Wycena SpaceX przestała rosnąć, ponieważ inwestorzy nie mają zaufania do Starlink

Kategorie: 

Źródło: ZmianynaZiemi

SpaceX planuje przeprowadzić nową rundę inwestycji w grudniu. Jednocześnie wycena spółki będzie kształtować się mniej więcej na tym samym poziomie, co latem ubiegłego roku. Świadczy to o tym, że błyskawiczny wzrost spółki wyhamował, a inwestorzy podchodzą do tego coraz ostrożniej.

 

 

SpaceX jest spółką niepubliczną, co oznacza, że jej akcje nie są przedmiotem obrotu na giełdzie. Aby jednak przyciągnąć finansowanie, firma od czasu do czasu sprzedaje udziały inwestorom. Tym razem planowana jest sprzedaż części akcji przy tej samej wycenie spółki na 150 miliardów dolarów, która została ustalona latem tego roku. SpaceX zarobiło w styczniu 750 milionów dolarów, w lipcu tyle samo, ale przy skromniejszej wycenie na poziomie 137 miliardów dolarów. Wycena firmy stale rośnie od maja, kiedy wartość SpaceX oszacowano na poziomie 125 miliardów dolarów.

 

Informacja o pozyskaniu kolejnej części środków od inwestorów SpaceX pośrednio potwierdza, że Musk tak naprawdę nie rozważa możliwości upublicznienia Starlink w dającej się przewidzieć przyszłości. Wcześniej pojawiała się informacja, że pierwsza oferta publiczna akcji dostawcy satelity planowana jest na koniec z 2024 r., ale Musk uznał tę informację za fałszywą.

 

Istnieje inna wersja wyjaśniająca stagnację wartości SpaceX: „Inwestorzy nadal nie są pewni kierunku Starlink” – pisze New York Post. Dostawca rzeczywiście nie spełnia oczekiwań analityków. W 2015 r. SpaceX oczekiwało, że do 2022 r. Starlink będzie miał 20 milionów klientów, ale do tego czasu było ich już nieco ponad 1 milion, a dywizja zakończyła rok 2022 stratą w wysokości 1,4 miliarda dolarów. Zatem ostrożne szacunki pomogą SpaceX przyciągnąć inwestorów bez unikania odpowiedzi na trudne pytania.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika głównie

starlink zaczął w tym roku

starlink zaczął w tym roku zarabiać (nie dokładają)

miał wypuścić nowe satelity 3.0 ale starship nadal eksploduje, modemy zrobil samsung, motorola i prawdopodobnie ktoś jeszcze (może ARM?) nie ma na razie do czego tego podłączyć.

wiele krajów miało zezwolić na nadawanie ale sie wycofało, potem zmieniono na nadawanie na pasmach gsm co jest lekkim kanibalizmem pasma.

na razie jest zawieszenie, ale gdybym mógł to bym kupił te akcje. Za 7-10 lat bedzie to 12 razy więcej

Portret użytkownika Endymion

"gdybym mógł to bym kupił te

"gdybym mógł to bym kupił te akcje. Za 7-10 lat bedzie to 12 razy więcej", Kolejna anonimowa zadaniowana k.rwa? Piramida finansowa niczym SpaceX, sprzedający marzenia za realną kasę, tacy nowocześni Jechowi? Gdybyś miał wiedzę, a jej nie masz trollu pierdolony, naciągaczu w dupę ruchany, to byś zastawił gospodarstwo babci i nerkę ojca, aby mieć taką stopę zwrotu, ale takie bajki można opowiadać dzieciom, co najwyżej, a nie mi.

Jednak za napisanie, że nadają na paśmie GSM, masz mój Smile czym tylko potwierdziłeś, że to tylko ściema, satelity latają pod kopułą, a kosmosu nie widziały. 

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika axell69

drogi  sTalinnie  , a czy nie

drogi  sTalinnie  , a czy nie  zdołałeś zauważyć  że wycena  ZnZ  też  spada    na łeb   i     dupę  , co ??   zamiast starać    się  i wnieść coś     do czytania     dokładasz  się   do wyceny  ...............

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

Portret użytkownika Endymion

axel, wycena portalu jest

axel, wycena portalu jest oderwana od rzeczywistości, przyjdzie minister kulturwy i ze swojego budżetu da 10mln złotych, niczym za jakiś bohomaz nikomu nie znanej malarki, mają nasze pieniądze i bawią się, a potem Stalinn rozwali Ferrari na autostradzie.. 

Ten Świat zwariował, ludzie nie potrafiący nic, zarabiają pieniądze, których nikt z nas na oczy nie widział. Ja już za wczasu moszcze sobie gniazdko w PIEKLE i będę tam czekał z usmiechem na twarzy Smile

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika Szkarłatny

Dobry znak, ludzie się budzą

Dobry znak, ludzie się budzą i zaczynają dostrzegać że cały ten starlink i reszta satelitów oraz loty w "kosmos" to jedno wielkie oszustwo. Nie wszyscy moze zdają sobię sprawę ze skali oszustwa ale zdrowy rozsądek zaczyna im podpowiadać by trzymać się od tego z daleka.

Portret użytkownika syriues

To nie jest oszustwo,ale

To nie jest oszustwo,ale czysta energia . łączą sieć dolną z górna by otworzyć portal.czarna gwiazde.Tak było za czasów nawet sumerow, gdzie wiez ziemia miała łączyć się z więzią nieba.A zatem niech sobie każdy zobaczy jakie budowy człowiek wykonuje na ziemi.sa na wzor egipski,sumerski bo wlasciwie sie to zazebia. Dużo sześcianów na wzor Saturna. Saturn pożerający własne dzieci.takze cos w tym musi być,skoro tyle dzieci sie porywa rocznie.niebywale ilości.

Musk to zwyczajny magik okultyzmu

Skomentuj