Ebola do końca października może dotrzeć do Wielkiej Brytanii, Francji i Belgii

Kategorie: 

Źródło: WHO

Na skutek epidemii wirusa Ebola zginęło już ponad trzy i pół tysiąca osób. Tylko jednego dnia w Sierra Leone zmarło ostatnio 121 osób. Na dodatek specjaliści od epidemiologii przyznają, że stało się jasne, że już tylko kwestią czasu jest przywleczenie tej zarazy do Europy. Z najnowszych symulacji wynika, że już pod koniec października, Ebola może trafić do Wielkiej Brytanii, Francji i Belgii.

 

Naukowcy z Wielkiej Brytanii szacują, że analizowano możliwą drogę rozprzestrzeniania się wirusa i największym czynnikiem ryzyka są loty z Europy do miejsc, w których trwa Epidemia. Z tego co mówią specjaliści dotarcie Eboli na nasz kontynent jest tylko kwestią czasu i to raczej tygodni.

 

Oszacowano, że szanse na wystąpienie przypadków Eboli do końca października dla Wielkiej Brytanii, Francji i Belgii wynoszą odpowiednio 75%, 50% i 40%. Modele matematyczne wskazują, że duże niebezpieczeństwo jest również w Hiszpanii i Szwajcarii gdzie wynosi 14%. Francja i Wielka Brytania mogą zmniejszyć ryzyko epidemii, o ile zmniejszeniu ulegnie ilość podróży lotniczych z zagrożonych regionów. Jeżeli liczba lotów zostanie zmniejszona o 80%, szanse przywleczenia Eboli spadają do odpowiednio 25% i 15%. 

Źródło: WHO

W sierpniu tego roku, rząd francuski zalecił narodowemu przewoźnikowi Air France zaprzestanie lotów do stolicy Sierra Leone z powodu rozprzestrzeniania się tam wirusa Ebola. Francuscy piloci również wielokrotnie podkreślali, że nie chcą latać do kraju, gdzie szaleje gorączka krwotoczna.

 

Kraje Afryki Zachodniej o największej skali epidemii, czyli Liberia, Sierra Leone i Gwinea są francuskojęzyczne. Z tego powodu ruch turystyczny między tymi miejscami i Francją jest odpowiednio wyższy niż w innych krajach. W Wielkiej Brytanii szczególnie niebezpiecznym miejscem jest lotnisko "Heathrow", które pozostaje jednym z największych węzłów komunikacyjnych świata.

 

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) nie zaleca jeszcze zakazu lotów z Afryki Zachodniej. Specjaliści zwracają uwagę, że Ebola, w przeciwieństwie do grypy, nie roznosi się drogą kropelkową. W tym samym czasie WHO rekomenduje wprowadzenie w zagrożonych miejscach obowiązkowego monitoringu medycznego dla wszystkich, którzy opuszczają kraj.

Źródło: WHO

Pierwszy przypadek wirusa Ebola zanotowano też w USA. W teksaskim szpitalu oprócz chorego w ciężkim stanie, który przyleciał z Liberii, znajduje się w izolatce kilkanaście osób, które miały z nim kontakt. W sumie zagrożonych było aż 100 osób. Podobny przypadek miał miejsce w Hiszpanii.

 

W Madrycie doszło już do przypadku zarażenia Ebolą na terytorium Europy. Zainfekowana została pielęgniarka, która zajmowała się jednym z chorych. Eksperci przewidują, że w najbliższej przyszłości liczba osób zarażonych wirusem Ebola może przekroczyć od 550 tysięcy do nawet 1,4 mln.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: lecterro
Portret użytkownika lecterro

