Liczba ofiar wirusa Ebola w Afryce Zachodniej wzrosła do 3338 osób

Kategorie: 

Wirus Ebola pod mikrosopem - źródło: Internet

Trwa największa w historii epidemia wirusa Ebola w Afryce Zachodniej. Liczba ofiar wzrosła do 3338 osób. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), liczba zarażonych wynosi już 7178. Na szczęście liczba zakażeń zmniejsza się już drugi tydzień z rzędu.

 

Według informacji podawanych przez WHO, całkowita liczba przypadków zarażenia wirusem Ebola zmniejszyła się drugi tydzień z rzędu. Niemniej jednak organizacja ostrzega aby nie traktować tego jako stałego trendu, ponieważ sytuacja jest nadal poważna i nie można jej lekceważyć.

 

Pewne sukcesy możliwe były po radykalnych krokach jakie podjęły rządy Liberii i Sierra Leone. W sytuacji panującej epidemii konieczne jest izolowanie potencjalnych zagrożonych. Ważna jest też edukacja, aby tłumaczyć sposoby zarażania się.

 

Największa liczba obserwowanych przypadków Eboli ma miejsce w Liberii, Sierra Leone i w Gwinei. Zaczyna się też nakręcać ogólnoświatowa histeria związana z wirusem. Każdy turysta z problemami żołądkowymi, który wrócił z Zachodniej Afryki jest obecnie podejrzewany o Ebolę. Trzeba przyznać, że jest to racjonalne postępowanie bo wczoraj wirus Ebola znalazł się drogą lotniczą w Teksasie, w Stanach Zjednoczonych.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika tomi

Ameryka, Kanada, Francja i W

Ameryka, Kanada, Francja i W Brytania uczestniczą w odrażających i szatańskich działaniach jakimi są te testy z ebolą. Potrzebne jest ubieganie się o odszkodowania karne i cywilne za szkody, i afrykańskie kraje i narody powinny zapewnić sobie adwokatów by otrzymać zadośćuczynienie od tych krajów, pewnych korporacji i ONZ. Jest wiele dowodów przeciwko Tulane University, i tam powinny rozpocząć się procesy. Artykuł Yoichi Shimatsu opublikowany 18 sierpnia 2014 w Liberty Beacon – Wybuch eboli zbiega się z kampaniami szczepień ONZ [The Ebola Breakout Coincided with UN Vaccine Campaigns]. http://www.monitor-polski.pl/wybuch-epidemii-eboli-zbiega-sie-z-kampania-szczepien-onz/#more-9650

Portret użytkownika MS

Wirus Ebola zostal

Wirus Ebola zostal opatentowany przez wojsko USA - tu link do patentu: http://www.google.com/patents/CA2741523A1 w 2008 roku.
Jednym slowem wirus ten jest bardzo podobny do wirusa HIV dlatego tez maja juz tzw "lekarstwo" http://infekt.ch/2014/09/hiv-medikament-fuer-ebola/.
Rowniez domniemany wirus HIV zostal "wyprodukowany" w latach 70 przez "uczonych" w USA w bardzo podobnym celu jak teraz Ebola.
Wszystko to co do dzis bylo oficjalnie mowione jest absolutnym klamstwem.
Te wirusy sa "produkowane", nastepnie ludzkosc jest tym infekowana by nastepnie sprzedac miliony lekarstw i szczepionek.
Szczepienia maja wiele na celu ale o tym pisac nie trzeba. Kazdy troche z tym tematem zaznajomiony wie o co chodzi. W przypadku Eboli mozna rowniez wprowadzic tzw. stan wyjatkowy i oczywiscie godzine policyjna.
FEMA juz zacieraja rece. Kazdego mozna zabrac z domu i wytlumaczyc innym ze jest podejrzenie Eboli i zabrac go do obozu FEMA. Nigdy wiecej nie musi wracac do domu. Zmarl - sprawa zamknieta!
 
Tym samym mozna zabic czesc ludzkosci, zaszczepic, zabrac z mieszkan politycznie niepoprawnych i zamordowac w obozach. W zasadzie dobrze przemyslany plan dosc szybkiej zaglady czesci obywateli USA a nastepnie UE.
 
Czy sie powiedzie zalezy tylko od nas...
 

Skomentuj