Wirus Ebola wymyka się spod kontroli - rekordowa ilość ofiar w Afryce

Kategorie: 

Wirus Ebola pod mikroskopem - Źródło: wikipedia

Od jakiegoś czasu w zachodniej Afryce trwa epidemia wirusa Ebola. Wszystko zaczęło się w Gwinei, ale choroba rozprzestrzenia się bardzo szybko i przekroczyła już granice tego kraju. Organizacja "Lekarze Bez Granic" biją na alarm twierdząc, że sytuacja wymknęła się spod kontroli.

 

Medycy zwracają uwagę, że nie są już w stanie reagować na kolejne przypadki zakażeń. Według WHO od początku epidemia pochłonęła już 330 ofiar i jest to niechlubny rekord. Ludzie umierają we wspomnianej Gwinei, ale również w Sierra Leone i w Liberii.

 

Eksperci zwracają uwagę, że potrzeba więcej lekarzy, którzy mogliby pomóc w opanowaniu sytuacji. Szczególnie niepokojące jest to, że epidemia nie wykazuje oznak wygasania, a wręcz przeciwnie.

 

Poprzedni rekord zgonów w wyniku działania wirusa Ebola miał miejsce w momencie jego odkrycia, w 1976 roku, co miało miejsce w dawnym Zairze - dzisiejszym Kongo. Wtedy śmierć poniosło 280 osób.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Stworca Nie waszego swiata

To som bzdury i propaganda

To som bzdury i propaganda ale cwanie przekrecane istonte slowa albo wyolbrzymiane w tak cwany sposob ze trudno sie zorientowac a ze chodzi o sxokowanie tylko po to ze juz koniec swiata juz normalbie i teraz ze to juz na pewno na bank i po poludniu juz bedzie na sto procent. Ta strona to smiecie i i na ogul przekrecane ponaciagane historie lub nie fopowiedziane lub celowo tylko w czesci. To jest bullshit jak to pismo dedektyw. Ta strona to brukowiec co zarabia forse na relakamie. Spojrzcie jak cwanie som wmontowane reklama Dell compuers. Ten moderator to zwykly szmaciaz jest i oszust ktory zbija kapuste wcten wlasnie sposon bo mu Dell placi nie za ten bullshit co on pisze tylko zs popularnosc bo im wiecej ludzi ogladavte bzdury yym lepiej dla reklamy i tym eiecej moze naliczac a Dell i inni wiecej zaplacom za maly kwadracik reklamy. Rzycze wam rzeby wam wlosy wyrosly na fiucie i na cycach cala wy redakcjo oszustow bo przykdzie taki czas ze rozejdzie sie wiesc o waszych do niczego nie prowadzacych informacjach i nawet jak zapodacie jakis praedziwy artykul mniej naciagany to i tak lydzie bedom predzej czy pozniej sie z wasvsmiac bo celem waszym nie jest rzetelne podanie informacji zecswiata nauki czy innych ale celem waszym jest nabijanie popularnosci bzdurami po to rzebyscie zarabiali na reklamujacych sie firmach bando patalachow.

Portret użytkownika qwerty

Od dluzszego czasu przygladam

Od dluzszego czasu przygladam sie formie waszych artykulow i patrzac, ze delikatnie stronniczo wypowiadacie sie na niektore tematy- jestem zaniepokojny. Czyzby ta strona byla tuba propagandowa drugiego nurtu? Bo osobiscie dziele propagande na 3 nurty. Pierwszy to ten, z ktorym spotykamy sie mimowolnie- jest w TV, radiu, wszystko co popularne zawiera w sobie ta propagande. Dalej jest drugi nurt, opinie mniej popularne, przeciwne temu, co mowi opinia publiczna, jednak niczym metoda kija i marchewki, drugi nurt odciaga od prawdziwych informacji mamiac wizja, ze podaja cala prawde. No i jest trzeci nurt, w wiekszosci dla nas niedostepny, czyli propaganda wewnatrz grupy trzymajacej wladze (bo nie sadzicie chyba, ze oni nie maja zadnej hierarchii). Zatem powiedzcie szczerze- pod czyim protektoratem dzialacie? Czyzby FSB? Wink Bo cos pochlebnie sie o Rosji wypowiadacie. Jakby zapominajac, ze co z tego, ze Wladek jest obecnie tm mniej zlym? Grozny jest dla nas rownie mocno, jak do tej pory.

Skomentuj