SpaceX przedstawił militarną wersję satelitów Starlink

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Elon Musk zadowolił swojego największego klienta z sektora publicznego, Departament Obrony, wypuszczając nową linię satelitów Starlink do celów wojskowych. Pojazdy Starshield można połączyć w odporną na manipulacje sieć, która może monitorować, komunikować się i przenosić inne „ładunki” na pokładzie. Firma spodziewa się, że nowicjusz wzbudzi jeszcze większe zainteresowanie Pentagonu niż istniejące satelity Starlink.

 

„Podczas gdy Starlink jest przeznaczony dla potrzeb konsumenckich i komercyjnych, Starshield jest przeznaczony dla rządu” – czytamy na stronie internetowej firmy.

 

Z oczywistych względów niewiele jest szczegółów na temat możliwości i parametrów technicznych satelitów wojskowych. SpaceX nie informował o wcześniejszych testach ani pracach nad technologią Starshield. Na stronie internetowej firmy czytamy, że głównymi obszarami zastosowania nowości są zdjęcia satelitarne, komunikacja i „umieszczanie ładunku” (innymi słowy Starshield może stać się elastyczną platformą dla wszelkiego rodzaju sprzętu).

 

SpaceX oferuje Starshield jako kompleksową ofertę bezpieczeństwa narodowego. Firma zobowiązuje się zbudować wszystko, od anten naziemnych po satelity, wystrzelić je na swoich rakietach i obsługiwać sieć satelitarną. Obiecała również wyposażyć satelity wojskowe w dodatkowe funkcje kryptograficzne wysokiego poziomu w celu bezpiecznego umieszczania tajnych ładunków i przetwarzania danych, donosi CNBC. Inną ważną cechą jest międzysatelitarna komunikacja laserowa, taka jak konstelacja Starlink. Terminale można instalować na „satelitach partnerskich”, aby inni producenci mogli dodawać do sieci Starshield.

 

Równolegle SpaceX kontynuuje budowę konstelacji Starlink. Firma niedawno otrzymała pozwolenie od FCC na umieszczenie na orbicie nowej generacji satelitów Starlink. Nowe pojazdy w wersji 2.0 zwiększą konstelację na niskiej orbicie okołoziemskiej o 7500 jednostek.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Hannto

Raczej tego można się było

Raczej tego można się było spodziewać biorąc pod uwagę że rosja i chiny non stop szukają sposobu jak się pozbyć starlink. Musk w tym momencie zwyczajnie daje wszystkim do zrozumienia że mogą bardzo szybko pożałować ewentualnego ataku na jego sieć. Zresztą nawet proch nie był pierwotnie wykorzystywany do broni więc nie ma się co dziwić że i to w końcu zmienia swoje przeznaczenie.

Portret użytkownika Kwazar

:))))))))))))))) Ach te

:))))))))))))))) Ach te żałosne manipulacje Smile Militarna sieć.  TAK TOĆNA i JAWOHL i jasne ! Jest jeszcze coś takiego jak ROZPIERDOLENIE udarowo kinetyczno fizyczne w promieniowaniu, tego "Mózgo ustrojstwa"  Co miało być radośnie potraktowane komputerowo. Ale o tym się dopiero sam mózg przekona jak to słabo wypada.

Portret użytkownika spokoluz

cyt. Obiecała również

cyt. Obiecała również wyposażyć satelity wojskowe w dodatkowe funkcje kryptograficzne wysokiego poziomu w celu bezpiecznego umieszczania tajnych ładunków i przetwarzania danych - słowo klucz wytłuszczone a komentarz do tego to HAAAHAHAHHHAAAAA !!!

Gówno mogą i gówno zrobią a system 0-1 to przeżytek .

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika Zorro

Jak tam rassija i jej

Jak tam rassija i jej satelity? Taka bieda, że nawet nie ma ani jednej hahahahahahaha z czym wy do ludzi biedaki świata kradnące sracze z Ukrainy bo to dla was nowoczesność jakiej nie macie Biggrin Biggrin Biggrin

Skomentuj