Trump może wkrótce podjąć decyzję w sprawie zbombardowania Syrii

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Donald Trump ogłosił, że w najbliższym czasie podejmie decyzję w sprawie gazowania cywilów w Syrii. Brakuje obecnie dowodów, które wskazałyby winnego najnowszej masakry z udziałem broni chemicznej. Jednak Stany Zjednoczone zastanawiają się właśnie nad odpowiedzią i niewykluczone, że dokonają ataku rakietowego na Syrię.

 

Sobotni atak chemiczny we Wschodniej Gucie pochłonął co najmniej 40 istnień. Liczba ofiar może być jednak znacznie wyższa. Może się również okazać, że w rzeczywistości nie było żadnego ataku i nikt nie zginął ani nie został otruty. Jedynym dowodem w tej sprawie są materiały zamieszczone w internecie, które pokazują ofiary domniemanego ataku. Miejmy na uwadze, że tzw. umiarkowani rebelianci i terroryści nagrywali w przeszłości różne sceny przedstawiające ofiary ataków sił rządowych, po czym okazało się, że te wszystkie materiały były produkowane poza Syrią. Co więcej, Rosja twierdzi, że wysłała na miejsce wojsko, które nie znalazło żadnych śladów użycia zakazanych gazów bojowych.

 

Jednak Stany Zjednoczone zaczęły jawnie grozić syryjskiemu rządowi konsekwencjami. Trump powiedział w poniedziałek, że w ciągu 48 godzin podejmie jakąś „wielką decyzję”. Media wskazują, że najprawdopodobniej będzie to atak rakietowy na pozycje wojsk syryjskich. Tak się składa, że w regionie stacjonują amerykańskie okręty wyposażone w rakiety Tomahawk, więc atak może nastąpić w każdej chwili. Może to być interwencja zbliżona do tej z zeszłego roku, gdy USA uderzyły w syryjską bazę powietrzną, gdzie rzekomo przechowywano broń chemiczną. Jednak niewykluczone, że tym razem reakcja Stanów Zjednoczonych będzie jeszcze bardziej agresywna.

Francja i Wielka Brytania oficjalnie poparły interwencję zbrojną, aby ukarać Assada, który „z całą pewnością” użył broni chemicznej, choć doskonale wiedział, że gazowanie cywilów nie wyjdzie mu na dobre. Oczywiście zabijanie ludzi przy pomocy broni chemicznej nie miałoby kompletnie żadnego sensu, skoro władze w Damaszku skutecznie oczyszczają jedną enklawę po drugiej, zaś ostatnia enklawa, gdzie ktoś rzekomo zagazował ludzi, jest obecnie ewakuowana. Rebelianci ze Wschodniej Guty są wywożeni autobusami na północ dzięki porozumieniu z rządem. Zatem skoro obie strony dogadały się, po co ktoś miałby używać broni chemicznej? Warto więc zastanowić się, kto traci na tym porozumieniu.

 

Wschodnia Guta jest obecnie pod kontrolą islamistycznego ugrupowania Jaish al-Islam, które jest finansowane przez Arabię Saudyjską. Jak dobrze wiemy, wojna w Syrii toczy się między innymi o wpływy. Po jednej stronie konfliktu mamy Irak, Iran, Rosję i Liban (Hezbollah). Po drugiej – Arabia Saudyjska i Izrael. Niewykluczone, że Donald Trump faktycznie chce wycofać amerykańskie wojska z Syrii, ale Arabia Saudyjska i Izrael próbują wciągnąć Stany Zjednoczone w ich upragnioną wojnę z Iranem.

 

Warto jeszcze raz zaznaczyć, że Wschodnia Guta to ostatnia enklawa kontrolowana przez rebeliantów, którzy przegrywają wojnę. A jeśli w Syrii nie będzie już żadnej zbrojnej opozycji, Zachód nie będzie miał wyraźnego pretekstu dla interwencji. Istnieje więc duże prawdopodobieństwo, że ten rzekomy atak chemiczny jest prowokacją. Donald Trump zastanawia się teraz nad reakcją i musi się dobrze zastanowić, aby nie podpaść Izraelowi.

