Chińscy naukowcy nazywają satelity Starlink niebezpiecznymi i naruszającymi międzynarodowe przepisy

Kategorie: 

Źródło: SpaceX

Od kilku lat naukowcy narzekają na konstelację satelitów Starlink. Wcześniej była już oskarżana o ingerowanie w obserwacje kosmosu, a teraz została nazwana niebezpieczną.

 

 

Eksperci z Chin wymyślili kolejną porcję krytyki. Stwierdzili, że satelity Starlink naruszają zasady bezpieczeństwa, ignorując zasady zachowania odległości między sobą.

 

Pomimo tego, że ogólnie przyjęte normy zakładają utrzymywanie odległości 10 km między obiektami na orbicie, 30 czerwca dwa satelity Starlink zbliżyły się do siebie na odległość zaledwie 4,9 km.

 

Jednocześnie, jako dowód, że to wszystko nie był przypadek, naukowcy przeprowadzili pełnoprawne badanie, którego wyniki zostały opublikowane w czasopiśmie naukowym Radio Engineering. W nim doszli do wniosku, że SpaceX celowo zbliżył satelity tak blisko siebie, aby zmaksymalizować wydajność systemu komunikacji laserowej.

 

Obecna granica bezpieczeństwa oparta jest na obliczeniach naukowych. Przekroczenie tej linii może prowadzić do niebezpiecznych konsekwencji, ponieważ jedna kolizja może prowadzić do następnej.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Nomen - Omen

Czy wystarczy "Cyk" i już...

Czy wystarczy "Cyk" i już... po całej elektronice...(?) 
Impuls elektromagnetyczny (EMP) to ciekawy temat

Oto fragment tekstu oraz link do artykułu na ten temat:

Generator impulsu elektromagnetycznego „HPEM”, w rękach służb i sił specjalnych państwa, jest bronią defensywną niezwykle pożądaną, skuteczną, uniwersalną i co najważniejsze bezpieczną dla ludzi. 

ODDZIAŁYWANIE SYSTEMU „HPEM” POWODUJE:

1. Zdalną neutralizację terrorystycznych urządzeń wybuchowych /IED/;

2 .Prewencyjne eliminowanie zagrożeń bombowych w np. w konstrukcjach budowlanych /nowo budowane stadiony/, w trudno dostępnych do sprawdzeń rejonach odpowiedzialności, itp;

3.Neutralizację IED typu „car bomb”, zarówno w ruchu jak i ustawionych celem odpalenia zdalnego;

4.Eliminację urządzeń podsłuchowych bez względu na rodzaj zaawansowania;

5.Wymuszone, bezpieczne zatrzymywanie pojazdów w ruchu;

6.ELIMINACJĘ ŚRODKÓW ŁĄCZNOŚCI przeciwnika;

7.Eliminację środków obserwacji przeciwnika;

8.DEZAKTYWACJĘ SYSTEMÓW ALARMOWYCH,;

9.DEZAKTYWACJĘ SYSTEMÓW OCHRONY ELEKTRONICZNEJ OBIEKTU;

10.Eliminację najnowszych systemów celowniczych np. broni snajperskiej i innej;

11.BLOKOWANIE SYSTEMÓW KOMPUTEROWYCH np. w centrach zarządzania i innych

oraz każde inne eliminowanie celów wg. potrzeb, zawierających szeroko rozumianą elektronikę...

http://www.transactor.com.pl/produkty/2,generator-impulsu-elektromagnetycznego

===

Portret użytkownika Nomen - Omen

Taka "ogólna" refleksja... A

Taka "ogólna" refleksja... A może raczej pytanie: W jak dużym stopniu uzależnieni nałogami (narkotykowym lub alkoholowym) ludzie tracą wystarczająco silną motywację do zerwania z uzależnieniem z powodu... otaczającej ich rzeczywistości...(?)

Portret użytkownika Nomen - Omen

Podobno... "Każdy nałogowiec

Podobno... "Każdy nałogowiec ma swoje dno - Nie wszyscy jednak do niego docierają"

