Stany Zjednoczone pozwoliły na izraelski atak na Syrię i zatwierdziły następne

Kategorie: 

źródło: dreamstime.com

Polskie media grają w tej samej orkiestrze, co zachodnie. Można to najlepiej poznać po tym, że konflikt syryjski przedstawiany jest jednostronnie a prezydent Bashir Assad jest demonizowany. Z drugiej zaś strony w Syrii trwa regularna wojna z armią okupacyjną zebraną z terrorystów z Al Kaidy. To, co ostatnio przedstawiano, jako izraelski atak na konwój z bronią dla Hezbollahu było tak naprawdę atakiem na centrum badawcze syryjskiej armii.

 

W mediach pojawia się coraz więcej dowodów, że Biały Dom nie tylko pozwolił na ten izraelski atak na Syrię, ale również zaoferował pełną aprobatę dla przyszłych ataków.  Syryjski rząd pokazał nagranie skutków ataku na wojskowy ośrodek badawczy, który, według ekspertów, jest regularnie odwiedzane przez rosyjskie wojsko.

 

Medialne opowieści o „konwoju z bronią”, jaki był wysyłany z Syrii do Libanu legły jak domek z kart. Najnowsze doniesienia mówią o tym, że rzeczywiście zaatakowano bazę wojskową w Zabadani, a nie ciężarówki w drodze do Libanu. Sekretarz obrony USA Leon Panetta, jako pierwszy z Administracji Obamy oficjalnie mówił publicznie o atakach, twierdząc, że USA "w pełni wspiera" Izrael w ataku na Syrię, dodając, że USA jest zaniepokojone możliwością transportu broni przeciwlotniczej, ponieważ może to zostać wykorzystane przeciwko cywilnym samolotom.  Należy jednak zauważyć, że wspierani przez USA rebelianci otwarcie mówili o atakach na samoloty cywilne. To jednak najwyraźniej nie jest problemem dla światowego żandarma.

 

Raporty wskazują także, że oprócz wspierania izraelskiego ataku na Syrię, USA jest zainteresowane w prowadzeniu własnych ataków, i że zostało zaplanowane, aby zaatakować cele w pobliżu miasta Aleppo, jeśli rebelianci podejdą zbyt blisko do magazynów z bronią chemiczną. Ta ryzykowna gra może się wymknąć spod kontroli.

 

Do tego wszystkiego w sprawy konfliktu syryjskiego bardzo mocno wmieszała się Turcja. Ten kraj jest członkiem NATO i również chętnie wspiera rebeliantów w wojnie domowej w Syrii rozgrywając swoją kurdyjską kartę. Turcja skrytykowała Izrael za atak, a następnie potępił Syrię za to, że nie potrafiła na niego odpowiedzieć.  Turecki minister spraw zagranicznych Ahmet Davutoglu wyśmiewał Assada twierdząc, że nie może "nawet rzucić kamieniem, kiedy izraelskie samoloty bojowe latają nad jego pałacem".

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika majonez

Izrael pod przykrywką ochrony

Izrael pod przykrywką ochrony swojego państwa manifestuje swoją siłę w regionie, żeby wszyscy bali się go zaatakować. Moim zdaniem, te wszystkie przepychanki, zarówno w krajach arabskich, jak również w Azji, czyli potyczki Japonii z Chinami, Korei Płn z Płd w końcu doprowadzą do wojny ogólnoświatowej. USA z Izraelem wyrównają rachunki z Iranem, itp. Rosja być może skorzysta z okazji i zaatakuje Chiny, aby przejąć kontrolę nad kontynentem, oczywiście z pomocą Japonii. Równie dobrze może być też inny scenariusz, Rosja, Chiny, Korea Płn, Syria na USA, Izrael, Japonię, Koreę Południową. Miejmy nadzieję, że Europę ominie to szerokim łukiem, chociaż w przypadku zaangażowania się Polski i innych europejskich państw NATO możemy spodziewać się kontry z Rosji i Białorusi. I Polacy znów dostaną po dupie, gdyż nikt nam nie pomoże, Estonia, Litwa, Łotwa, kraje Skandynawskie, Czechy, Słowacja idą na pierwszy strzał, południowcy czyli Włochy itp. wraz z Wielką Brytanią będą mieli nas w dupie, jedyny realny moim zadaniem sojusznik to byli by Niemcy. Także niech rządzący państwami opanują dupska bo może się to skończyć wszystko źle. 

