Los TVN-u może być przesądzony! PiS jest gotowy iść na noże z USA

Kategorie: 

Źródło: ZmianynaZiemi

Nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji odbiła się już szerokim echem zarówno w kraju jak i za granicą. Posłowie PiS, tłumacząc się walką z "wrogim" zagranicznym kapitałem w polskich mediach, chcą nadać KRRiT zdolność blokowania przejmowania polskich stacji telewizyjnych i radiowych, przez koncerny spoza Unii Europejskiej ze szczególnym uwzględnieniem Rosji i Chin. Sęk w tym, że uderzyłoby to zwłaszcza w telewizję TVN, która podlega pod kapitał amerykański (obecnie Discovery, Inc).

Trudno ocenić czy rząd PiS, zdecyduje się wprowadzić te nowelizację w obecnej formie. Istnienie tego zapisu, niezależnie od poprawek, sprowadzałoby się do otwartego antagonizowania Stanów Zjednoczonych. Byłoby to spore odstępstwo od dotychczasowej polityki partii rządzącej. Nie wypada nie wspomnieć, że podobne ustawodawstwo funkcjonuje już od dawna w demokratycznej Francji, Niemczech i Czechach. Jak każda ustawa, jest to zaledwie narzędzie legislacyjne służące walce o interesy państwa i zapobieganiu działania zagranicznej propagandy.

Póki co, deklaracje zagranicznych ośrodków są ograniczone. 14 lipca, Międzynarodowy Instytut Prasy (IPI) wyraził "poważne zaniepokojenie" projektami ustawodawców z partii Prawo i Sprawiedliwość. Podobne oświadczenie, wydała ambasada Stanów Zjednoczonych. Podobno, wydarzenia związane z tym ustawodawstwem śledzi nawet prezydent USA Joe Biden. Szczególnie ciekawie w tym kontekście, brzmi ostatnia wypowiedź Dereka Cholleta, a więc doradcy Sekretarza Stanu USA. Zgodnie z jego słowami dla dziennika Rzeczpospolita:

USA są przekonane, że licencje dla TVN i TVN24 powinny zostać odnowione nie tylko dlatego, że należą do amerykańskiej firmy, ale także dlatego, że sprawa dotyczy istoty amerykańskich wartości...
Przyszłość podstawowych wolności jest rdzeniem sojuszu między Polską a Stanami Zjednoczonymi.

Posiedzenie komisji Kultury i Środków Przekazu rozpoczęło się dzisiaj rano. Politycy Lewicy, kategorycznie domagali się zdjęcia tej ustawy z porządku obrad. Po odrzuceniu tego wniosku, władze PiS zapewniły posłów, że ustawa ma jedynie "uszczelnić" istniejące przepisy. Reprezentujący PiS poseł Marek Suski, dał jasno do zrozumienia, że partia rządząca nie obawia się sankcji ze strony Stanów Zjednoczonych. Po pytaniu o przewidywane konsekwencje dyplomatyczne, odpowiedział cynicznie:

"Może zabronią mi kontaktować się z chrzestną, która mieszka w Chicago"

W ramach przypomnienia, oto proponowana przez PiS wersja nowego zapisu w ustawie o KRRiT:

„Koncesja na rozpowszechnianie programów radiowych i telewizyjnych może być udzielona osobie zagranicznej, której siedziba lub stałe miejsce zamieszkania znajduje się w państwie członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego, pod warunkiem, że taka osoba zagraniczna nie jest zależna od osoby zagranicznej, której siedziba lub stałe miejsce zamieszkania znajduje się w państwie niebędącym państwem członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego”.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: M@tis
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki M@tisa, możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Realista57

