Polskie władze dementują oddanie myśliwców Ukrainie i zgodę na ich latanie z polskich lotnisk

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Od wczoraj coraz więcej źródeł przedstawia informacje z których wynika, że Polska, Słowacja i Bułgaria oddadzą Ukrainie swoje postsowieckie myśliwce i samoloty bojowe - w sumie 70 maszyn w tym 28 polskich MiGów 29. Potem pojawiły się bardzo niepokojące doniesienia strony ukraińskiej, z których wynikało , że samoloty ukraińskie będą mogły startować i lądować na lotniskach w Polsce. Gdyby się to potwierdziło, znaczyłoby to de facto przystąpienie Polski do wojny z Rosją.

 

Doniesienia o przekazaniu myśliwców i planie operowani nimi z terytorium Polski, przekazało dzisiaj kilka polskojęzycznych mediów głównego nurtu. Pierwszy napisał o tym portal Onet, potem rządowe TVP Info. Bardzo długo trzeba było czekać na jakikolwiek kometarz w tej sprawie polskich władz, a sprawa jest fundamentalna. Mamy przecież na wschodzie niebezpiecznego człowieka z guzikiem atomowym w ręku i ten człowiek straszył przedwczoraj użyciem niszczycielskich broni wobec państw, które będą pomagały Ukrainie.

 

Źródłem informacji o przekazaniu samolotów i zgodzie na korzystanie z polskich lotnisk był sam Sztab Generalny Ukraińskiej Armii. Potem na ten temat pisały między innymi media ukraińskie. 

 

Pierwszy na rewelacje Ukraińców zareagował polski prezydent Andrzej Duda, który podczas briefingu z Sekretarzem Generalnym NATO, Jensem Stoltenbergeim. Zapytany wprost przez dziennikarzy stanowczo zdementował tego typu zaangażowanie strony polskiej. Potem w podobnym tonie wypowiedział się również premier Mateusz Morawiecki.

 

Czy po zajęciu stanowiska przez polski rząd można wykluczyć, że Ukraińcy na pewno konfabulowali? No cóż, niektórzy mówią, że nie należy wierzyć niezdementowanym wiadomościom. 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (4 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Rumcajs

Hmmmm - nawet jak by poliniak

Hmmmm - nawet jak by poliniak sprezentował te samoloty wszystkie ukrom z całym bojowym orężem jakie do nich mają, to wystrzelenie jakiejkolwiek rakiety czy strzelanie z działka musi być zatwierdzone przez pentagon - czyli: jeśli ukry zaczęły by walczyć przy użyciu tych samolotów, to jaki kraj by się włączył do wojny z Rosją? Rozumiecie czemu te głupie chuje żydoskie z warszawki nie mogą dać tych samolotów tym banderowskim bandytom? 

Z a p r a s z a m - DobreFilmyTu i NewsyZwojny i Bacologia

 

 

Portret użytkownika sekator

Obawiam się że Pentagon,

Obawiam się że Pentagon, przebiera zydowskimi kopytkami, zeby jak najprędzej zakwitły atomice. Żeby ludność swiata zeszła do 499 milionow. Reszta stała się nawozem we wszechobecnych kibucach. Pentagon jak i USA, należą do Wash.DC. Ani Trump, ani Flynn, nawet nie mają szansy zaistnieć w przestrzeni. Pokierować rewolucją przeciw gadom.

Portret użytkownika Rumcajs

w tym sens że to sens ma - i

w tym sens że to sens ma - i takie coś przepowidziałem w 2011 roku mówiąc tak:

