Kosmiczny Internet SpaceX Starlink nie jest już nierentowny

Kategorie: 

Źródło: tg

Zdaniem dyrektora generalnego Elona Muska, usługa Starlink firmy SpaceX osiągnęła próg rentowności, co jest kamieniem milowym dla firmy. Musk ogłosił to osiągnięcie w czwartek na swoim koncie X w mediach społecznościowych. Powiedział, że Starlink stanowi obecnie większość wszystkich aktywnych satelitów na orbicie okołoziemskiej.

Jest to znaczące osiągnięcie dla firmy, formalnie znanej jako Space Exploration Technologies, zwłaszcza że Musk powiedział w zeszłym roku, że Starlink „wciąż traci pieniądze”. Następnie otwarcie stwierdził, że głównym celem jego biznesu jest „nie zbankrutować”.

 

Chociaż informacje o sytuacji finansowej Starlink pozostają w dużej mierze utajnione, Gwynne Shotwell, prezes i dyrektor operacyjny SpaceX, na początku tego roku podała prognozowane zyski na ten rok.

 

Inwestorzy i obserwatorzy branży w dalszym ciągu uważnie monitorują Starlink, który według dyrektorów firmy może pewnego dnia zmienić status i wejść na giełdę.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Sebastian998

to bardzo dobra wiadomość.

to bardzo dobra wiadomość. Ale to znaczy, ze na razie bez zastrzyku od rządów finansujących ukraine i strefę gazy internet nie jest rentowny. Wszyscy czekają na starshipa i nowe wieksze satelity. Wtedy pokonamy irydium i sms-y w komórce (albo twitter!) stanie się faktem. Na prawde nie trzeba wiele danych by móc w sytuacji kryzysowej wysłać wiadomość i położenie. T-mobile już dziś mogła by wypuscić takie telefony. Qualcom i samung już pokazali modemy. Brakuje satelitów. Czekamy!

Skomentuj