Atak na Syrię może zostać dokonany w ciągu najbliższych dni

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Wszystko wskazuje na to, że dojdzie do kolejnej napaści tak zwanej "społeczności międzynarodowej" na suwerenne państwo. Awanturnictwo silnych krajów zachodnich widzieliśmy już w Afganistanie, Iraku, Libii a obecnie w Syrii. Co z tego, że Rada Bezpieczeństwa ONZ nie nakazuje interwencji koalicja kilku państw i tak dąży do konfliktu stosując dowolne preteksty.

 

Francja wysyła w okolice Syrii swoją najnowocześniejszą fregatę Chevalier Paul. Zawiera ona pociski kierowane. Poza tym w rejonie konfliktu znajduje się duże zgrupowanie sił amerykańskich z dwoma lotniskowcami "Harry Truman" i "Nimitz". Początkowo Nimitz miał powrócić do portu, ale dostał rozkaz pozostania do odwołania w tym regionie świata.

 

Izrael wydał rozkaz mobilizacji części rezerwistów. W stan gotowości postawione są wojska rakietowe. W okolicach granicy z Syrią rozlokowano wiele baterii tarczy antyrakietowej "Iron Dome". Wygląda na to, że decyzja o ataku już zapadła i nie ma związku z wynikami śledztwa w sprawie ataku bronią chemiczną. Według niektórych źrodeł atak rakietowy na Syrię może zostać dokonany 30 lub 31 sierpnia 2013.

 

Rośnie sprzeciw części państw świata w związku z amerykańskimi planami. Otwarcie krytykują plany ataku Rosjanie, a w chińskich mediach zaczęły się pojawiać komentarze, wedle których konieczne jest zjednoczenie krajów przeciwnych inwazji na Syrię. Wspomina się poprzednie amerykańskie awantury i wojny prowadzone w imię niejasnych przesłanek. Szef chińskiej dyplomacji Wang Yi powiedział tylko, że "Chiny wzywają wszystkie strony konfliktu do spokoju i powściągliwości".

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: lecterro
Portret użytkownika lecterro

Komentarze

Portret użytkownika jp

Biorąc pod uwagę sytuację

Biorąc pod uwagę sytuację ekonomiczną w jakiej obecnie znajduję sie USA mozna śmiało powiedzieć że amerykanie nie mają już innego wyjścia niż to do którego cały czas dążą, i moim zdaniem do Syrii wejdą.
Dziwi mnie natomiast cały ten bełkot medialny ....
Pierwsze info o tym że za całe zajście odpowiedzialny jest Assad, z kolei gdzieś z boku info w większej mierze iż dokonali tego rebelianci .
Co do tego kto stoi za atakiem ro raczej nie mam wątpliwości i jestem przekonany że nie były to wojska rządowe , a skoro amerykanie maczali w tym palce , to czy nie powinno być więcej twardych , jednoznacznych dowodów?
Wszystko wygląda na jakąś nieudolną próbę wplątanie do tego Asada a zarazem opozycji (może tak miało być ) moim zdaniem fajerwerków dopiero należy się spodziewać , fajerwerków po których leming juz nie bedzie miał złudzeń 

Portret użytkownika navajo88

Dzisiaj w nocy oglondałem

Dzisiaj w nocy oglondałem Japońską NHK i podali że angole nie zgodzili się na atak na Syrję , a przed chwilka wszystkie wiadomości w naszych mediach usuneły tą wiadomość , hahahahaha i co najsmieszniejsze to to że Japończycy pokazali całe to glosowanie w Izbie Gmin !!
Czyli wniosek jeden nie oglądać europejskich wiadomości tylko azjatyckie
J.M.H

Portret użytkownika euklides

Julian Tuwim Do prostego

Julian Tuwim
Do prostego człowieka
 

 • Gdy wyjdzie biskup, pastor, rabin
  Pobłogosławić twój karabin,
  Bo mu sam Pan Bóg szepnął z nieba,
  Że za ojczyznę – bić się trzeba;
  – O, przyjacielu nieuczony,
  Mój bliźni z tej czy innej ziemi!
  Wiedz, że na trwogę biją w dzwony
  Króle z panami brzuchatemi.
 • Gdy znów do murów klajstrem świeżym
  Przylepiać zaczną obwieszczenia,
  Gdy „do ludności”, „do żołnierzy”
  Na alarm czarny druk uderzy
  I byle drab, i byle szczeniak
  W odwieczne kłamstwo ich uwierzy,
  Że trzeba iść i z armat walić,
  Mordować, grabić, truć i palić.
 • Kiedy rozścierwi się, rozchami
  Wrzask liter pierwszych stron dzienników,
  A stado dzikich bab – kwiatami
  Obrzucać zacznie „żołnierzyków” (…)
  Wiedz, że to bujda, granda zwykła,
  Gdy ci wołają: „Broń na ramię!”,
  Że im gdzieś nafta z ziemi sikła
  I obrodziła dolarami;
  Że coś im w bankach nie sztymuje,
  Że gdzieś zwęszyli kasy pełne
  Lub upatrzyły tłuste szuje
  Cło jakieś grubsze na bawełnę.
 • Rżnij karabinem w bruk ulicy!
  Twoja jest krew, a ich jest nafta!
  I od stolicy do stolicy
  Zawołaj broniąc swej krwawicy:
  „Bujać – to my, panowie szlachta!”

Strony

Skomentuj