Syryjska armia zestrzeliła izraelski samolot bojowy i bezzałogowca

Kategorie: 

Źródło: Master Sgt. Kevin J. Gruenwald/US Air Force

Wczoraj o godzinie 18:00 czasu polskiego ogłoszono kolejny pokój w Syrii. Niestety jest on kruchy, podobnie jak wszystkie dotychczasowe zawieszenia broni. Nie minęły jeszcze 24 godziny od implementacji nowego porozumienia, a już doszło do wielu naruszeń.

 

Pokój, ogłoszony przez Stany Zjednoczone i Rosję, ma potrwać 48 godzin, tj. do 14 września do godziny 18:00. Następnie zostanie on przedłużony o kolejny tydzień. Wszystkie poprzednie inicjatywy tego typu za każdym razem kończyły się klęską. Tzw. opozycja, współpracująca z terrorystami uważa, że zawieszenie broni jest na rękę wyłącznie Assadowi. Prawda jest taka, że w trakcie pokoju wszystkie strony dostarczają zaopatrzenie, wzmacniają swoje siły i przygotowują się do dalszej walki.

 

Tuż przed wdrożeniem zawieszenia broni, prezydent Assad ogłosił determinację do wyzwolenia całego państwa z rąk terrorystów. Rząd uznaje, że wszystkie organizacje zbrojne, funkcjonujące na terenie państwa, są nielegalne, czyli terrorystyczne. Tymczasem w Turcji widziano transport kolejnych pojazdów wojskowych, który zmierza w kierunku północnej Syrii. 

Państwo żydowskie zupełnie zignorowało ogłoszony w Syrii pokój. Izraelskie siły lotnicze po raz kolejny zaatakowały pozycje syryjskich sił rządowych w prowincji Al-Kunajtira. Nalot miał miejsce w samym środku nocy. Prawdopodobnie po raz pierwszy, armia Syrii odpowiedziała na agresję i zestrzeliła jeden samolot bojowy oraz drona, czego Izrael oczywiście nie potwierdza.

 

Kooperacja Zachodu z terrorystami jest ewidentna, co widać nawet na przykładzie brytyjskiej telewizji BBC, która wyemitowała wywiad z terrorystą Mostafą Mahamedem, samozwańczym "dyrektorem ds. relacji mediów zagranicznych". Jest on członkiem radykalnej islamskiej organizacji Jabhat al-Nusra, która całkiem niedawno zmieniła nazwę na Jabhet Fateh al-Sham. Wygląda na to, że w ten sposób próbuje się naprawić jej wizerunek.

Pokój w Syrii niestety nie potrwa długo. Niektóre ugrupowania opozycyjne, a zwłaszcza terrorystyczne ogłosiły, że nie będą przestrzegać zawieszenia broni. Dotyczy to np. Wolnej Armii Syrii oraz Frontu al-Nusra. Władze Syrii i Rosji niepokoją się tym, że Stany Zjednoczone uznały ugrupowanie Ahrar al-Sham za "umiarkowane", choć odpowiada ono za zabójstwa cywilów, porwania oraz stosowanie działań typowych dla Państwa Islamskiego.

 

Wkrótce zapewne dojdzie do pierwszych poważniejszych naruszeń porozumienia. Terroryści zwykle wchodzą w szeregi "umiarkowanych" i dokonują ataków na siły rządowe. Gdy armia syryjska odpowiada tym samym, wtedy Assad oskarżany jest o nieprzestrzeganie porozumienia a Stany Zjednoczone mają kolejny powód by zaangażować się w wojnę w Syrii przeciwko "krwiożerczemu dyktatorowi".

 

Źródła:

http://sana.sy/en/?p=88012

http://sana.sy/en/?p=87935

http://english.alarabiya.net/en/News/middle-east/2016/09/13/Syrian-army-shoots-down-an-Isr...

Ocena: 

4
Średnio: 4 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Turkraw

Niestety, ale czas Assada się

Niestety, ale czas Assada się kończy. Przykro się patrzy jak upada takie Państwo, z takimi władzami, historią... Ale nie można się przeciwstawiać panom tego świata bez konsekwencji.

Widać jak na dłoni, że niedługo zaczną się niesnaski nad trumną syryjskiego trupa o podział majątku.

Na razie jeszcze "krewni" się dogadują bo jeszcze ledwo bo ledwo ale Syria zipie. Jak padnie zacznie się podział łupów zgodnie z prawem dżungli.

Jestem ciekaw czy Chiny też będą chciały swój kawałek tortu?

Pozdrawiam,

Portret użytkownika Turkraw

Kiedy ludzie zdadzą sobie w

Kiedy ludzie zdadzą sobie w końcu sprawę, że PIS-PO, ROSJA-USA to dwie kończyny tego samego organizmu?

Rozwiązywanie równania teraźniejszości z innymi założeniami prowadzi na manowce. Wynik nastomiast jest dla nas tragiczny... Więc może lepiej wypierać niewygodne fakty ze świadomości?

