Trwa epidemia wirusa Ebola - ostatni bilans to 44 nowe przypadki i 539 ofiar

Kategorie: 

Źródło: twitter

Ebola nadal rozprzestrzenia się w Sierra Leone, Liberii i Gwinei. Jak podaje Światowa Organizacja Zdrowia mowa o łącznej liczbie 44 nowych przypadków i 21 zgonów w okresie od 6 do 8 lipca.

 

To oznacza, że w sumie od początku wybuchu epidemii Eboli w Afryce Zachodniej zarejestrowano oficjalnie 888 przypadków, w tym od lutego doszło do 539 zgonów.

 

Jest to największa ilość ofiar na skutek gorączki krwotocznej powodowanej przez wirus Ebola w historii obserwacji. Skala rozprzestrzeniania się epidemii w Liberii i Sierra Leone pozostaje właściwie nieznana, ponieważ o dużej liczbie nowych zachorowań i zgonów po prostu nie wiadomo, co nie oznacza, że ich nie ma.

 

Wspólnota Gospodarcza Państw Afryki Zachodniej utworzyła specjalny fundusz solidarności Ebola, o czym poinformowano na czwartkowym szczycie w stolicy Ghany. Politycy dyskutowali o wirusie i potrzebie dążenia do regionalnego podejścia do epidemii. Nigeria zaoferowała 3,5 miliona dolarów dla państw dotkniętych epidemią.

Ebola powoduje gorączkę, wymioty, biegunki i krwawienia i zabija do 90 procent osób zakażonych. Choroba jest wysoce zakaźna i jest transmitowana przez kontakt z krwią i innymi płynami ustrojowymi.

 

WHO zaznacza trzy główne czynniki wpływające na rozprzestrzenianie się wirusa Ebola: pogrzeb ofiar zgodny z miejscową tradycją, gęste populacje w stolicach Gwinei i Liberii oraz tętniący transgraniczny handel w regionie.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika jaron22

Nie ma tysiaca trupów, ale

Nie ma tysiaca trupów, ale tylko w statystykach. Pamiętaj to jest Afryka. Połowaludzi nawet nie jest zglaszana że się przekręciła,anawet jak ją pochowająto nie ma kto i jak sprawdzić na co ktośumarł. tam może jużbyć tysiace ofiar, ale rodziny nie zgłaszają że umarli na gorączkę krwotocznabo się obawiaja reperkusji ze strony władz. Poza tym to jest jak kula śniegowa. na początku umiera po kilkadziesiat osó miesięcznie, potem po kilkaset a wkońcu po kilka tysięcy. im więcej zarażonych tym więcej nośnikó wirusa. Proste. za jakiś czas to z tego może być naprawdęniezły bajzel jak dojdziemy do poziomu 20 - 50 tys zarażonych miesięcznie.

Portret użytkownika Wafel

Niech głupie dzikusy jedzą

Niech głupie dzikusy jedzą dalej nietoperze, małpy itp. Przez ich debilizm mamy pandemię HIV a teraz ebola się rozprzestrzenia, bo kretyni nie wiedzą czym są wirusy a higiena dla nich to ochlapanie się wodą w rzece.

Strony

Skomentuj