Widzę wielkie podniecenie "w

Widzę wielkie podniecenie "w obronie" i nagonkę "przeciw" -  znaczy w obronie TVN i pzreciw np. Jackowi Bartosiakowi, który chce twardego negocjowania z USA naszych interesów narodowych - a nie oddawania wszystkiego za gadanie i "przyjaźni". Dziwna rzecz, a raczej dla mnei wcale niedziwna  - śliska nagonka Adolfa Rotszylda z ZnZ na Jacka Bartosiaka w artykule o neokonach w USA [i potem krętackie dalsze obracanie kota ogonem] - dokładnie pokrywa się np. dzsiejszym atakiem Jurasza w Onecie. I tak samo media "postępowe" i ich nararcja - tak niby zajadle wyśmiewane przez ZnZ -  teraz  jednym głosem z Znz stają w obronie TVN. Przypadek ? - nie sądzę. Po prostu jedni ogłupiają Polaków otwarcie - z szantażem politpoprawności, a drudzy, jak na ZnZ - robili krecia robotę, niby jako ich przeciwnicy. Ale w krytycznej sytuacji maski opadają - i drzewo poznać po owocach. Niezawodnie. Nie wątpię, że zostanę  zminusowany - co tylko potwierdzi profil ZnZ i skuteczność prania mózgu jego wiernych czytelników - i dyzurnych nadzorców. Albo dostanę emocjonalne wypowiedzi [w tonie pogardy lub politowania] z "logiką" swoistej  "argumentacji" opartej o wyuczoną nowomowę w miejsce logiki i elementarnych faktów. Albo na końcu wyjdzie, że "a w USA biją Murzynów" itp "argumentacja" od czapy.

Portret użytkownika yoreck

100% Racji!!!!!!!!!!!!!!.

100% Racji!!!!!!!!!!!!!!. Bardzo dobrze robi rząd z TVN-em, Gazety brukowe także, które są także w rękach zachodnich (głównie germańcy), albo wypad albo w Polskie ręce. Niech mi ktoś wskaże czy jest w europie (u germańców, żabojadów itp.) gdzie właścicielem gazet, Programów TV informacyjnych jest POLAK????

Portret użytkownika vice-milister (DT)

Los WSI24 to forma zemsty za

Los WSI24 to forma zemsty za wycofanie się USrAelitów z sankcji wobec Rosji za Nord Stream. Nie oglądam koszernego bełkotu, więc ich los jest mi obojętny w takim samym stopniu w jakim oni interesują się moim.

Portret użytkownika Kwazar

NIe rusza mnie los TVN-u TV

NIe rusza mnie los TVN-u TV nie oglądam Ale chyba widać na powyższym przykładzie jak szybko można (z dupy uchwałami) tymi samymi narzędziami i NAS wypierdolic ? Smile Niepodoba się ? To Policje i wojsko na ciebie naślemy I w końcu jak będzie trzeba (w imię wyższych celów oczywiście) to.....zabijemy was wszystkich. No i jaki reżmi ? Reżim to był za komuny. Czy aby na pewno ?

Portret użytkownika inzynier magister

Odszkodowania dla osób, u

Odszkodowania dla osób, u których wystąpią poważne powikłania po szczepieniu. Rząd chce powołać specjalny fundusz. 

Nawet 100 tys. zł odszkodowania będzie mogła dostać osoba, u której wystąpią poważne powikłania po szczepieniu – wynika z zapisów przyjętego we wtorek rządowego projektu ustaw dotyczącej powołania Funduszu Kompensacyjnego Szczepień Ochronnych.

Nowe przepisy zostały przygotowane przez ministerstwo zdrowia. Rządzący podkreślają, że powołanie takiego funduszu zapewni pacjentom możliwość uzyskania świadczenia pieniężnego w sytuacji wystąpienia niepożądanych odczynów poszczepiennych.

