Czy awantura polityczna w Polsce może się zakończyć jedynie stanem wojennym lub wojną domową?

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Coraz więcej polityków przestrzega przed tym, co może się stać jeśli nie opanujemy sporów politycznych podsycanych w społeczeństwie. Doszło do tego, że mamy podobną sytuację jak po Zamachu Majowym w 1926 roku, kiedy jedni Polacy zaczęli strzelać do drugich. Może się wydawać, że takie porównania to przesada, ale spór polityczny, który doprowadził wtedy do rozlewu krwi, był też natury politycznej.

 

Trudno nie czuć zaniepokojenia, gdy kolejni politycy zaczynają ostrzegać, że obecne zacietrzewienie władzy będącej w sporze z tymi, którzy ją utracili, może doprowadzić do niebezpiecznej eskalacji przemocy w naszym kraju. Rozkaz wywołania polskiego "majdanu" już został wydany, a to co widzimy obecnie na ulicach to przygotowania do działań na szeroką skalę.

 

Wyznaczono już nawet nowego Wałęsę, alimenciarza Mateusza Kijowskiego i bardzo moożliwe, że próbuje się rozchwiać emocje celem doprowadzenia w naszym kraju do przesilenia i w konsekwencji do zamachu stanu na wzór ukraiński, czyli takiego montującego marionetkowy posłuszny zachodowi rząd. Trzeba przyznać, że scenariusz ten zaczyna się realizować w naszym kraju, a pretekstów do niepokojów walczący o przetrwanie pogrobowcy III RP mają aż nadto.

Centrum sporu został wyznaczony na Trybunał Konstytucyjny, który jeszcze przed utrata władzy został namaszczony przez Platformę Obywatelska jako ostateczna gwarancja petryfikacji układu okrągłostołowego. Gdy ich przeciwnicy polityczni z PiS zaczęli negować, tę upartyjnioną instytucję quasi sądową, doszło do obecnego zamieszania w trakcie którego TK orzekał w sprawie zaskarżanej ustawy stosując przepisy poprzedniej, którą sam uznał za niezgodną z konstytucją. Uznano zatem, że ustawa sejmowa jest niekonstytucyjna nawet nie badając jej i jednostronnie uznano, że to nie jest prawo. PiS z kolei odmawia publikacji wyroku unieważniającego tą ustawę, który według nich z przyczyn proceduralnych wyrokiem nie jest.

 

W tym całym galimatiasie mamy dwie grupy szczujących się nawzajem polityków i masy ludzkie ślepie wierzące w to, że racje mają jedni albo drudzy i nie biorące pod uwagę oczywistej w takiej sytuacji konkluzji, że obie strony zabrnęły w ślepy zaułek, a PiS i PO to to samo zło. Zresztą słynna u nas ostatnio Komisja Wenecka, która wypowiadała się o ostatnich perturbacjach z Trybunałem Konstytucyjnym w Polsce, uznała, że ani PO, ani PiS nie ma racji w tym sporze i trzeba poszukiwać kompromisu, czyli czegoś w tej chwili nie do pomyślenia na tym poziomie nakręcenia negatywnych emocji.

Trudno powiedzieć ile jeszcze potrwa to zamieszanie. Teraz w odpowiedzi na ostatnie protesty, partia rządząca planuje "milionową" demonstrację w stolicy, która ma "przykryć kapeluszami" protesty KOD. Te z kolei, według tego co mówią inni politycy, są inspirowane przez środowiska skupione wokół żydowskiego finansisty, pana Georga Sorosa, czyli właściwie przez ludzi z Gazety Wyborczej, partii PO i partii Nowoczesnej. Miejmy nadzieje, że polscy przedstawiciele żydowskiego „filantropa” nie szykują dla nas polskiej wersji zamachu stanu na Ukrainie.

 

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika vbnvbn

  niestety PiS wprowadza z

 
niestety PiS wprowadza z powrotem komunizm, tylko zamiast ze stolicą w rosji będzie stolica w Waszyngtonie, a może lepiej w Tel Avivie? Już od początku owoce widać wystarczy tylko się rozglądać dobrze, jest sporo rzeczy które cieszą ale wydaje mi się, że podpucha, koń trojański, g..wno w celafonie.