Z Bogiem,

Portret użytkownika Aqua

Dopóki funkcjonuje ten system

Dopóki funkcjonuje ten system każda większa formacja dowolnego typu będzie jego częścią, co nie znaczy, że można robić uproszczenia. To też jest forma manipulacji, która brzmi tak: "Są dwie opcje, ale nie interesujcie się, nie wnikajcie w nic, obie są tyle samo warte, my podstawimy rozwiązanie". Uczenie się takich schematycznych regułek do niczego nie prowadzi, usypia ludzi. Też jest programowaniem skierowanym do pewnej grupy. Inna formułka: Gdyby wybory mogły coś zmienić, to byłyby zabronione. To skoro nic nie mogą zmienić, to dlaczego są fałszowane? Trzeba chronić rzetelności wyborów i liczenia głosów. Może wybory systemu nie zmienią, ale zawsze zmienią coś albo opóźnią jakieś plany, co będzie tylko dobre dla ludzi. Może nie kupujmy już gotowych regułek, bo wraz z rozwojem świadomości ludzi podstawia się coraz to inne. Takie regułki zaczynają być popularne wtedy, kiedy słabną na znaczeniu. Nic nie da, jeśli nie będziemy kilka kroków naprzód zamiast kupować i powtarzać wszystko, bo to ma jedynie tak brzmieć jako odkrywcze. Dociera tutaj, na Ziemię więcej jasności, więc patrzmy na wszystko w odcieniach szarości, a nie bieli i czerni. Co do głosowania, odkąd trudniej się fałszuje, to wtrynili taką regułkę, by zniechęcić do głosowania. Manipulacji przy wyborach służą też sondaże wyborcze, które powinny być zabronione. Żadnych uproszczeń, bo to wiedzie na manowce.

Portret użytkownika safari

Alawici Assada to 8-9%

Alawici Assada to 8-9% populacji Syrii i takie jest mniej więcej poparcie obywateli dla rządów tego tyrana. Warto przypomnieć, że rebelia przeciwko Assadowi wybuchła w 2011 w czasie tzw wiosny arabskiej i skierowana była przeciwko rządom tyrana i mordercy Assada. W reakcji na demonstracje władze syryjskie nakazały siłom bezpieczeństwa krwawo tłumić powstanie, w wyniku czego ginęły setki cywilów w całym kraju. W miastach ruchowi oporu odcięto dostęp do wody oraz elektryczności. Ponadto siły bezpieczeństwa konfiskowały dobra cywilne oraz żywność. To Assad rozkazał zrzucać na cywilów tzw bomby beczkowe w miastach, gdzie ludność wyszła organizować wiece: Dare, Hims, Damaszek, Hame i wiele innych w wyniku czego zgineło tysiące syryjczyków. Efekt ? w połowie 2011 część oficerów armii zdezerterowała i powołała Wolną Armię Syrii - SAA. Assad zasłuzył aby umieścić go w panteonie takich gwiazd jak: Hitler, Stalin, Putin . . . .
   

Portret użytkownika moje imie 48

Kolego przeczytaj sam co

Kolego przeczytaj sam co napisales. Brzmi to bardziej bajecznie niz opis rewolucji pazdzernikowej  w radzieckich podrecznikach historii lat 70. Na jednym wydechu wymieniles wszystkie znane mity kryzysu syryjskiego do czasu wojny przeciwko ISIS. Nie chce sie wierzyc ze zdrowo myslacy czlowiek naprawde wierzy ze os zla znajduje sie w centrum Damaszku. Ten kraj został zamieniony w ruine za pieniadze wielkiego brata zza oceanu i jego satelit. Bomby beczkowe? Bron chemiczna? Eh no co za glupek ten Assad, wszystko zrzucil na swoje miasta na cywili reszte musial oddac i teraz nie ma czym truc bojownikow ISIS. Moze powinien zadzwonic do Mossadu i spytac moze oni mu sprzedadza ze swoich zapasow.

Portret użytkownika U_P_Adlina

skąd ty żeś jełopie wyskoczył

skąd ty żeś jełopie wyskoczył??............Dlaczego bandyckich SSaudów, którzy niewinnym ludziom odrąbują głowy na ulicy nie nazywasz po imieniu??.........Co żeś tak się czepił Asada??........W Syrii chrześcijanie mogli swobodnie kultywować swoje wierzenia, za co u SSaudów można mieć odrąbany łeb!!........Zrównujesz Hitlera i stalina z Putinem, czy Asadem??...........A nie zapomniałeś o Obamie, Bushu, clintonie, merkel i innych zbrodniarzach przy których Putin i Asad to chłopcy z chóru kościelnego ??..........Idź ty się lepiej walnij tą pustą mózgownicą o kant kibla !!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika cwwd

Dobrze podsumowałeś debila

Dobrze podsumowałeś debila wyprodukowanego przez tą sama propagandę, która doprowadziła do zniszczeń nie tylko w Syri. Pacyfikacja Ukrainy przez upaińców też jest z inicjatywy i za pieniądze tych samych bandytów z za oceanu.

Strony

Skomentuj