Wirus Ebola nadal zabija w Afryce Zachodniej

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Według oficjalnych statystyk WHO, liczba ofiar wirusa Ebola, na skutek którego trwa obecnie epidemia w zachodniej Afryce, sięga już 7370 osób. Zakażonych jest już ponad 19031 pacjentów. 

 

Światowa Organizacja Zdrowia ostrzega, że od 17 grudnia w Gwinei, Liberii i Sierra Leone,  na skutek Eboli zmarło ponad 500 osób. Zidentyfikowano przynajmniej 100 ognisk zapalnych epidemii, czyli miejsc, gdze jest szczególnie dużo nowych przypadków.

 
Na forum ONZ padają propozycje, aby społeczność międzynaroodowa pomogła finansowo biednym krajom Afryki Zachodniej, w zwalczeniu epidemii. Sugeruje się wzmocnienie systemów ochrony zdrowia w tych krajach.
 
Obecnie najwięcej sukcesów w zwalczaniu zarrazy osiągnięto poprzez restrykcyjne przestrzeganie kwarantanny z otaczaniem wojskiem konkretnych dziielnic miast. Władze Sierra Leone zakazały przeprowadzania jakichkolwiek obchodó nowego roku. Skupiska ludzi, którzy potem rozjadą się po okolicy to potencjalne pogorszenie sytuuacji.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika colleeman

Człowiek najpierw wynalazł

Człowiek najpierw wynalazł HIV przeradzający się w aids - niestety czarnuchy zaczęły za bardzo uważać i populacja dalej wzrasta. Potem wynalazł Ebolę ale i tutaj trochę siara bo wirus za szybko umiera. Praktycznie z zarażonym. Mała siła rażenia i życie wirusa w wysokich temperaturach wymaga modyfikacji. Za jakiś czas dowiemy się, że ebola mutuje i staje się odporny na niskie temperatury, przenosi się drogą kropelkową itd. Wtedy to dowiemy się, że firma Monsanto odniosła kolejny sukces i testuje wirusa.

Portret użytkownika Kazek12

Dziwny jest ten wirus Ebola,

Dziwny jest ten wirus Ebola, który przenosie sie po Afryce o tysiące kilometrów nie zarażając nikogo po drodze, a dociera tam gdzie trzeba opróznbuic teren z ludzi, a Obama wysyła wojsko aby strzelali do wirusa z broni, zamiast wysłac im lekarzy. A może to chodzi o jeszce inne przyczyny np. rozruchy miejscowej ludności ?

Skomentuj