Napiszę o tym... Co wiem z własnego doświadczenia o konieczności dotarcia do tego tzw. "Swojego Dna". W moim przypadku był to alkohol, pity od 21 roku życia (pierwszy raz do utraty przytomności z okazji urodzin kolegi z pracy). Przez pierwsze dwa lata "używałem" alkoholu "na wesoło", że tak się wyrażę. Głównie jako rozrywkowy środek dopingujący. Po około dwuch latach takiego rekreacyjnego traktowania zacząłem jednak zwiększać ilość i długość picia. Zaczęły się tzw. "ciągi alkoholowe" (tygodniowe, miesięczne, kilkumiesięczne). I tak właśnie doszedłem w 2016 w swojej "przyjaźni z alkoholem" do momentu, gdy musiałem uczciwie "odpowiedzieć sobie" na pytanie: "Czy Chce Się Zapić Na Śmierć... Czy Absolutnie Przestać Używać Alkoholu"...(?)
Picia alkoholu w małych ilościach (kontrolowanego) nie mogłem już brać pod uwagę jako alternatywy... Próbowałem tego już wcześniej w swoim życiu... Bez powodzenia.
Po 10 latach w UK... stracone (zadłużone) dwupokojowe mieszkanie "z lokatorskiego przydziału" w nowym budownictwie, wynajmowane bezpośrednio z urzędu (bez pośredników) w angielskim Sheffield. Utrata pracy... i w końcu zasiłku dla bezrobotnych... z powodu tzw. ciągów alkoholowych. 
To było w końcu "Moje Dno"... Do podjęcia kategorycznej decyzji.
Od 2016 roku absolutnie nie piję żadnego alkoholu. Już wiem, że nigdy nie będę umiał pić alkoholu dla przyjemności i mieć nad tym kontrolę...
Po tym "Życiowym Szpagacie" i wieeelu (1966rocznik) doświadczeniach... zmieniłem swoje priorytety do tego stopnia, że zamierzam w tym ostatnim etapie swojego bezalkoholowego życia zamieszkać na jakiejś niewielkiej łodzi (być może katamaranie), doceniając maksymalną niezależność (od tzw. "Systemu")... oraz możliwość przebywania w bardzo istotnych dla mnie "strefach ciszy" (strefach psychicznego odpoczynku).
Obecnie jestem na etapie zaznajamiania się z "plusami" i "minusami" stylu życia maksymalnie niezależnego (w miarę możliwości) od jakiegokolwiek "Systemu"...
Poza tym, szukam możliwości zdobycia odpowiedniej w tym celu łodzi, stojącej bezużytecznie, niszczejącej i być może już komuś niepotrzebnej.

Na ten moment przebywam i pozdrawiam z Berlina...  (Sławomir Słonka)

===

Portret użytkownika Nomen - Omen

Oto szerszy kontekst zmiany

Oto szerszy kontekst zmiany moich priorytetów życiowych "prowadzącej mnie" obecnie do... "mobilnego trybu życia".
W tych 10-ciu latach mojego pobytu w UK, bardzo często (że względu na swój nałóg alkoholowy) piłem w towarzystwie podobnych do mnie rodaków (alkoholików) z Polski. Okazało się, że wśród tych znajomych było kilku Polaków, którzy zamordowali w angielskim Nottingham młodego Polaka (po uprzednim biciu i torturowaniu).
Jak się później okazało, byli to Polacy, mający związek z przemytem oraz handlem narkotykami, alkoholem i papierosami w UK.
Zabójstwo tego młodego Polaka było podobno wynikiem "nieporozumień" wewnątrz tej "grupy".
Przez sześć miesięcy trwania procesu sądowego w Nottingham musiałem być świadkiem sądowym, ze względu na częste kontakty z tymi ludźmi.
To była dla mnie naprawdę poważna trauma życiowa.
Tym bardziej, że usłyszałem od jednego z "przyjaciół" tej "grupy" takie oto zdanie: "Żyj sobie... ale i tak będziesz miał przej...bane, chociaż może jeszcze nie zdajesz sobie z tego sprawy"...(?)
Oto anglojęzyczny tytuł artykułu na stronie BBC że zdjęciami i pełnymi nazwiskami afiary i skazanej w tym procesie (jedynej ujętej w tym czasie) osoby:

"Bogdan Nawrocki murder: Man guilty of killing Nottingham House mate" - (3 February 2015)

https://www.google.de/amp/s/www.bbc.co.uk/news/uk-england-nottinghamshire-31115286.amp?espv=1

Historyczny już artykuł (ze zdjęciem) o poszukiwaniu ciała zamordowanego w angielskim Nottingham Polaka i zaoferowana nagroda.

"Bogdan Nawrocki: Body hunt police offer £5,000 reward" - (18 June 2014)

https://www.bbc.com/news/uk-england-nottinghamshire-27909628

===

Portret użytkownika Nomen - Omen

Aby obraz był pełniejszy... 

Aby obraz był pełniejszy...  Tylko wspomnę (bez rozpisywania się na ten temat) o wielu organizacjach i miejscach pomocy, mających z założenia służyć wyłącznie ludziom będącym w autentycznie trudnej sytuacji życiowej... służą jednak także przestępcom...

