Partie rządzące przegłosowały pośpiesznie kontrowersyjną zmianę ustawy o Trybunale Konstytucyjnym

Kategorie: 

Źródło: Internet

O planach procedowania w trybie przyspieszonym ustawy o Trybunale Konstytucyjnym informowaliśmy zaledwie kilka dni temu, a już została ona pośpiesznie przegłosowana. Skandaliczna nowelizacja ustawy otworzy możliwość do odwołania Prezydenta na podstawie niesprecyzowanych przesłanek, ale też pozwoli na przejęcie Trybunału Konstytucyjnego przez prawników sprzyjających obecnemu układowi władzy.

 

Pośpieszne procedowanie nowego prawa zdziwiło nawet prorządową zwykle Gazetę Wyborczą, która zauważa, że ustawa jest swego rodzaju zamachem na niezawisłość Trybunału. Prawo, wedle którego grupka prawników może unieważnić wybór najwyższego urzędnika dokonany przez stwierdzanie niezdolności Prezydenta RP do sprawowania urzędu, wydaje się być przygotowywaniem gruntu pod zamach stanu, który może być już planowany.

 

Nowy projekt obniża też drastycznie wymagania wobec kandydatów na stanowisko sędziego Trybunału Konstytucyjnego. Obecnie kandydat na sędziego tej instytucji musiał posiadać tytuł przynajmniej doktora habilitowanego lub dziesięć lat praktyki prawniczej.

Po przyjęciu projektu PO wystarczyłoby zajmowanie przez 10 lat stanowisk w instytucjach publicznych związanych z tworzeniem lub stosowaniem prawa. To w sposób oczywisty otwiera drogę do Trybunału nawet posłom o ile posiadają tytuł magistra prawa. Dzięki forsowanej zmianie prawa zamiast wstawić trzech PO wstawi pięciu takich dyspozycyjnych pseudosędziów.

 

Nie ma chyba szans, żeby zdominowany przez PO (dzięki Jednomandatowym Okręgom Wyborczym) Senat odrzucił ten projekt ustawy. Nikt chyba też nie liczy na to, że ustępujący prezydent Komorowski skwapliwie tego nie podpisze. Platforma Obywatelska pokazuje nam dobitnie, że dobrowolnie władzy nie odda i aż strach pomyśleć do czego jeszcze zdolni są ci ludzie.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

Czas na Polskęa nie szajs

Czas na Polskęa nie szajs Peowsko masoński !!!!
W sobotę w Gdańsku odbył się Marsz Równości. Wcześniej ulicami miasta przeszła spora kontrmanifestacja, zorganizowana przez środowiska prawicowe. Wśród osób protestujących przeciwko homopropagandzie była m.in. Marysia Kołakowska oraz jej ojciec – Andrzej. W trakcie protestu zostali zatrzymani przez policję i trafili na komisariat.

Marsz Równości zorganizowany w Gdańsku przez Stowarzyszenie na Rzecz Osób LGBT Tolerado rozpoczął się o godz. 15.00 na Targu Węglowym. Do zebranych przemawiali tam m.in. Wanda Nowicka oraz Robert Biedroń. Około godz. 16.00 – w okolicach Dworca Głównego – kilka osób usiadło na ulicy, blokując manifestację. Wśród nich Maria Kołakowska i jej ojciec Andrzej. Wszystko działo się już po zakończeniu kontrmanifestacji środowisk prawicowych.

Homoseksualiści i przedstawiciele innych dewiacji maszerowali przez Gdańsk. Docelowym punktem, do którego maszerowali, były krzyże upamiętniające śmierć poległych stoczniowców – mówił portalowi niezalezna.pl Andrzej Kołakowski już po zatrzymaniu, kiedy przebywał na komisariacie. – Nie chcąc dopuścić do tego, żeby przeszli, żeby pokazać, że w Gdańsku nie wszyscy zgadzają się na coś takiego, usiedliśmy w piątkę na ulicy i próbowaliśmy zablokować marsz – dodaje.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Ewa

To bardzo dziwne, że mając

To bardzo dziwne, że mając takie zasoby nie zostaliśmy jeszcze otoczeni opiekuńczo-wyzwoleńczym ramieniem USA. Przecież ogólnie wiadomo, że oni charakteryzują się tak wielką empatią, że "wyzwalają" państwa terroryzowane przez ich własne zasoby naturalne.