– Jest to ustawa, która gwarantuje w przypadku działań niepożądanych, jeśli chodzi o szczepienia, że będą wypłacane rekompensaty dla pacjentów, którzy będą zgłaszali działania niepożądane. One będą sprawdzane przez specjalną komisję. Myślę, iż ten proces będzie zdecydowanie bardziej uproszczony, niż to było do tej pory. To zwiększy bezpieczeństwo osób, które korzystają ze szczepionek – przekonywał wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika SurvivorMan

Armia prostaków - szczególnie

Armia prostaków - szczególnie z tego ogłupionego miotu wyborców PiS - pociera piętami z podniecenia na myśl, że TVN zniknie... 
Tyle że myślą płytko (jak w każdej innej dziedzinie życia zresztą, skoro sa wyborcami PiS) i nie rozumieją, że jeśli PiSowi uda się ten manewr bez żadnych konsekwencji ze strony Waszyngtonu, to te gnoje będą mogli już wszystko zrobić w tym kraju... I zrobią!
Tak jak tu wszyscy na forum siedzimy i piszemy swoje opinie, tak ja mówię Wam moi szanowni koledzy i szanowni oponenci z forum:
W kolejnej kadencji (którą PiS wygra, ponieważ kupi sobie głosy wyborców tym zbrodniczym "NOWYM ŁADEM" kóry właśnie promuje), PiS zabierze się za czyszczenie internetu, ze stron które są nieprzychylne rządowi!!!
A wtedy może być różnie... Nawet takie strony jak ta, mogą być zagrożone, bo wszystko jak widać zależy tylko od zapisu w ustawie! Niby ustawa będzie skierowana przeciwko jakimś wybranym typom stron, ale jej zapis może pociągnąć za sobą tysiące innych!!!
Dlatego troszkę rozwagi i załączenia szarych komórek życzę i tej całej anty TVN-owskiej akcji!
Ja też się cieszę że np. wreszcie karma trafi w pysk moderatora forum TVN24.pl, który notorycznie usuwał każdy post który był zgodny z regulaminem, no ale nie po myśli linii politycznej TVN... MASZ ZA SWOJE SZMATO!!! TFUUU, ŚMIECIU!!! TERAZ BĘDZIESZ ZAPIER..LAŁ W BIEDRZE I WKLEPYWAŁ KODY KRESKOWE PRODUKTÓW DO SYSTEMU!!!
Ale ogólnie nie ma się z czego cieszyć...
Nie ma się z czego cieszyć, bo to początek... Jeśli PiS w tak grubej sprawie i mimo ryzyka ze strony USA zrobi swoje... To krok po kroku zrobi nam tu pod względem dostępu do informacji DRUGI IRAN!

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika ​euklides

Oni przecież nie działają

Oni przecież nie działają wedle żadnych zasad. To banda hien, które wyrywają sobie nawzajem kawałek mięsa. ZnZ nie ruszają nie dlatego, że obowiązują jakieś reguły gry, tylko dlatego, że skalkulowali, że na obecnym etapie bardziej opłaca się udawanie wolności niż zajmowanie niszowego portalu. Gdyby ZnZ stanowiły zagrożenie to już by się odpowiedni organ regulacyjny tego rypu portalami zajmował, do czego zresztą leniwie się zabierają w miarę jak wzrasta baza użytkowników tego typu miejsc.

Portret użytkownika Surun

Myślę, że Piss...da nie wygra

Myślę, że Piss...da nie wygra, teraz będzie zmiana warty (jak zawsze- rotacja musi być, bo ludziskom się nudzi) i dalsze okradanie i wprowadzanie nwo, tym razem przy polkasku drugiej części Polski- w końcu Tffffu..sk wybawiciel wrócił.

Portret użytkownika Namaste

jeśli PiSowi uda się ten

jeśli PiSowi uda się ten manewr bez żadnych konsekwencji ze strony Waszyngtonu, to te gnoje będą mogli już wszystko zrobić w tym kraju

Jeśli tak będzie, to  będzie to oznaczać, że Polska przestała należeć do kogoś zza granicy. Spiskową teorię o Poland Republic Of też szlag trafi. Za to pewnie powstaną inne spiskowe teorie. Tak czy siak, dalej będziemy robieni w konia i manipulowani, a prawdy być może nie dowiemy się nigdy. 

Bóg we mnie pozdrawia Boga w Tobie. 

Strony

Skomentuj