Trump może wkrótce podjąć decyzję w sprawie zbombardowania Syrii

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Donald Trump ogłosił, że w najbliższym czasie podejmie decyzję w sprawie gazowania cywilów w Syrii. Brakuje obecnie dowodów, które wskazałyby winnego najnowszej masakry z udziałem broni chemicznej. Jednak Stany Zjednoczone zastanawiają się właśnie nad odpowiedzią i niewykluczone, że dokonają ataku rakietowego na Syrię.

 

Sobotni atak chemiczny we Wschodniej Gucie pochłonął co najmniej 40 istnień. Liczba ofiar może być jednak znacznie wyższa. Może się również okazać, że w rzeczywistości nie było żadnego ataku i nikt nie zginął ani nie został otruty. Jedynym dowodem w tej sprawie są materiały zamieszczone w internecie, które pokazują ofiary domniemanego ataku. Miejmy na uwadze, że tzw. umiarkowani rebelianci i terroryści nagrywali w przeszłości różne sceny przedstawiające ofiary ataków sił rządowych, po czym okazało się, że te wszystkie materiały były produkowane poza Syrią. Co więcej, Rosja twierdzi, że wysłała na miejsce wojsko, które nie znalazło żadnych śladów użycia zakazanych gazów bojowych.

 

Jednak Stany Zjednoczone zaczęły jawnie grozić syryjskiemu rządowi konsekwencjami. Trump powiedział w poniedziałek, że w ciągu 48 godzin podejmie jakąś „wielką decyzję”. Media wskazują, że najprawdopodobniej będzie to atak rakietowy na pozycje wojsk syryjskich. Tak się składa, że w regionie stacjonują amerykańskie okręty wyposażone w rakiety Tomahawk, więc atak może nastąpić w każdej chwili. Może to być interwencja zbliżona do tej z zeszłego roku, gdy USA uderzyły w syryjską bazę powietrzną, gdzie rzekomo przechowywano broń chemiczną. Jednak niewykluczone, że tym razem reakcja Stanów Zjednoczonych będzie jeszcze bardziej agresywna.

Francja i Wielka Brytania oficjalnie poparły interwencję zbrojną, aby ukarać Assada, który „z całą pewnością” użył broni chemicznej, choć doskonale wiedział, że gazowanie cywilów nie wyjdzie mu na dobre. Oczywiście zabijanie ludzi przy pomocy broni chemicznej nie miałoby kompletnie żadnego sensu, skoro władze w Damaszku skutecznie oczyszczają jedną enklawę po drugiej, zaś ostatnia enklawa, gdzie ktoś rzekomo zagazował ludzi, jest obecnie ewakuowana. Rebelianci ze Wschodniej Guty są wywożeni autobusami na północ dzięki porozumieniu z rządem. Zatem skoro obie strony dogadały się, po co ktoś miałby używać broni chemicznej? Warto więc zastanowić się, kto traci na tym porozumieniu.

 

Wschodnia Guta jest obecnie pod kontrolą islamistycznego ugrupowania Jaish al-Islam, które jest finansowane przez Arabię Saudyjską. Jak dobrze wiemy, wojna w Syrii toczy się między innymi o wpływy. Po jednej stronie konfliktu mamy Irak, Iran, Rosję i Liban (Hezbollah). Po drugiej – Arabia Saudyjska i Izrael. Niewykluczone, że Donald Trump faktycznie chce wycofać amerykańskie wojska z Syrii, ale Arabia Saudyjska i Izrael próbują wciągnąć Stany Zjednoczone w ich upragnioną wojnę z Iranem.

 

Warto jeszcze raz zaznaczyć, że Wschodnia Guta to ostatnia enklawa kontrolowana przez rebeliantów, którzy przegrywają wojnę. A jeśli w Syrii nie będzie już żadnej zbrojnej opozycji, Zachód nie będzie miał wyraźnego pretekstu dla interwencji. Istnieje więc duże prawdopodobieństwo, że ten rzekomy atak chemiczny jest prowokacją. Donald Trump zastanawia się teraz nad reakcją i musi się dobrze zastanowić, aby nie podpaść Izraelowi.

 

Ocena: 

3
Średnio: 2.5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Przecież to sytuacja czytelna

Przecież to sytuacja czytelna jak książka dla pierwszoklasisty!. Bójmy się, bo false feag z "Striptiserami" to pretekst dla odwołania dyplomatów Nato i UE z placówek w Rosji, które to państwa przygotowane są do niespodziewanego ataku na Rosję i wydalenie rosyjskich dyplomatów ( szpiegów) by ten plan się nie wydał. Zauważcie, że zamach w Londynie to było preludium a zamach gazowy w Syrii, to continuum przygotowania do globalnej rozpierduchy.

Tak bezczelne oskarżanie Rosji i Putina o owe zamachy, w tym za wspieranie "zezwierzonego" Asada, mimo, że miliony myslących ludzi w to nie wierzy, okazuje się, że wypowiedziane słowo przez żyda ma moc prawdy, chociaz każdy wie, że to kłamstwo.

Takie bezpodstawne oskarżenia mają tylko jeden cel.Usprawiedliwić zdradzieckie rozpętanie wojny!

P.S. NIE BEZ ZNACZENIA JEST ZAPOWIEDŹ KACZYŃSKIEGO I MACIEREWICZA, ŻE W NAJBLIŻSZYM CZASIE BĘDZIE UJAWNIONA PRAWDA O SMOLEŃSKU... DLACZEGO?

NO, BO WŁASNIE POLSKA ZA RZEKOMĄ ZBRODNIĘ SMOLENSKĄ ROSJAN WYPOWIE WOJNĘ ROSJI!!!

