Czy Polsce grozi dyktatura większości i rządy bezprawia?

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Eskalacja sporu wokół Trybunału Konstytucyjnego, który ma rozstrzygnąć w swojej sprawie właśnie ów Trybunał Konstytucyjny, pokazuje, że Polska utknęła w politycznych sporach, które zaszły już bardzo daleko. Dochodzi do tego, że poprzednia władza, okopała się we wspomnianym TK, a nowa władza postanowiła jako broń zmienić prawo dotyczące funkcjonowania TK.

 

Teraz doszło do tego, że Trybunał obraduje, co partia rządząca nazywa niezobowiązującym spotkaniem sędziów i po mieście od kilku dni krążył projekt orzeczenia Trybunału w tej sprawie, miażdżący nową ustawę partii rządzącej jako niekonstytucyjną w całości. Z kolei przedstawiciele partii PiS twierdzą, że Trybunał Konstytucyjny to polityczna dodatkowa izba parlamentu i oświadczyli, że zignorują wyrok i odmawiają jego publikacji.

 

Oznacza to, że władza sądownicza podważa legitymację do przeprowadzanych zmian, władzy wykonawczej, a ta stwierdza, że jej demokratyczne nadanie jest ważniejsze od przestrzegania prawa. Doprowadziło to do sytuacji swoistego politycznego klinczu, który niestety został wywleczony za granicę. Teraz obcokrajowcy doradzają nam co mamy zrobić, bo jak wiadomo Polacy nie umieją się sami rządzić i potrzebują wytycznych i pohukiwań z zagranicy.

 

Warto jednak zakomunikować, że większość normalnycch Polaków jest już zmęczona tym jałowym sporem, a rozumie go najwyżej garstka maniaków. Reszta już dawno została wyzuta ze zdolności gromadzenia wiedzy i wyciągania jakichkolwiek własnych wniosków. Dlatego podzielony naród, na rozkaz wie co ma myśleć i jest programowany w jedną lub drugą stronę sporu radykalizując się i usiłując zniszczyć oponentów czy to werbalnie a wkrótce kto wie czy nie realnie.

Wydawało się, że poziom podziału społecznego podobny do tego jaki był w PRL między ludźmi władzy i Solidarności, już się nie powtórzy i Polacy będą żyć w jako takiej zgodzie. Okazuje się jednak, że ciągle doświadczamy podziałów silnych tak bardzo, że może nawet dojść do wydarzeń podobnych do tych z 1926 roku. Poziom zacietrzewienia obu stron konfliktu jest już tak wielki, że nie dostrzegają oni możliwości porozumienia. Pozostaje wieczna kłótnia, robienie sobie na złość, bez względu na koszty i próba zniszczenia przeciwnika.

 

Pojawia się pytanie - czy ktoś może to zakończyć zanim nie będzie za późno? Europoseł Janusz Korwin Mikke, nie będący stroną tego absurdalnego konfliktu, otwarcie prosi o interwencję wojsko. Jednak nie zawsze los daje oświeconą dyktatura będąca jednocześnie rządami prawa, jak za Pinocheta w Chile. Jego zdaniem obecna, dziwna dyktatura Kaczyńskiego jest szkodliwa, bo uznaje, że wola ludu stoi ponad prawem, a to prowadzi do tyranii większości, która jest tak samo groźna jak tyrania jednego człowieka.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika wielebny

Ale naiwniactwo w tym kraju,

Ale naiwniactwo w tym kraju, buhahaaaa. Ci z PSL, PO,PIS i reszta gadów gdy fajrant zadzwoni idzie razem na piwsko uzgodnić jak Wam w dniu następnym doje***ać a Wy ich dzielicie na jakieś partie?  Było PO u władzy i co było? Nic!  Jest PIS u włądzy i co jest? Nic!  Po PISie będzie następny, następny, następny... i co będzie? Nic...
A skąd to wiem?
Bo mojemu pradziadowi gadali że będzie lepiej...
Później dziadzio słyszał że ma być ganz gut gut!
Później tato wsłuchiwał się w DT w szariat w smokingu generała ... który mówił że będzie łokej.
No i kuVAA  ja - tak od 1985r słucham, słucham że... jeszcze trochę i będzie Polska o jakiej mażę...
Po mnie przyszła moja córa która ma już 25lat. Od ukończenia 18-nastki słucha, słucha ... że jeszcze trochę...
 