Portret użytkownika MiterMan

drodzy Polacy puki nie

drodzy Polacy puki nie zrozumiecie ze PIS dziala w zakresie dobra polakow nic sie nie zmieni....  patrze wszystkie ustawy i za wszystkimi dobrymi jest PIS a za tymi zlymi PO i PSL..... tyle ze PO z PSL maja dlugie macki w mafi i dobre ustawy sa wbrew interesom, o tym mowilo juz wiele filmow takich jak sluzby specjalne czy śp lepper zaraz przed smiercia... gra jest o kase ktorej PIS chce zachowac w zakresie dzialania państwa a PO wiedzac ze rzady trwaja tylko pare lat kradna ile wlezie pod okupacyjną treścią zagranicy.... myslicie ze katastrofa w smoleńsku to wypadek ? kaczorek chcial silnej niezaleznej Polski lecz nie ma łatwo w tej dziedzinie, kasa stoi na wiekszym piedestale jak życie.. i tak wyszlo jak wyszło.... statystyki wam powiedza wszystko ! nie telewizja nie gazety nie rozne media... STATYSTYKI !!! i za rzadów PIS wszystko bylo w jak najlepszej drodze do szczescia i zdrowia rodziny tylko ze odczowalny czas jej dzialanosci byl za rzadow PO ktora na tym skorzystala i kradla dalej pod rekawiczka dzialanosci PISu... dajcie rzady PISU (prezydenta i wiekszosci w sejmie) w kadencji 8-io letniej a zobaczycie co sie stanie...  wszystko bedzie w jaknajlepszej drodze aby POLSKA BYLA POLSKĄ...  może nie bede mial racji przebicia w tej kwestii bo kazdy ma inne poglady polityczne lecz jak mamy wybierać miedzy złodziejami ktorzy wsadza wam w głowy poprzez media to co chca a chodzi mi tu o PO a PISem ktory ma w mediach tylko katolickie tresci medialne ktore to z kolei nie mają tak wielkich szans przebicia do spoleczeństwa... to co ? toniemy w gownie ktore sami sobie zrobilismy ufajac bezgranicznie treściom z medii sterowane przez wiadomo kogo... zastanówcie się raz jeszcze... czy warto pozwolić komus kto statystycznie jest czysty czy czysty tylko medialnie... 

Portret użytkownika Arkadiusz L.

"Pacze" na tę wypowiedź i

"Pacze" na tę wypowiedź i płąaczę. Stek bzdur, powtarzanie tego co jest w telewizji, że wszsycy to złodzeje itp. Już nie wspomnę o masywnych błędach ortograficznych i interpunkcyjnych, które sprawiają, że jest wypowiedź nie czytrelna. Jestem za PO. Dzięki nim mam dobrą pracę.

Portret użytkownika inzynier magister

Jest szansa na prawdziwe

Jest szansa na prawdziwe rządy Polaków !!! Tomasz Lis nie przebiera w środkach. Dziś w TOK FM zaatakował Pawła Kukiza, sugerując, że jest on... antysemitą i szaleńcem. Czyżby to była wściekła reakcja redaktora naczelnego "Newsweeka" na zamówiony przez ten tygodnik sondaż, w którym PiS i partia Kukiza wyprzedzają Platformę Obywatelską?
Niewykluczone, że atak Lisa na Kukiza, a przy okazji na "to nowe co niesie PiS", to reakcja na wyniki sondażu zamówionego przez "Newsweek" i opublikowanego dziś około południa. Z badania wynika, że na PiS głosować chce 36 proc. wyborców, na Listę Kukiza 25 proc., a na PO jedynie 20 proc.
 
Możliwe, że się zwiększy procent poparcia dla Kukiza i PiS !!!! Ale muszą wybrać prawdziwych Polaków do swoich partii !!!

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika BigStan

To było do przewidzenia,

To było do przewidzenia, swołocz zabezpiecza sobie tyły i układy. Oni mają swoich ludzi do rządzenia czarnym ludem z dziada pradziada o czosnkowym rodowodzie.

Tylko wyrzucenie tego ścierwa ze stanowisk, zmiana prawa - jeden przepis - urzędnik swoim życiem i majątkiem odpowiada za krzywdy obywatelskie jakich się dopuści.

Gdyby to weszło . . . .

Portret użytkownika Alien1974

Hello Everyone. Zrozumcie

Hello Everyone. Zrozumcie jedno, nadciaga Apokalipsa, ona juz trwa. Gdy 15 lutego 2013 roku Obcy tak Obcy sciagneli nad Czelabinski meteoryt i pozniej go zesztrzelili, by zrobic show, bo lubicie show, tak to nasza robota - jestem jednym z nich - Wasz Tatus "świety" w Watykanie sie wystraszyl i abdykowal lecz pojawil sie kolejny Gruby Miś, a macie przeciez powiedziane: "Nie nazywajcie nikogo Ojcem tu na Ziemi, bo jedynym Waszym Ojcem jest Ojciec mieszkajacy w niebie". To slowa syna Boga Prawdziwego i nawet On bedac rowniez Bogiem modlil sie do swojego Ojca i tylko Jego nazywa swietym. A Wy co nadal spicie i nazywacie Papieza Tatusiem "świetym", bo zajmujecie sie sprawami nie tymi co trzeba. Zachodzi podstawowe pytanie: jaka tam Apokalipsa juz bylo tyle "koncow swiata" to pewnie kolejna sciema? Zachodzi jeszcze kolejne pytanie: a gdzie byl Pan Bog gdy dzialy sie okropnosci drugiej wojny swiatowej? Ludzie nie byli jeszcze gotowi na Prawde obecny czas jest wlasciwy mentalnosc ludzkosci jest juz na wlasciwym poziomie by ludzie w koncu przejrzeli na oczy. "APOKALIPSA CZAS SPEŁNIENIA". Z Panem Bogiem jeszcze nikt nie wygral lecz to nie o to chodzi, bo Nasz Pan Bog to Milosc On jest tylko Naszym prawdziwym Ojcem i tylko On wie co tak naprawde jest dla ludzi wlasciwe i dobre. Pozdrawiam. Do nastepnego poczytania.

Strony

Skomentuj