 

Ocena: 

3
Średnio: 2.5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Przecież to sytuacja czytelna

Przecież to sytuacja czytelna jak książka dla pierwszoklasisty!. Bójmy się, bo false feag z "Striptiserami" to pretekst dla odwołania dyplomatów Nato i UE z placówek w Rosji, które to państwa przygotowane są do niespodziewanego ataku na Rosję i wydalenie rosyjskich dyplomatów ( szpiegów) by ten plan się nie wydał. Zauważcie, że zamach w Londynie to było preludium a zamach gazowy w Syrii, to continuum przygotowania do globalnej rozpierduchy.

Tak bezczelne oskarżanie Rosji i Putina o owe zamachy, w tym za wspieranie "zezwierzonego" Asada, mimo, że miliony myslących ludzi w to nie wierzy, okazuje się, że wypowiedziane słowo przez żyda ma moc prawdy, chociaz każdy wie, że to kłamstwo.

Takie bezpodstawne oskarżenia mają tylko jeden cel.Usprawiedliwić zdradzieckie rozpętanie wojny!

P.S. NIE BEZ ZNACZENIA JEST ZAPOWIEDŹ KACZYŃSKIEGO I MACIEREWICZA, ŻE W NAJBLIŻSZYM CZASIE BĘDZIE UJAWNIONA PRAWDA O SMOLEŃSKU... DLACZEGO?

NO, BO WŁASNIE POLSKA ZA RZEKOMĄ ZBRODNIĘ SMOLENSKĄ ROSJAN WYPOWIE WOJNĘ ROSJI!!!

 I TAK ZZA OCEANU DROGĄ KNOWAŃ, WPOŁUDZIAŁU POLSKO-ŻYDOWSKICH I ROSYJSKO-ŻYDOWSKICH AGENTÓW LOŻY B'NAIT  B'RIHT, SFABRYKOWANO SMOLENSKĄ ZBRODNIĘ, BY WYKORZYSTAC POLSKI NARÓD DO ROZPĘTANIA IIIW.Ś

Portret użytkownika SurvivorMan

Polityka zagraniczna USA,

Polityka zagraniczna USA, właściwie od początku istnienia tego pseudo mocarstwa, to zwyczajny TERRORYZM - zgodnie z definicją tego słowa.
Ale że mają również pod sobą media masowego ogłupiania, to skutecznie wmawiają używającej telewizora zamiast mózgu społeczności tak zwanego "zachodu", kto jest tym dobrym, a kto jest tym złym... Kto jest prezydentem, a kto krwawym dyktatorem... Kto ma oddawać surowce czy tanią siłę roboczą terrorystom z USA, a kto nie musi tego robić... I wreszcie najważniejsze: Wmawiają odmóżdżonej przed telewizorami masie, że ich bomby i kule są pokojowe, a każdy cywil zamordowany z ich ręki, to ofiara nieszczęśliwej pomyłki, czy ofiara przypadkowa...
I nie jest najgorsze to, że oni to robią... Najgorsze jest to, że odmóżdżona społeczność światowa ma na to wyłożone jaja a nawet daje zielone światło na to bestialstwo.

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika Anonim

Kogo obchodzą podziały

Kogo obchodzą podziały etniczne, czy one świadczą o człowieku Medium?? Bo my Słowianie jesteśmy jacyś lepsi niż Germanie, Anglosasi, czy Romanie? To pachnie mi pewną dyskryminacją i sztucznym kreowaniem wrogów. Jak nie masz nic innego do roboty, niż dzielić ludzi to weź się za uczciwą robotę Smile

Portret użytkownika Eva11

Porównujesz naturę lwa do

Porównujesz naturę lwa do zbrodniarza ?

Nie prawda ,nie ma lepszych czy gorszych ludów jedynie to kto przejął nad nimi kontrolę a co za tym idzie sprawia ,że ich natura się zmienia .

W każdym narodzie znajdują się tacy którzy nigdy nie przylozyliby ręki do tego co czynią ci co mordowac bardzo lubią ...

 

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Strony

Skomentuj