Wiecie co?
Nie czekałem aż zaczną to samo "słuchać" moje wnuki - wyjeb***ałem do Rosji   i u Putina mam jak u mamy.
Jest NFZ, jest pracka, jest chata, jest wszystko tańsze i normalny żywot. Nikt nikogo nie gania, nie zabija, nie rujnuje. Mozna spokojnie małą firemkę prowadzić i mam wyj***bane na jakiś Kaczogród teraz.
 
 
 

Dzięki GOOGLE Polacy myślą...

Portret użytkownika Lanam

Jaka dyktatura lol,za PO

Jaka dyktatura lol,za PO policja przebierała się i zadymy prowokowała na demonstracjach,a teraz kod protestuje i nic się nie dzieje-to co jest demokracją,teraz nawet pan "S" z PO jeżdzi do Brukseli walczyć o rezolucje dla Polski,ja nazwał bym to zdradą kraju

Portret użytkownika Olek

Świetnie kurna - jak PO

Świetnie kurna - jak PO wygrało wybory to była DEMOKRACJA i "zwycięzca wziął wszystko", jak PIS wygrał to jest "dyktatura większości" i rządy bezprawia. I jak tu nie mysleć że ludzi po prostu pogięło i tyle...

Portret użytkownika 3plabc

Jaka dyktatura większości?!?

Jaka dyktatura większości?!? Pis wybrało 20% OGÓłU społeczeństwa więc jaka tu ma być większość???? No z tymi pochwałami dla Pinocheta to bym sobie darował, ale w sumie można przywyknąć do tego typu kwiatków na ZnZ.

Portret użytkownika 3plabc

Gdyby ludzie nie żyli w nędzy

Gdyby ludzie nie żyli w nędzy to by się nie buntowali i nie wstępowali do lewicowych partyzantek, które napędzał i sponsorował ZSRR. Bieda i nierówności społeczne były paliwem dla tego procesu. W Ameryce Południowej była/ jest taka bieda, że nawet w kościele katolickim powstał nurt nazywany teologią wyzwolenia. Z pustynią to można gdybać i gdybać, czy by była tego nie wiadomo.. a gdyby babcia miała wąsy to by była dziadkiem.... Hitlera też można wychwalać za walkę ze ZSRR i komunizmem hehehe. Neoliberalizm któremu hołdował Pinochet, do czego doprowadza na świecie wszyscy wiedzą... jedni mają wille z basenami, porche przed nimi, prywatne odrzutowce i kilogramy kokainy na bankietach, a inni brudne slumsy i garb na plecach od harówki za grosze. Jakoś wszyscy reagują podobno przerażeniem, że 1% ludzi na świecie posiada tyle co 99%. Każda skrajność jest zła zarówno w prawo jak i w lewo.

Portret użytkownika achiles

PINOCZET TO BYŁA STRASZNA

PINOCZET TO BYŁA STRASZNA SZUJA PRZEZ szatanów ZAINSTALOWANA I PO WSZE CZASY BEDZIE TYM, DLA OBYWATELI jego KRAJU, KIM BYŁ hitler, DLA EUROPY  !!!
sami zobaczcie na filmie wyczyny tego dyktatora i rzeźnikiem pokojowych demonstrantów o swój KRAJ POKOJOWO WALCZĄCYCH, przeciwko szatanom zjednoczonym, które tego zwierzaka, tam wówczas zainstalowały !!! :
https://www.youtube.com/watch?v=TAOFisgryAE
 wątek CHILE I PINOCZETA nastaje od 10 MINUTY !!!
 