Komentarze

Portret użytkownika Mądrala

No i tu zaczyna się konieć

No i tu zaczyna się konieć naszego świata...
Ebola się rozprzestrzenia....
Rosjanie się szykują do wojny...
Rozpoczynają się wojny domowe...
Swiatowe 'GIGANTY' gospodarki wynajdują nowe jeszcze bardziej destruktywne bronie...
Jedyne co nam zostaje to albo cieszyć się naszym krótkim życiem albo szykować się na zagładę któr nieuchronnie się zbliża...
Jak nie Rosja to Ebola jak nie Ebola To Inna Epidemia...Jak nie Epidemia to Gigantyczna Asteroida mająca uderzyć w Ziemię w 2026 roku...Można tak wylicząc w nieskończoność!
Co nam zostaje?Odpowiedzią jest:Cieszyć się życiem i spędzać czas z najbliższymi!
Pozdrowiam Wszystkich Którzy To Czytają I Rzyczę Przetrwania Nadchodzącej Apokalipsy Smile
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Półowa osób która to czyta za kilka-kilkanaście lat prawdopodobnie zginie...
So sad isn't it?

Portret użytkownika javox

pamietajcie zawsze tylko o

pamietajcie zawsze tylko o jednym zadajac sobie kiedykolwiek pytanie dlaczego? w jakiejkolwiek w zyciu nie bylbys sytuacji ...to co sie dzieje zostalo dokladnie zaplanowane a swiadomi tego i nie swiadomi wykonuja plan wynarodowienia narodow Europy i skazania ich w najblizszej przyszlosci do roli pariasow ,twierdza Europa dostaje w tej chwili konia Trojanskiego razem z uchodzcami naplywaja uspieni wojownicy ktorych jedynym celem jest sianie terroru i zametu ...czy nie widzicie ze podpalono swiat , niech kazdy myslacy bedzie przygotowany na obrone swojej rodziny siebie i malej ojczyzny gdzie mieszka,robcie zapasy na przypadek W zywnosc woda bron  i nie dajcie sie zwiesc zadnej propagandzie mafijnego okraglego stolu..oni to tylko marionetki ktorym dano kosc by obgryzc ja przez ostatnie 25 lat zostawiajac innych na pastwe bezrobocia ,poniewierki i emigracji ,trzymajcie sie razem bo jestescie bracmi i siostrami jednej ziemi ojcow ...kochaj Boga  dbaj o siebie

Portret użytkownika Krzysztof Anglia

W Anglii już jest Ebola tylko

W Anglii już jest Ebola tylko jeszcze o tym nie mówią oficjalnie natomiast dzienniki internetowe już przejęły info, Francja to samo symptomy niby znikły ale wróciły z większą siłą. Co do Hiszpanii, to szkoda komentarzy, rząd zapłacił ponad 100.000 euro za samolot, sprzęt i obsługę gościa, który teraz jako wdzięcznośc jest roznoszona, są juz dwie ofiary a ....będzie więcej.Za kilka miesięcy pojawi się i w Polsce, to gwarantowane po mimo propagandy że nie ma szans żeby pojawiła się na Polskim gruncie. Hiszpanię czeka kwarantanna, ptem pójdzie dalej, Francja, Niemcy itd. Mówili w latach 80 tych że AIDS nie będzie w Polsce.....chyba nie trzeba przypominać jakie były i są konsekewncje.....

Portret użytkownika lolo

Skoro są takie symulacje i

Skoro są takie symulacje i "do końca października"... to trudno. "Koło młodzieżowe zobowiązuje się" choćby się paliło i waliło wykonać plan "bez kozery" w 200%. "Słuszną linię ma nasza partia."
Howgh.

 
Jacy ludzie - takie czasy.

Portret użytkownika gnom

Albo to prowokacja (Euklides)

Albo to prowokacja (Euklides) albo , Twoim komentarzem niestety objawia się podstawowy brak edukacji nawet tym prostym euklidesowym zakresie. Zasadniczy problem nie tkwi w stosunkowo niewielkiej ilości osób, które już zmarły lecz w sile szeregu który pomnaża z dnia na dzień ilość zarażeń. Wystarczy liczydło aby sobie tak dla zabawy pomnożyć pierwszy lepszy prosty szereg geometryczny żeby zobaczyć co może się stać , jeśli nie zastosujemy w sumie znanych już w Europie od bardzo dawna podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Strony

Skomentuj