teraz w obliczu skażenia atomowego które wydostaje się ze stopionych dużych reaktorów o rdzeniach na paliwie mox - fukushima będzie produkowała po kres czasu niebotyczne potworne skażenie nieustannie prosto do całego ekosystemu, od powietrza wody aż po całe jedzenie na ziemi. Skażenia nie będzie ubywało a przybywało i nie będzie tego można powstrzymać w żaden sposób. W obliczu takiej sytuacji będą próby pozbycia się ludzi szybciej niż zaczną chorować na raki od tego skażenia i takie próby były już podjęte i wykonane - połowa ponad świata jest dziabnięta eliksirami śmierci z lekko opóźnionym zapłonem. A aktualnie są próby doprowadzenia wszystkich ludzi do szału że zaczynają przebąkiwać i zastraszać się bronią atomową - im już nie zależy kompletnie na tym czy ziemia będzie skażona atomowym działaniem wojennym BO ZIEMIA JUŻ W TEJ CHWILI BEZ WOJNY ATOMOWEJ JEST SKAŻONA I TO MOCNO TAKIM SAMYM SKAŻENIEM ATOMOWYM tyle że bez wojny atomowej. Fukushima dziennie produkuje około 10 bomb Hiroshimskich na godzinę!!! I dzieje się tak cały czas już prawie od 11 lat! Wszystko dosłownie wszystko jest tym uwalone i skażone - nawet ty ja mój pies i rybki w akwarium i twoje masło na kromce chleba i sam chleb. Randapy glifosaty i zwykła chemia w jedzeniu to przy tym skażeniu jest jak wystrzał z kapiszonu.  Nie wiem jak i dlaczego nie jestem w stanie przebić się z tą prawdziwą informacją do rozumu ludziom. To wszystko prawda jest. To sie cały czas dzieje i dokłada nawet w tej chwili jak to czytasz. 

  1. Za chwile będzie to 11 lat nieustannych emisji super toksycznych i rakotwórczych na świat
    Za chwile będzie to 11 lat nieustannych emisji super toksycznych i rakotwórczych na świat

     

 

Z a p r a s z a m - DobreFilmyTu i NewsyZwojny i Bacologia

 

 

Portret użytkownika Set

Lincz jest naturalnym

Lincz jest naturalnym odruchem u ludzi zdrowych umysłowo. Lewactwo nienawidzi linczu, bo woli posłuszne bydło w zgodzie z ich prawem.

Tak się zwykle dzieje, gdy upada egzekwowanie porządku czyli antyanarchia.

Portret użytkownika Wieści

Z LESZKIEM CIELOCHEM rozmawia

Z LESZKIEM CIELOCHEM rozmawia Przemek Skoczek Zaczęliście działać błyskawicznie. Kto stoi za waszą inicjatywą, jakieś stowarzyszenie? – To jest po prostu spontaniczna inicjatywa grupy znajomych z mediów, z Polsatu i TVN-u, z różnych produkcji filmowych. Rozmawialiśmy dużo o tym, co się wydarzyło, jak można pomóc, i szybko zapadła decyzja o działaniu. Podzieliliśmy się na trzy grupy. Pierwsza to kierowcy, do której i ja należę. Naszą rolą jest jeździć między Warszawą a granicą z Ukrainą, dostarczać pomoc i przewozić ludzi tutaj. Druga grupa to koordynatorzy działający przy granicy, organizujący wszystko, umawiający ludzi do przewiezienia, sprawdzający, czego tam potrzeba i co przywozić. Są to osoby znające język ukraiński lub rosyjski i mogące swobodnie się porozumiewać, a to ważne do zdobycia zaufania uchodźców, ludzi często przerażonych i straumatyzowanych. No i wreszcie grupa trzecia organizuje pomoc tu, w Polsce. Mamy takie ekipy w Warszawie i Wrocławiu. Załatwiają noclegi, potrzebne środki, zbiórki itp. Pierwszy wyjazd zorganizowaliście do Medyki.

Jakie były twoje wrażenia z granicy? – Tak, pojechaliśmy w sześć aut, przewożąc różne rzeczy ze zbiórki. Wielki ukłon w stronę firmy New Rent, wypożyczalni samochodów, która zapewniła nam za darmo pojazdy i paliwo do nich. Na trasie od razu widać, kto jedzie z pomocą. Spotyka się całe konwoje prywatnych aut, które jadą włączyć się do akcji, niektórzy ciągną na przyczepach kuchnie polowe. Czuć tę moc! Wrażenia z granicy są takie, że mimo dobrej organizacji panuje tam ogromny chaos, uchodźców wciąż przybywa. Wśród nich jest mnóstwo ludzi, którzy z pewnością nie są Ukraińcami. To trzeba jasno powiedzieć. Najprawdopodobniej to ci ludzie, którzy szturmowali granicę od strony Białorusi, teraz tu przyjechali i korzystają z okazji. 80 procent mężczyzn to Afgańczycy, Syryjczycy, Hindusi, Somalijczycy. Najtrudniejsza sytuacja jest po stronie ukraińskiej. Tam korki przed przejściami granicznymi sięgają podobno kilkudziesięciu kilometrów i czas oczekiwania się wydłuża. Polacy są świetnie zorganizowani i po naszej stronie system działa dość sprawnie. Na pewno nie trzeba tam już zwozić żadnych paczek. Jest tego zbyt dużo, nie ma magazynów i zwożone rzeczy lądują jako góry śmieci. Jeżeli organizujcie zbiórki, to przekażcie je do odpowiednich fundacji lub organizacji, których listy znajdziecie w sieci. Zostaną starannie wyselekcjonowane i dostarczane bezpośrednio tam, gdzie faktycznie są potrzebne.