 I TAK ZZA OCEANU DROGĄ KNOWAŃ, WPOŁUDZIAŁU POLSKO-ŻYDOWSKICH I ROSYJSKO-ŻYDOWSKICH AGENTÓW LOŻY B'NAIT  B'RIHT, SFABRYKOWANO SMOLENSKĄ ZBRODNIĘ, BY WYKORZYSTAC POLSKI NARÓD DO ROZPĘTANIA IIIW.Ś

Portret użytkownika SurvivorMan

Polityka zagraniczna USA,

Polityka zagraniczna USA, właściwie od początku istnienia tego pseudo mocarstwa, to zwyczajny TERRORYZM - zgodnie z definicją tego słowa.
Ale że mają również pod sobą media masowego ogłupiania, to skutecznie wmawiają używającej telewizora zamiast mózgu społeczności tak zwanego "zachodu", kto jest tym dobrym, a kto jest tym złym... Kto jest prezydentem, a kto krwawym dyktatorem... Kto ma oddawać surowce czy tanią siłę roboczą terrorystom z USA, a kto nie musi tego robić... I wreszcie najważniejsze: Wmawiają odmóżdżonej przed telewizorami masie, że ich bomby i kule są pokojowe, a każdy cywil zamordowany z ich ręki, to ofiara nieszczęśliwej pomyłki, czy ofiara przypadkowa...
I nie jest najgorsze to, że oni to robią... Najgorsze jest to, że odmóżdżona społeczność światowa ma na to wyłożone jaja a nawet daje zielone światło na to bestialstwo.

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika Anonim

Kogo obchodzą podziały

Kogo obchodzą podziały etniczne, czy one świadczą o człowieku Medium?? Bo my Słowianie jesteśmy jacyś lepsi niż Germanie, Anglosasi, czy Romanie? To pachnie mi pewną dyskryminacją i sztucznym kreowaniem wrogów. Jak nie masz nic innego do roboty, niż dzielić ludzi to weź się za uczciwą robotę Smile

Portret użytkownika Eva11

Porównujesz naturę lwa do

Porównujesz naturę lwa do zbrodniarza ?

Nie prawda ,nie ma lepszych czy gorszych ludów jedynie to kto przejął nad nimi kontrolę a co za tym idzie sprawia ,że ich natura się zmienia .

W każdym narodzie znajdują się tacy którzy nigdy nie przylozyliby ręki do tego co czynią ci co mordowac bardzo lubią ...

 

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika Grzegorz Cieszyk

Trumpa nie można traktować

Trumpa nie można traktować poważnie, skoro on na przykład wierzy w tą - już drugą prowokację chemiczną. On nawet sie nie zastanawia, do czego Asadowi to było potrzebne, nie słucha relacji świadków - syryjskich cywilów - o których rzekomo się tak troszczy i oni mówią że żadnego ataku chemicznego tam nie było, tylko zamiast tego już grozi maczugą. Patrzy co najwyżej gdzie by tu nią przywalić. Dla tego potomka Niemca nieistotny jest los Syryjczyków. Jego nie interesuje że syryjscy żołnierze których zamierza zbombardować też mają rodziny, żony, dzieci. Czy otworzy dla nich sierocińce czy co? A może adoptuje? No nie... nie zanosi się, a anwet gdyby to nic nie zastąpi prawdziwej rodziny jaka by nie była. Jaka by nie była. Ciocia Merkel ich przyjmie no bo co... Rosjanie przecie nie są głupi, wiedzą z jakimi prymitywami mają do czynienia. Podobno rosyjska armia wyszła z koszar w całym kraju i czeka na rozwój wypadków, nad Syrią latają myśliwce Su-30 i samoloty A-50 wczesnego ostrzegania. Patrzcie jaka agresywna ta Rosja, ale cieżko się dziwić, skoro anonimowy przedstawiciel pentagonu powiedział Reutersowi że rozważane jest zbombardowanie rosyjskiego lotniska w Latakii! Musi tylko dopłynąć kolejny niszczyciel z 60 rakietami, albo dwa ze 120 żeby przeciążyć ten S-400. To by miało sens z wojskowego punktu widzenia, bo ta prowokacja chemiczna, choć planowana od miesięcy, od roku właściwie została zrobiona nie tam gdzie chcieli i tak "na szybko" rzutem na taśmę, więc jankes nie był gotowy tak od razu zdefekowaćna drugi dzień  jak ostatnio. Natomiast Ile okrętów podwodnych i nawodnych mają Rosjanie na Morzu Śródziemnym - tam internet już nie zajrzy. Ja sie nie znam na nowoczesncyh broniach, wiem tyle, że Rosja może bez problemu uderzyć w amerykanców w Syrii nawet z własnego terytorium. Heh, a najśmieszniejsze są te stacje dla debili amerykanskich takie jak Fox News, tam np. jakiś generał defekuje na Rosję, Iran i Asada, a ta prowodząca murzynka mu tylko potakuje, uśmiecha się głupio zdając sie nie wiedzieć na jakim świecie żyje, mózg ma chyba w tej swojej dolnej wysuniętej szczęce (śmiejemy się z ewolucji, rzeczywiscie patrząc na amerykańców i anglosasów, to uważam ze nie było czegoś takiego jak ewolucja) Im tylko maczugi brakuje, oni swietnie mogą grać tych Flinstonów co świetnie zresztą pokazali sami. Jakby tak ubrać Słowian w te jaskiniowe stroje, to zauważcie, użyjcie wyobraźni że to by nie wypaliło. Słowianom to po protu nie pasuje, amerykancom jak najbardziej. To "naród" bezmózgowców, prymitywów maczugowych, posługujących się prymitywnym ubogim językiem angielskim, którego nawet małpa się nauczy, słuchających bezkrytycznie swojego Niemca.

Strony

Skomentuj