Portret użytkownika achiles

Ja rozumiem, że język

Ja rozumiem, że język dyplomacji służy raczej zakrywaniu faktów niż ich odsłanianiu, ale uważam, że nigdy nie powinno się przekraczać granic dobrego smaku.
 Kiedys bylismy w odwiecznej przyjaźni ze Związkiem Radzieckim, potem z Niemcami i resztą Mumii Europejskiej, a od niedawna ze Stanami, pod których egidą budujemy Międzymorze wraz z naszymi braćmi Ukraińcami.
Co do tych ostatnich, to polecam opinię dr Andrzeja Zapałowskiego:
– Obecne elity ukraińskie w Kijowie – o czym się niestety zapomina – to zasadniczo nie politycy, a biznesmeni. Ci ludzie traktują państwo jako swoistą domenę wpływów gospodarczych. Polacy zaś podchodzą do rozmów jak do partnerów politycznych i tu mamy ciągły, wieloletni stan rozczarowania, co więcej – nie wyciągamy z tych lekcji żadnych wniosków. Efekt jest taki, że ekipy rządowe w Warszawie się zmieniają, a naiwność polityczna Polski ma niestety charakter stały.

( za  http://naszdziennik.pl/polska-kraj/153625,ulegloscia-nic-nie-wskoramy.html  ).
Równie stały charakter ma naiwnosc polityczna polskich władz wobec „strasznych braci” ( mówienie o naiwnosci w tym kontekscie jest rzecz jasna wyjasnieniem uprzejmym, choć niekoniecznie prawdziwym ).
Za portalem nacjonalista.pl
Prezydent III RP Andrzej Duda kontynuuje linię swoich poprzedników. Po tym jak z niezwykłą pasją zapalił świecę z okazji żydowskiego święta Chanuka, udał się do Muzeum Historii Żydów „Polskich” [ 03.03.2016 ], gdzie wygłosił znamienne słowa, będące wykładnią alternatywnej historii:
Po tym jak państwo Izrael zniknęło, najwięcej Żydów skupiło się właśnie w naszym kraju i współistniało z Polakami. To rzeczywiście piękna historia, którą każdy młody Polak powinien przejść.
Dziękuję za zaproszenie. Bo ono pokazuje z jakiego korzenia wyrośliśmy i kim byli nasi przodkowie. Mam nadzieję, że będzie stanowiło dla nas wzorzec. Wzorzec dobrego współżycia, umiejętności zawsze znalezienia wspólnego języka i tolerancji.
Idol „prawdziwych patriotów” dodał, iż ma nadzieję, że wizyta w Muzeum Historii Żydów „Polskich” w Warszawie będzie elementem szkolnych programów edukacyjnych, tak jak wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego. Nie wiadomo tylko, czy do programów nauczania języka polskiego trafi także słynny wiersz teścia prezydenta, a zwłaszcza jego intrygujący fragment: „Bóg Polaków zamknięty w obozie, w baraku drży, gdy dzielni chłopcy z orzełkami na czapkach dobijają dziewczynki żydowskie, rurkami, na odlew„.
[ Julian Kornhauser, „Wiersz o zabiciu doktora Kahane” ]
Spektakl dla mas: Tu o Żołnierzach Wyklętych, tam o „przodkach”. Tu o „suwerenności”, tam tradycyjnie serwilizm wobec obcych stolic. „Elity” III RP wiedzą, jak utrzymać status quo.
czytaj dalej : http://macgregor.neon24.pl/post/130281,dudy-smalone-i-ob-zydzenie

Portret użytkownika achiles

Nikt mi NIE PŁACI i nigdy,

Nikt mi NIE PŁACI i nigdy, nie zapłaci, ale mam własny rozum i umiem go w przeciwieństwie do ciebie KONSTRUKTYWNIE I ANALITYCZNIE używać, zamiast pleść bzdury sceptyku odmóżdżony . Jeszcze by mi to zwisało, gdyby, to nie służyło, co wy robicie, do RYCHŁEJ ZAGŁADY NASZEGO KRAJU, poprzez wasze urojenia i zacietrzewienie SEKCIARSKIE NIEMAL .

Portret użytkownika sceptyyk

achiles, zacytuję Ci fragment

achiles, zacytuję Ci fragment z pewnego postu, w który idealnie się wpisujesz ze swoimi działaniami.                                                          " Po stronie chazarskiej stoją potomkowie przywleczonego po 1945 roku bolszewickiego syfu odpowiedzialni za śmierć tysięcy Polaków walczących o niepodległość Polski."

Strony

Skomentuj