Portret użytkownika Nie-wstawaj

Scenariusz F. Rosyjska

Scenariusz F. Rosyjska prowadząca ofensywe wspólnie z Japonią przeciw Chinom jest co najmniej niewiarygodny.
Radze żebyś sobie przekalkulował że to własnie Chiny i Japonia może ramie w ramie podejść pod Moskwe od wschodu.
PS   III RP to tak zwany kordon sanitarny u nas są tylko szpitale i zapasy rekruta z zakazem posiadania suwerennej państwowości. De fakto jesteśmy lennikiem RFN czy nam się to podoba czy nie, a jeśli komuś przyjdzie do glowy żeby zmienić ten stan rzeczy to o poranku może ujrzeć i usłyszeć kilka dojcz dywizji pancernych. Żeby było śmieszniej to "polskie jw" stacjonujące wzdłuż granicy z RFN podciągnięte są pod dojcz sztab.
III RP nie jest krajem ani suwerennym ani niepodległym. Jest zmierzona zważona i rozbrojona. Gdzie ustanowiony jest marionetkowy rząd ludowy z uprawnieniami jakie daje mu pakt Ribbentrop-Mołotow.
Tak więc nie wstawaj dalej karm się papką abonamentową.

Portret użytkownika majonez

To co, my mamy III RP?

To co, my mamy III RP? Myślałem, że V albo conajmniej 5.5. Tylko po co Japonii Rosja. Japonia jest bogatym krajem i bezkresne łąki, stepy oraz pustkowia rosyjskie są jej tak potrzebne jak głuchemu radio. Poza tym, nie zgodzi się, aby Chiny były bardziej wpływowe w regionie niż są. Gadasz jak dziadek, który wskazując mi Deutsche Bank, powiedział, że to przez Tuska i niedługo wszyscy będziemy mówić po niemiecku. Żeby nie było, nie jestem związany z żadną opcją polityczną, wszystkie partie to jeden ten sam syf. 

Portret użytkownika Nie-wstawaj

Ja twierdze że to III RP bo o

Ja twierdze że to III RP bo o nowej konstytucji nie słyszałem - ani o żadnych większych zmianach nie licząc uznania konstytucji EU-ropejskiej.
Stwierdzenie że Japonia jest bogatym krajem też do zbyt trafionych nie należy. Dług państwa Japonii jest tak samo astronomiczny jak USA. Z tymi długami to sprawa dość skomplikowana jedni twierdzą że coś znaczą inni że nie. Tak czy siak gospodarka tego wyspiarskiego kraju ostatnio zaczyna coraz bardziej kuleć, a dług boleć.
F. Rosyjska to też nie jest raj na ziemi czy armia ich jest jeszcze do czegoś zdolna poza obroną to się zapewne za naszego życia okaże. Natomiast na zaataakowanie Chin inaczej niż przez wystrzelenie kilku rakiet i ukrycie się za polem minowym to max na co mogą sobie pozwolić.
W przypadku Japonii i Chin sytuacja jest taka że mają jednak nadmiar siły żywej, a przecież nic tak nie jednoczy jak walka ze wspunym wrogiem.
PS jak byś nie zauważył od jankesów ostatnio zaczynają się odwracać sojusznicy. Zapewne więc i Japonia zwęszy możliwość zerwania się z łańcucha.

Portret użytkownika no body

Usa czuje smak zejśćia ze

Usa czuje smak zejśćia ze sceny jako mocarstwo militarne.Usrael panoszy sie w rejonie jak nikt dotad. Ktoś powinien pokazać jednym i drugim miejsce w szeregu-Chiny,Rrosja. niestety przy tym ucierpia normalni ludzie. A, atak Usraela jest bezprawnym naruszeniem sowerennosci niepodleglego kraju. To tak jak by prewencyjnie udezyli w Polske bo boja sie ze mamy zle plany w stosunku do Panstwa Zydowskiego. Dotąd az konflikt wewnetrzny sie nie wylewa na inne panstwa nikt nie ma prawa ingerowac,obserwowac czekac-tak ale nie ingerowac w ich zycie . Nie jestem zwolennikiem wojny ale w koncu ktos powinien to poukladac jak nalezy a nie tylko wybrani maja prawo glosu,wyboru,zbrojenia i dyrygowania innymi.