W takiej formie są w tej podróży zdani na nas. Niby wszyscy tam chcą pomagać, ale zdarzają się kanalie, które mają inne zamiary. Takich przypadków było niewiele, Wojska Obrony Terytorialnej, policja i Straż Graniczna starają się kontrolować sytuację, ale nigdy nic nie wiadomo. Uchodźcy mają swoje obawy, dlatego tak ważne jest zdobycie ich zaufania. Robi się to tak, że pokazujemy prawo jazdy albo dowód osobisty, zakrywając tylko dane wrażliwe, ale zdjęcie, imię, nazwisko, numer rejestracyjny samochodu są pokazywane, czym udowadniamy, że mamy dobre zamiary. Kobiety mogą te dane przesłać do rodziny, by wiedziała, z kim jej bliscy jadą. To daje im poczucie bezpieczeństwa. Na granice w ogóle docierają dwa rodzaje uchodźców – ci, którzy faktycznie mają ze sobą tylko to, co najbardziej potrzebne. Ale są i tacy, którzy mają ze sobą pół domu i ciągną po osiem wielkich walizek. Z nimi zawsze jest taki dylemat: czy lepiej zapakować ich z tym wszystkim, czy kazać zostawić większość rzeczy i zamiast tego zabrać dodatkowo dwie czy trzy osoby. Jednak najważniejsi są ludzie. My cały czas kursujemy i przewieźliśmy już około stu osób.

Przed wjazdem na Ukrainę bardziej czujesz strach czy adrenalinę? – Towarzyszy mi oczywiście pewne napięcie. Winnica jest dość daleko od rejonu walk, ale różnie bywa. Jednak bardziej niż Rosjan obawiamy się samych Ukraińców, bo zdarzają się ponoć napady uzbrojonych oddziałów wspomagających wojsko. Trwa wojna, jest nerwowo, łatwo można być wziętym za jakichś rosyjskich dywersantów. Na szczęście mamy wsparcie IPA, czyli International Police Association (to organizacja skupiająca funkcjonariuszy i emerytów służb policyjnych z całego świata – przyp. red.). Obiecali, że okleją nam auta czerwonym krzyżem i pojedziemy jako pomoc humanitarna. Dotychczas to działało, więc liczymy, że i my będziemy bezpiecznie poruszać się po ukraińskich drogach.

Portret użytkownika sekator

Jak na razie, ta wojenka

Jak na razie, ta wojenka więcej szkód poczyniła w Polsce niz na Ukrainie. Nasze pesiki, zaprosiły bez pytania kogokolwiek już milion uchodźców. Kiedy dolączą do nich pozostali na Ukrainie członkowie rodzin, będzie już trzy miliony. Z tymi co przyjechali wcześniej za robotą, da to około 5 milionów nachodźców. Oczywiście mieszkania z puli miast i gmin. Zatrudnienie i 500+. Dla nas obiecana micha ryżu i upodlenie kulturalne. Gates z Rockefellerem pląsają przy zydowskich skrzypkach, wygrali wszystko. My jesteśmy ugotowani juz na dwa pokolenia. Nie chcieliśmy dac się ubogacić hotentotami, mamy na kopy tryzubów. Nasze społeczeństwo nie wytrzyma tego konglomeratu. Bez jednej kuli,żydzi nas wydymali jak koty. To ich plan, zasiedlić nas obcymi, zeby ludzie zaczęli się wstydzić wiary i własnej historii. Katolickie społeczeństwo zostało właśnie wykopane w kosmos. Teraz już tylko szczypawki, depopulacja, zabór majątków dla "gości" którzy zostaną już z namina wieki wieków amen. Kto wie kiedy zechcą naszego Przemyśla, Rzeszowa i Bieszczad? Może nim minie rok, będziemy uciekać do lasow przed bandami rezunów? Czy po to wywołano za obopólną zgodą tę dziwną wojenkę? Żeby zabić Polskę?

Strony

Skomentuj