Liczba osób zakażonych wirusem Ebola może osiągnąć pół miliona w 4 miesiące

Kategorie: 

Wirus Ebola pod mikroskopem - Źródło: Internet

Eksperci z amerykańskiej agencji Centrów Kontroli Chorób (CDC) szacują, że liczba osób zakażonych wirusem Ebola do końca stycznia 2015 roku w najgorszym przypadku może wzrosnąć do 550 tysięcy osób.

 

Raport CDC przytacza statystyki, wskazujące na to, że jeśli nie zostaną podjęte pilne działania w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa Ebola, liczba osób zakażonych w najbliższych czterech miesiącach może być liczona w setkach tysięcy.

 

Epidemiolodzy traktują sytuację w Afryce bardzo poważnie. USA planuje wysłanie w region rozprzestrzeniania się wirusa specjalne oddziały wojskowe, które pomogą w zaprzestaniu dystrybucji wirusa. Afrykańskie narody nie mogą sobie poradzić z tegoroczną epidemią, a WHO od dawna ostrzega, że sytuacja wymyka się spod kontroli.

Epidemia w regionie rozpoczęła się właściwie już w grudniu 2013 roku. Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), liczba ofiar na skutek zarażenia wirusem Ebola w Afryce Zachodniej przekroczyła już 2600 osób, a ponad 5000 zachorowało. Praktycznie wszystkie przypadki śmierci i infekcji występuje w trzech krajach - w Liberii, Sierra Leone i Gwinei.

 

Specjaliści z CDC oświadczyli, że wkrótce opublikują specjalne narzędzie, które może być pomocne przy symulowaniu zasięgu rozprzestrzeniania się wirusa.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika lester

A może teoria spiskowa: USA

A może teoria spiskowa: USA wiedzac o zbliżajacej sie erupcji Yelowstone potrzebuja wolnej przestrzeni dla swoich obywateli ,Afryke wyludniamy ebola mamy kontyment do przeniesienia swoich obywateli.tanie proste rozwiazanie .i sru 

Portret użytkownika Kazek12

Ebola, to jak zarazy

Ebola, to jak zarazy rozsieweane przez środki powietrzne, ekipy buszujące po całym świecie, szerzące  zarazy w średniowieczu, co jest opisane w książce Bogowie Edenu - Williama Bramleya. 
To jest takie same działanie i czy nie należałobyt sie przed tym bronic innymi sposobami niż proponuja  Amerykanie ?

Portret użytkownika Annam

Oczywistym jest że na eboli

Oczywistym jest że na eboli ktoś zarobi jak się zarabia na wojnach.
Ponadto zmniejszy się populacja na ziemi. W eboli nie jest straszne to ile osób do teraz zmarło ale to że umieralnośc jest tak wysoka w stosunku do zarażonych. mam nadzieję że do nas nie dotrze bo nie chcę grać w rosyjską ruletkę, zaraże sie czy nie, a jak już się zarażę to przeżyję czy nie.

Skomentuj