Portret użytkownika tyrtupyrtu

No cóż niełatwy  miesiąc się

No cóż niełatwy  miesiąc się nam szykuje ,groźba ataku izraela na Syrię,próby jądrowe Korei Płn.(groźba ataku usa na ten kraj),asteroida ,która ma się zbliżyć do Ziemi na 17000 km (gdzieś tak wyczytałem),możliwa prowokacja Mossadu w Indiach 12 lutego (gdzieś pisali że niby Irańczycy mają dokonać zamachu na ambasadę izraela,ale to śmierdzi na kilometr fałszywą flagą ,po to aby Izrael mógł przekonać usa do ataku na Iran) no i ta mocno niepokojąca data 23 lutego 2013 ,która pojawiła się w ubiegłorocznym filmie Last Days (to tylko pic na wodę tak naprawdę to może być data agresji izraela na Iran,a nie na odwrót).

Portret użytkownika ad vocem

Nie wolno mieć pretensji do

Nie wolno mieć pretensji do dzieciaka,który traktował to co robił jak zabawę.Himmler wymordował Polaków wyznania mojżeszowego zostawiając polskich żydów w błogim spokoju.TO BAAAARDZO ISTOTNA RÓŻNICA.Przypomnij proszę kto był głównym udziałowcem /na początku lat czterdziestych/ firmy Oerlikon zaopatrującej Niemców w amunicję i sprzęt?Ktoś z Państwa przypomni nazwisko gnoja,którego zwolniono z KL.AUSCHWITZ na podstawie zwolnienia lekarskiego....a który teraz mieni się /tfu!!!/profesorem? 

Portret użytkownika Zenek

Nie miejmy pretensji do

Nie miejmy pretensji do "dzieciaka bo traktował to jak zabawe". To może i nie miejmy pretensji i do duzych bo oni też swoje zezwierzęcenie i katowanie innych traktują jako zabawe. Może w ogóle nie miejmy do zydów pretensji, że są ułomni i że każda masakra ludności cywilnej jest dokonywana przez nich czy z ich podpuszczenia. PRZECIEŻ TO WSZYSTKO ZABAWA DLA NASZEGO DOBRA, nie?

Portret użytkownika Emeli19

Prosze a tu jest calosc bez

Prosze a tu jest calosc bez cenzury !!                                  
http://www.poezja-spiewana.pl/index.php?str=lf&no=12137
 
 
 
 
Absztyfikanci grubej Berty
i katowickie węglokopy,
i borysławskie naftowierty,
i lodzermensche, bycze chłopy,
warszawskie bubki, żygolaki
z bandą wytwornych pind na kupę,
rębajły, franty, zabijaki,
całujcie mnie wszyscy w dupę.

Izraeliccy doktorkowie,
Widnia, żydowskiej Mekki, flance,
co w Bochni, Stryju i Krakowie
szerzycie kulturalną francę!
którzy chlipiecie z „Naje Fraje”
swą intelektualną zupę,
mądrale, oczytane faje,
całujcie mnie wszyscy w dupę.

Item aryjskie rzeczoznawce,
wypierdy germańskiego ducha
/ gdy swoją krew i waszą sprawdzę,
wierzcie mi, jedna będzie jucha /,
Karne pętaki i szturmowcy,
zuchy z Makabi czy Owupe,
i rekordziści i sportowcy,
całujcie mnie wszyscy w dupę.

Socjały nudne i ponure,
pedeki, neokatoliki,
podskakiwacze pod kulturę,
czciciele radia i fizyki,
uczone małpy, ścisłowiedzy,
co oglądacie świat przez lupę
i wszystko wiecie: co, jak, kiedy,
całujcie mnie wszyscy w dupę.

Item ów belfer szkoły żeńskiej,
co dużo chciałby, a nie może,
item profesor Cy... wileński
/ Pan wie już za co, profesorze! /
I ty za młodu nie dorżnięta
Megiero, co masz taki tupet,
że szczujesz na mnie swe szczenięta;
całujcie mnie wszyscy w dupę.

I ty, fortuny skur***nu,
gówniarzu uperfumowany,
co splendor oraz spleen Londynu
nosisz na mordzie zakazanej,
i ty co mieszkasz dziś w pałacu,
a srać chodziłeś pod chałupę,
ty wypasiony na Ikacu,
całujcie mnie wszyscy w dupę.

I wy, o których zapomniałem,
lub pominąłem was przez litość,
albo dlatego, że się bałem,
albo, że taka was obfitość,
i ty cenzorze, co za wiersz ten
zapewne skażesz mnie na ciupę,
I żem się stał świntuchów hersztem,
Całujcie mnie wszyscy w dupę !tekst poezja-spiewana.pl
Absztyfikanci grubej Berty
i katowickie węglokopy,
i borysławskie naftowierty,
i lodzermensche, bycze chłopy,
warszawskie bubki, żygolaki
z bandą wytwornych pind na kupę,
rębajły, franty, zabijaki,
całujcie mnie wszyscy w dupę.