Prezydent podpisał ustawę zwiększającą liczbę przymusowych szczepień
Kaczyński nawoływał do stworzenia silnej europejskiej armii(niewątpliwie oferującej braterską pomoc demokracji)

chcą podpisać TIPP w hardkorowej formie(ciekaw jestem czy którykolwiek chociaż miał dostęp do tej umowy, nie wspominając o przeczytaniu)

nie odrzucili narzuconych 7000 imigrantów(Dania mogła to zrobić dlaczego nie Polska?)

wprowadzają komunistyczną ustawę w życie 500+(zabiorą 700 dadzą 500 i też nie każdemu, ale uchodźcom to taak)

niedawno zamiast znieść ustawe 1066 wyskoczyli z pomysłem
http://wolnemedia.net/polityka/czy-polska-szykuje-sie-do-wojny/

Morawiecki z rządu wymyślił bajer komunistyczny 1bilion na odbudowę gospodarki w Polsce heheh, już dawno nawet Chiny odeszły od tego modelu, bo niewydajny, stwarza nierówności z prywatnymi przedsiębiorcami niszcząc konkuręcję a za razem tworząc monopolistów i stołki do obsadzenia

aha coś słyszełem też o powrocie pomysłu dowodów osobistych z czipem przechowującym dane biometryczne, nr kont bankowych odcisk palców itd- pośredni krok do zaszczepienia głosującego bydła

Kaczyński cieszy się z powrotu wygnanej loży masońskiej Bnai Brith:
http://iluminaci.pl/bnai-brith/bnai-brith-w-polsce

to chyba też Kaczyńskiego pomysł z najdroższym muzeum w Polsce-nie to nie muzeum powstań, ani muzeum przodków-słowian chyba nie muszę podawać nazwy narodu wybranego:)

zamiast myśleć i podejmować kroki do stworzenia silnej armii Polskiej chce ściągnąć armię innego kraju na nasz teren, dodatkowo stając Rosji na odciski i pluć ofiarom zbrodni banderowskich popierająć banderowców na ukrainie.

Tak więc widzisz kochanieńki, wszystko jest grubymi nićmi szyte:) Polecam poczytać, obserwować i nie oglądać TV.

Portret użytkownika Prawda124

I tak miało być! Ktoś zadbał

I tak miało być! Ktoś zadbał o to, by wygrał PiS i ktoś zadbał oto, by powstał taki KOD. Mądrzy wiedzą, że PiS to przekleństwo i upodlenie Polski a KOD to szaleństwo, ze spotkania tych dwóch rzeczy nic dobrego się nie urodzi.

Portret użytkownika achiles

ZOBACZCIE KOGO BRONIĄ Z

ZOBACZCIE KOGO BRONIĄ Z ZACIEKŁOŚCIĄ, NASZE elyty polityczne WSZYSTKIE, BO W SEJMIE PRZYJĘLI PRZEZ AKLAMACJĘ O UWOLNIENIE TEJ ZWIERZACZKI Z ROSYJSKIEGO ARESZTU, ZA TO, ŻE SKIEROWAŁA OGIEŃ NA ROSYJSKICH DZIENNIKARZY, KTÓRZY TO ZGINĘŁI W TRAKCIE TEGO BOMBARDOWANIA :
Duchowny, krróy przebywał w ukraińskiej niewoli o Sawczenko "Oni nas nie bili tylko zabijali, łamali nam kości,bili tym
co mieli pod ręką.Celowała w tym Nadieżda Sawczenko, biła czym popadnie, z sadyzmem. Proponowała oddać nas na organy, żeby zarobić pieniądze, rozstrzelać nas.Biła nas w sadystyczny sposób/

https://www.youtube.com/watch?v=F8KL5-wvYns&feature=player_embedded
A MINISTER MSZ Waszczykowski DZIŚ JESZCZE W BRUKSELI BĘDZIE ROBIŁ RABAN W SPRAWIE TEJ dzikuski, W JAKIM MY KRAJU ŻYJEMY I CO MUSZĄ O NAS MYŚLEĆ INNI LUDZIE NA ŚWIECIE SAMODZIELNIE MYŚLACY, WIDZĄC TAKICH NASZYCH PRZEDSTAWICIELI ??!

