Australijskie lisy zaczęły wspinać się na drzewa

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Australijscy zoologowie zauważyli nietypowe zachowanie u lisów, w postaci wspinania się na drzewa za potencjalną zdobyczą. Obecnie lisy w tamtejszym regionie geograficznym rezygnują z pościgu za królikami, a za ofiary obrały sobie młode koale. 

 

Lisy sprowadzono do Australii z Europy w XIX wieku. Ich populacja bardzo szybko się rozrosła, głównie za sprawą obfitości zwierząt mogących posłużyć za pożywienie. Do tej pory jednak lisy nie były zagrożeniem dla zwierząt mieszkających na drzewach.

Ostatnio australijscy zoologowie zauważyli, że lisy w odróżnieniu od swoich europejskich kuzynów, zaczęły ścigać na drzewach koale. Zdarzały się przypadki nawet na wysokości 4 metrów, uwieczniła to kamera monitorująca koale w pobliżu ich wodopoju.

Trzeba jednak zauważyć, że australijskie drzewa są znacznie łatwiejsze do wspięcia się, niż europejskie. Eksperci uważają, że to właśnie kształt drzew wpłynął na poszerzenie przez lisy swojego terytorium.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika Zenek ;)

Zuch rebioczki....

Zuch rebioczki....

Teraz tylko czekać na EFEKT DURWINA u misiów koala i rozwinięcie się u nich zdolności latania... ;p

bo przecież to powinno nastąpić u nich w myśl hitlerowskiej nauki w odpowiedzi na środowiskowe zagrożenie ze strony lisów, czyż nie ? Biggrin

 

Portret użytkownika dziadek ze wsi

Dobre. Właśnie wynalazłem

Dobre. Właśnie wynalazłem kolejne pomocne rozwiązania zaczerpnięte wprost z diabelskiej syfilizacji.

1. Misie Koala powinny wsiąść sobie prawników i zakazać lisom wspinania się na drzewa pod groźbą kary.

2. Miśki powinny zapłacić którejś mafii za ochronę. Mafia katolska paliła by na stosie te niegrzeczne liski. A mafia farmacweltyczna nakazała by przymusowe szczepienia lisków.

Skomentuj