Elon Musk stawia przed Starlink ambitny cel – pół miliona użytkowników w ciągu zaledwie jednego roku

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Elon Musk z MWC (Mobile World Congress) ponownie podzielił się różnymi planami dotyczącymi swoich biznesów. Wspomniał m.in. o Starlink, czyli satelitarnym Internecie, którego baza użytkowników będzie się powiększać.

Musk powiedział, że Starlink powinien mieć około 500 tys. użytkowników w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy. Obecnym celem SpaceX, według szefa firmy, jest zapewnienie szerokopasmowego Internetu w większości miejsc na naszej planecie. Obecnie Starlink ma „tylko” 69 420 użytkowników. Sama sieć działa w dwunastu krajach i nadal się rozwija.

 

Oba te cele są dość ambitne, tj. zarówno pod względem zwiększenia liczby użytkowników, jak i po prostu dotarcia do większości planety za pomocą Starlink. Internet Starlink będzie sprzedawany zarówno obszarom niezurbanizowanym, jak i rządom poszukującym lepszego połączenia sieciowego. Jednak na razie są to dalekosiężne plany, bo sama sieć nie jest pozbawiona różnych problemów.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Quark

Elon zapomniał chyba , że

Elon zapomniał chyba , że istnieje takie coś jak niewidzialna ręka rynku , która sięga zwykle tylko po takie rozwiązanie , które się klientom zwyczajnie opłaca. Jakoś nie widzę , żeby brakowało gdzieś dostawców internetu , jest wręcz przeciwnie wciąż reklamują się różne firmy mamiąc klientów "darmowymi" pakietami i czym tylko potrafią.

Portret użytkownika Quark

A jak można zapomnieć

A jak można zapomnieć najlepszy film SF jaki powstał w ostatnich latach ? No ale co ma jedno z drugim , Sky Net to centralny komputer sterujący armią robotów był a nie dostawca internetu .. ale co się odwlecze to nie uciecze , nad Sky Net-em też się już pracuje a i roboty bojowe powstają przecież , drony latające już są.

Portret użytkownika ​​​​​euklides

To ja stawiam przed Elonem

To ja stawiam przed Elonem cel jeszcze ambitniejszy. Niech spróbuje zarobić chociaż dolara bez układów i wykupywania dzięki odziedziczonemu majątkowi i koszernym wtykom firm od innych, znacznie zdolniejszych ludzi.

Portret użytkownika baca

ten starlink kosztuje 500

ten starlink kosztuje 500 dolców i ambonament 100 miesięcznie...
i nie działa jak jest zimno lub gorąco...
a miało być za darmo dla murzynów bez zasięgu i bez neta z afryki...
czarni pięć lat puszki zbierali i wymieniali na sztaby krowiego nawozu aż się wzbogacili i zainwestowali w laptopy na korbkę po 20 dolarów żeby z cukierbergiem podzielić się ile mają kóz... a tu taki dramat...
serce się kraje...

 

Portret użytkownika kolo21

Jestem wręcz pewny że tego i

Jestem wręcz pewny że tego i 5G użyją na zaszczepionych. Jak? Nie wiem tak samo nie wiem dlaczego Polacy jak te barany zgadzają sie utrzymywać armie ukropów w Polsce. Trolle ukropskie w komentarzach zwalają wine za podwyżki cen w Polsce na 500+ Podczas gdy głównie kasa płynie do nich. Dużo ale to dużo mieszkań rząd daje im za friko na nowoczesnych osiedlach. A co lepszy ukr to i dom wolno stojacy dostaje. Nie każdy ukrop tylko ten co ma korzenne pejsy po matce. Ma u nas jak u Jahwe za piecem. W szoku jestem ilu u nas ich jest i jak drenują oni nasz budżet zupełnie jak pseudo medycy.

kolo21

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Skomentuj