"Tu jest wiele sposobów zarabiania pieniędzy przez Polaków, o których nie mogę Ci powiedzieć"...(?)

Od 22:48 minuty WIDEO pt.

"ALKOHOLIK w GŁOWIE COŚ ma" - (WIDEO - YouTube z dnia 07-12-2022)

https://m.youtube.com/watch?v=YnknziiFumc

----

"Polski Al Capone schwytany w Niemczech. Ścigało go wiele państw. Co zrobił?" - (Artykuł z dnia 07-12-2022)

Ryszard R. nazywany polskim Alem Capone został zatrzymany w Niemczech. Wraz z R. zatrzymano jeszcze 44 osoby.
Akcja Europolu wymierzona była w kartel stworzony z organizacji przestępczych z Litwy, Łotwy, Czech, Polski, Francji, Niemiec i Słowacji. Organizacja zajmowała się m.in. rozprowadzaniem narkotyków i praniem brudnych pieniędzy.

https://nczas.com/2022/12/07/polski-al-capone-schwytany-w-niemczech-scigalo-go-wiele-panstw-co-zrobil/

===

Portret użytkownika Nomen - Omen

Berlin - Bazar na Maybachufer

Berlin - Bazar na Maybachufer (przy kanale) - Wtorki i Piątki od 11:00 do 18:30 - (Neukölln - Berlin)

 

Na cotygodniowych targach na Maybachufer (przy kanale wodnym) w Neukölln można znaleźć prawie wszystko, co jest dostępne również nad Bosforem: warzywa, tkaniny i tureckie specjały. I to jest właśnie jego urok - Wielokulturowa różnorodność przywodzi na myśl orientalny bazar. Są też międzynarodowe wyroby rękodzielnicze, sery, ekologiczny chleb z Neukölln i wiele więcej... (także rzeczy już używane)

 

"Neuköllner Wochenmärkte Maybachufer"

 

Wie auf dem Basar

 

Öffnungszeiten

Dienstag 11:00 – 18:30

Freitag 11:00 – 18:30

 

OCHENMÄRKTE

Auf den Wochenmärkten am Maybachufer in Neukölln gibt es beinahe alles, was es auch am Bosporus gibt: Gemüse, Stoffe und türkische Spezialitäten. Und genau darin besteht sein Reiz: Die multikulturelle Vielfalt erinnert an einen orientalischen Basar. Außerdem gibt es internationales Kunsthandwerk, Käse, Biobrot aus Neukölln und vieles mehr.

 

https://www.visitberlin.de/de/neukoellner-wochenmaerkte-maybachufer

 

---

 

Dzięki "Berlin Welcome Card" zaoszczędzisz teraz jeszcze więcej

 

Bezpłatny przejazd autobusem i pociągiem w Berlinie (w tym bilet komunikacji miejskiej)

Poznaj 200 atrakcji - zaoszczędź do 50% na wstępie

Bezpłatna mapa Berlina i przewodnik turystyczny w cenie

"Berlińskiej Karty Powitalnej" w cenie 23,00 €

 

https://www.visitberlin.de/de/neukoellner-wochenmaerkte-maybachufer

 

===

Portret użytkownika Nomen - Omen

Dzielę się praktycznymi

Dzielę się praktycznymi informacjami bezinteresownie... gdyż to sprawia mi przyjemność... gdy mogę być pomocny dla ludzi... Po okresie świątecznych porządków i prezentów, ludzie prawdopodobnie będą pozbywać się większej ilości niepotrzebnych im już rzeczy...

Portret użytkownika Q.

A mnie zastanawia w jaki

A mnie zastanawia w jaki sposób udaje się uniknąć kolizji z tymi wszystkimi satelitami na różnych przecież wysokościach startując z ziemi ku przestrzeni w rakiecie kosmicznej ? Muszą to robić na "hybił trafił" bo przecież nie ma szansy by ustalić pozycję tego wszystkiego co tam lata i wybrać konkretne "okno" by w nic nie uderzyć.

Portret użytkownika ARTUR

Jeżeli przesłanie informacji

Jeżeli przesłanie informacji z satelity niskiej orbity kosztuje fortunę to naprawdę trzeba być idiotą aby wierzyć że dostaniemy pakiet startowy 100 kanałów telewizji satelitarnej za 40 zł miesięcznie , nawet rozmowa z telefonu łączona przez satelitę jest dostępna może dla 5 % populacji . A co z GPS ? Za darmo dostajemy pozycjonowanie samochodu ? W takie bajki nie powinny wierzyć nawet dzieci a niektórzy mówią że religia to bajka , może , ale daje nadzieję a nie głupotę Smile

Strony

Skomentuj