Elon Musk ogłosił plany wyniesienia na orbitę satelitów Starlink V3 w 2024 roku

Kategorie: 

Źródło: ZmianynaZiemi

Na Międzynarodowym Kongresie Astronautyki Elon Musk powiedział, że rozmieszczenie nowej generacji satelitów Starlink jest tuż za rogiem. „Myślę, że istnieje duża szansa, że zaczniemy rozmieszczanie satelitów Starlink V3 w przyszłym roku, za około rok” – powiedział przedsiębiorca.

 

Musk złożył oświadczenie w odpowiedzi na pytanie, kiedy urządzenia Starlink zaczną być dostarczane na orbitę przez nową gigantyczną rakietę Starship. To pierwsza wzmianka o satelitach Starlink trzeciej generacji. SpaceX wysyła obecnie na orbitę urządzenia Starlink V2 Mini, a wykorzystywana przez firmę rakieta Falcon 9 pozwala na wyniesienie na orbitę zaledwie 22 satelitów.

 

Tymczasem gigantyczny Starship pomoże znacznie przyspieszyć rozmieszczenie konstelacji. Podczas jednego startu wyniesie na orbitę od 50 do 100 satelitów Starlink. Problem w tym, że Starship jest wciąż w fazie rozwoju, choć Musk planował rozpocząć działalność w tym roku. W kwietniu SpaceX przeprowadziło lot próbny rakiety, który zakończył się eksplozją, a teraz firma oczekuje na zgodę na drugi start.

 

„Najtrudniejszą rzeczą w tej kwestii lub zajmującą najwięcej czasu jest rozwiązanie problemu bezpiecznego ponownego wejścia na pokład i lądowania statku” – powiedział Musk.

 

Na razie SpaceX musi zadowolić się rakietą Falcon 9, której przygotowanie do ponownego lotu zajmuje „co najmniej kilka dni”, podczas gdy Starship jest „zaprojektowany tak, aby nadawał się do pełnego i szybkiego ponownego użycia”.

 

Dziś konstelacja Starlink obejmuje ponad 4800 satelitów, ale SpaceX planuje rozszerzyć ją do kilkudziesięciu tysięcy urządzeń, jeśli otrzyma stosowne pozwolenie.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika axell69

Gówno warta wiadomość , bo

Gówno warta wiadomość , bo kogo interesuje  co zrobi szyd Mósk   za rok ??   , zycie toczy się tu i teraz   , to co było wczoraj jest przeszłością    to co  sprawi się jutro jest przyszłością    , dzisiaj jest teraz   i tylko to się liczy  - liczy się to że Palestyna   wstała  z kolan i napierdala   skórwieli    , do Palestyńczyków dołączają  kolejne kraje -  wojna   trzecia światowa    już   rozpoczęła  się  .  Banki  padają   ludzie głodnieją   jedynie vatykanus   cutasus ma  się dobrze   - co nie dziwi   ale nadal nie powoduje żadnych  reakcji owiec 

"Płaskoziemcy łączą wysiłki  na całej kuli  Ziemskiej"  - znalezione w sieci xD

Skomentuj