Portret użytkownika Odważniak

Tylko spokój może nas

Tylko spokój może nas uratować.

A mnie najbardziej śmiać się chce, jak koleś, który narobił dzieci, chwali się tym, że nie płaci na nie, że ma dług wobec WŁASNYCH DZIECI i ma wy.ebane na to, czy mają co jeść. Takie coś jest kierownikiem rewolucji i co ciekawsze, matkom, babkom i innym posiadającym dzieci, hehe, rewolucjonistom po sześćdziesiątce sklonowanym w fotoszopie to nie przeszkadza. Świat na głowie stanął. No po prostu nie wierzę, jak można być takim bezhonorowym bucem i jeszcze być z tego dumnym.. Choć cóż się dziwić, obejrzawszy fizjonomię tego dziada. Okulary, garb zamiast kinola i ośle uszy w sumie usprawiedliwiają tę podłość. Ciekawe, dlaczego to jeszcze nie siedzi za alimenty? Podobno takich się wkłada do aresztów, chyba, że coś się pozmieniało.

Przerażający są ci, którzy się na to łapią, choć z drugiej strony - to dobrze, że robactwo samo się ujawnia.

Pamiętajmy, tylko spokój nas może uratować, bo długie uszy dążą do prowokacji.

Że też ludzie są tak durni, że nie boją się spędów tłumu, gdzie tak łatwo zostać stratowanym. Wyobraźmy sobie prosty scenariusz. Tysiąc osób, i wystarczy w środku przyczepić komuś do kurtki mały głośniczek, oddalić się i zawołać głośniczkiem, ludzie! .... I tu coś, co może być niebezpieczne (pozdrowienia dla służby cenzury)... I katastrofa gotowa, rozbiegają się na oślep tratując jeden drugiego. No jakim idiotą trzeba być, żeby samemu leźć w tłum? Ciężkm? Nawet nie trzeba żadnych specjalnych materiałów do wywołania paniki...

Dlatego nikt myślący nie łazi w tłumie. Haha, na marsze wszelakie, ktoś mógłby zrobić coś śmierdzącego i rozpylić tam, ale by wiali Wink Jak w szkole kiedyś, żeby sprawdzianu z majcy nie było Biggrin jakieś perfumy skunksowe, albo zdechłokocie, albo kupkowe... Chociaż, nie wiadomo, czy w ogóle zostałyby zauważone w ogólnym smrodzie w skodzie..

Portret użytkownika 3plabc

Pozamykać was wszystkich na

Pozamykać was wszystkich na stadionach i rozdać maczety, a pozostałe niedobitki dobić... jedyna nadzieja, że wtedy przetrwają i dojdą do władzy jacyś rozsądni ludzie, którzy ten kraj po ludzku poprowadzą do przodu. Na razie to jak na to patrzę to na pochybel z jednimi i drugimi.

Portret użytkownika Kimbur

Wszyscy moi znajomi, którzy

Wszyscy moi znajomi, którzy popierają KOD (komitet OBALANIA demokracji), mają "coś za uszami" - zatajanie dochodów przed US, przeszłość pzpr-owską na stanowisku kierowniczym, wdrapywanie się na wyższe stanowisko fałszem i obłudą, łapóweczki itd.
Jeśli ludzie prowadzeni do boju przez celebrytów-milionerów i polityków-bogaczy dają się prowadzić - to jest to całkowite ogłupienie. A nadal tkwimy w państwie, w którym jeden dostaje 1 mln 800 tysięcy zł. samej odprawy (czyli Nadczłowiek), a drugi - ma się cieszyć z 1 300 zł na rękę (czyli Podczłowiek); gdzieś po środku jest i Człowiek (1 300, ale euro).
UE byłaby Unią, gdyby zatroszczyła się o Podludzi, którzy - dziwnym trafem - mieszkają w Polsce, czyli niedaleko od Ludzi (choćby zza Odry).

Strony

Skomentuj