Izraeliccy doktorkowie,
Widnia, żydowskiej Mekki, flance,
co w Bochni, Stryju i Krakowie
szerzycie kulturalną francę!
którzy chlipiecie z „Naje Fraje”
swą intelektualną zupę,
mądrale, oczytane faje,
całujcie mnie wszyscy w dupę.

Item aryjskie rzeczoznawce,
wypierdy germańskiego ducha
/ gdy swoją krew i waszą sprawdzę,
wierzcie mi, jedna będzie jucha /,
Karne pętaki i szturmowcy,
zuchy z Makabi czy Owupe,
i rekordziści i sportowcy,
całujcie mnie wszyscy w dupę.

Socjały nudne i ponure,
pedeki, neokatoliki,
podskakiwacze pod kulturę,
czciciele radia i fizyki,
uczone małpy, ścisłowiedzy,
co oglądacie świat przez lupę
i wszystko wiecie: co, jak, kiedy,
całujcie mnie wszyscy w dupę.

Item ów belfer szkoły żeńskiej,
co dużo chciałby, a nie może,
item profesor Cy... wileński
/ Pan wie już za co, profesorze! /
I ty za młodu nie dorżnięta
Megiero, co masz taki tupet,
że szczujesz na mnie swe szczenięta;
całujcie mnie wszyscy w dupę.

I ty, fortuny skur***nu,
gówniarzu uperfumowany,
co splendor oraz spleen Londynu
nosisz na mordzie zakazanej,
i ty co mieszkasz dziś w pałacu,
a srać chodziłeś pod chałupę,
ty wypasiony na Ikacu,
całujcie mnie wszyscy w dupę.

I wy, o których zapomniałem,
lub pominąłem was przez litość,
albo dlatego, że się bałem,
albo, że taka was obfitość,
i ty cenzorze, co za wiersz ten
zapewne skażesz mnie na ciupę,
I żem się stał świntuchów hersztem,
Całujcie mnie wszyscy w dupę !tekst poezja-spiewana.pl
 
 
Absztyfikanci grubej Berty
i katowickie węglokopy,
i borysławskie naftowierty,
i lodzermensche, bycze chłopy,
warszawskie bubki, żygolaki
z bandą wytwornych pind na kupę,
rębajły, franty, zabijaki,
całujcie mnie wszyscy w dupę.

Izraeliccy doktorkowie,
Widnia, żydowskiej Mekki, flance,
co w Bochni, Stryju i Krakowie
szerzycie kulturalną francę!
którzy chlipiecie z „Naje Fraje”
swą intelektualną zupę,
mądrale, oczytane faje,
całujcie mnie wszyscy w dupę.

Item aryjskie rzeczoznawce,
wypierdy germańskiego ducha
/ gdy swoją krew i waszą sprawdzę,
wierzcie mi, jedna będzie jucha /,
Karne pętaki i szturmowcy,
zuchy z Makabi czy Owupe,
i rekordziści i sportowcy,
całujcie mnie wszyscy w dupę.

Socjały nudne i ponure,
pedeki, neokatoliki,
podskakiwacze pod kulturę,
czciciele radia i fizyki,
uczone małpy, ścisłowiedzy,
co oglądacie świat przez lupę
i wszystko wiecie: co, jak, kiedy,
całujcie mnie wszyscy w dupę.

Item ów belfer szkoły żeńskiej,
co dużo chciałby, a nie może,
item profesor Cy... wileński
/ Pan wie już za co, profesorze! /
I ty za młodu nie dorżnięta
Megiero, co masz taki tupet,
że szczujesz na mnie swe szczenięta;
całujcie mnie wszyscy w dupę.

I ty, fortuny skur***nu,
gówniarzu uperfumowany,
co splendor oraz spleen Londynu
nosisz na mordzie zakazanej,
i ty co mieszkasz dziś w pałacu,
a srać chodziłeś pod chałupę,
ty wypasiony na Ikacu,
całujcie mnie wszyscy w dupę.

I wy, o których zapomniałem,
lub pominąłem was przez litość,
albo dlatego, że się bałem,
albo, że taka was obfitość,
i ty cenzorze, co za wiersz ten
zapewne skażesz mnie na ciupę,
I żem się stał świntuchów hersztem,
Całujcie mnie wszyscy w dupę !tekst poezja-spiewana.pl
 

Strony

Skomentuj