używać je z umiarem.

 

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika mirmił

Tkz: "Unia Europejska" byłaby

Tkz: "Unia Europejska" byłaby dobrym pomysłem pod warunkiem kontynuacji założeń EWG , lecz obecnie jest to siedlisko zgnilizny i wszelkiego zepsucia. I skoro jeden z ich założycieli czyli WB postanowiła opuścić ten "euro kołchoz" to znaczy ,że wie co robi i nam również pora się wymeldować ,odciąć od ich bzdurnych deyrektyw i postawić zasieki wzdłuż Odry . Bo cóż dobrego można się spodziewać po organizacji ,która za nic ma demokrację ,wolność i równość współczłonków a za swą siedzibę obrała budynek jak ulał pasujący do wizerunku biblijnej nieukończonej wieży Babel .. Tako rzekłem.

Portret użytkownika Prawda PS

Kiedy czytam dyrektywy UE i

Kiedy czytam dyrektywy UE i nakazy wprowadzone to jakaś nieścisłość sama na myśl nachodzi, dobrze że tylu nas widzi jak jest. Unia Europejska to jest czwarta rzesza, proniemiecki związek państw słabszych pod dyktando rządu Niemieckiego. Oczywiście nikt oficjalnie nie nazwie tego tak, bo światowa opinia publiczna (kurtyna) musi być satysfakjonująca. Czy ktoś potrafi, czysto polityczne, różnice pokazać w prowadzonej polityce 3 rzeszy i obecnej UE? Tak, masz rację też widzę więcej podobieństw.

Portret użytkownika Akamai

„Rak to wielki biznes”

„Rak to wielki biznes” („Cancer is serious business” ) to opowieść o dr Burzyńskim z Houston, polskim lekarzu, który skutecznie leczy choroby nowotworowe. To też film o tym jak walczą z nim koncerny farmaceutyczne, FDA (Food and Drug Administration) oraz władze Szatanów Zjednoczonych. Dla nich ludzkie życie nic nie znaczy. Liczą się tylko pieniądze  zarabiane na chemioterapii i radioterapii, które przedłużają jedynie agonię pacjenta. Warto obejrzeć w całości ten film, bo z pewnością wielu sceptykom „otworzą się oczy”. Jeżeli znacie kogoś kto jest chory na raka, to wiedzcie, że jest to choroba w pełni uleczalna we wczesnym stadium rozwoju. Ważna jest też profilaktyka. Eurokraci przestrzegają by nie jeść więcej niż dwie pestki moreli dziennie. Dlaczego ? Bo zawierają one amigdalinę czyli witaminę B17, która niszczy komórki rakowe. Ja zjadam trzydzieści pestek dziennie i nadal żyję. Mogę zorganizować bezpłatny pokaz. Czy Eurokraci robią to świadomie ? W większości przypadków nie. To pożyteczni idioci, którzy za 10 tys. Euro miesięcznie zrobią wszystko co im się każe. Poniżej link do filmu.
https://www.youtube.com/watch?v=FRc4YvtJixM&list=PL1xIpaCMfipiUiXWYVtqcYYqvYbBirK2l
 
 
 

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Portret użytkownika MiterMan

IG farben i standardOIL to

IG farben i standardOIL to jedna rodzina.... bo w norynberdzee prawnie przejeli poczyniania nazistow i po krotkich przemysleniach doszli do wniosku..... wspolpraca karteli/////    poszukajcie cos na temat
"Carl Wurster" oraz "Wolfgang Schaeuble" i "Helmut Kohl"
zero przesady ze winowajcy wojen swiatowych dalej sa u wladzy i sa twardzi w jej utrzymaniu....
"

Portret użytkownika dziadek ze wsi

Aspartam pod udziwnionymi

Aspartam pod udziwnionymi nazwami jest już w każdym napoju słodzonym - obecnie wdrażany jest w Czechach projekt słodzenia zwykłego cukru aspartamem - tradycyjny cukier z buraków wymieszany z wapnem powoli odchodzi do przeszłości. 

Portret użytkownika Surun

Są i takie "kwiatki" Były

Są i takie "kwiatki"
Były żarówki, banany, ślimaki, spłuczki toaletowe, ciastka z cynamonem czy wędzone mięso. Teraz Unia postanowiła zająć się kolejną dziedziną naszego życia. Wobec kryzysu imigracyjnego unijne nieroby postanowiły pochylić się nad… długością płomienia świec. W nowym rozporządzeniu wprowadzonym przez Komisję Europejską znajdziemy m.in. definicję świecy.
Jest to rzecz, która ulega częściowemu spaleniu w temperaturze 20-27 stopni Celsjusza, a jej główną funkcją jest dawanie jasnego płomienia – czytamy.
Autorzy nowych przepisów stwierdzają, że ze świecami łączą się „różne niepożądane działania, które mogą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa konsumentów”. Rozwiązanie? Wprowadzenie obowiązku pilnowania, czy świece są stabilne, jak również stałego kontrolowania, czy ryzyko oparzenia się „jest tak niskie, jak to tylko możliwe”.
To nie wszystko. Nowe prawo określa także maksymalną wysokość płomienia.
za:http://parezja.pl/unia-chce-regulowac-dlugosc-plomienia-swiec/

Portret użytkownika głupcy tacy jak my

System poprzez promocję

System poprzez promocję trucizn określanych jako żywność i leki, niszcząc środowisko,  a także poprzez różne inne subtelne ingerencje w nasz kod genetyczny i układ odpornościowy za pomocą szczepionek  (które są ludzkim wymysłem i nie dają się porównać ze swym japońskim średniowiecznym pierwowzorem (pierwsze doświadczenia). Doprowadza to do wyniszczenia populacji europejskiej to jest holokaust w białych rękawiczkach. Przyszłe choroby zaindukowane są już w ciałach naszych dzieci. Działo się to już przed tzw. upadkiem komuny więc dzisiejsi dorośli 50 i 60 latko także doświadczają dziwnych chorób i powikłań lecz w mniejszym stopniu niż to co teraz dotyka 20 -30 latków i ich dzieci.
Nie unikną one częstych wizyt u lekarzy przy byle okazji. A jakość ich życia to może być równia pochyła.
Masy są bezbronne ślepo dowierzając tzw. autorytetom którzy w większości same w to wierzą ponieważ tak pokierowano ich edukacją.
 

Kochane pieniążki cóż by głupcy robili gdybyście nie istniały ;]

Portret użytkownika Q...

Ale o co chodzi?. Z

Ale o co chodzi?. Z parszywego punktu widzenia depopulacja "must go on".  Wiadomo że pomocnicy szatana na Ziemi prawdy nigdy nie powiedzą, z wyjątkiem sytuacji gdy jest im to na rękę i prawdą mogą maskować kłamstwo. Nie po to uchwalili agendę 21 i agendę 2030 by nie były realizowane. Skoro pilotom USAF zaleca się na dwie doby przed lataniem odstawienie napojów słodzonych Aspartamem to musi to być niezły "mózgotrzep". Z cynamonem można przesadzić, jak ze wszystkim ale Aspartam można tylko odstawić i unikać go świadomie. A jest nawet w aptekach, np. jako słodzik w wapnie do picia.

Strony

Skomentuj