Wojna Izraela z Iranem może wybuchnąć w każdej chwili

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com

W Syrii znów robi się gorąco. Izrael, który bez pytania kogokolwiek o zgodę prowadzi sobie naloty poza granicami swojego państwa ogłosił, że jeśli władze Syrii wciąż będą zezwalały operować Iranowi na swoim terenie to prezydent Baszar Assad zostanie zabity a jego reżim obalony. Biorąc pod uwagę rozwój wydarzeń w tym regionie trzeba przyznać, że wszystko jest możliwe.

 

Syria już dawno przekształciłaby się w państwo upadłe, lecz interwencja Rosji pozwoliła odwrócić bieg wydarzeń. Teraz Syria staje się coraz silniejsza i jest znacznie lepiej przygotowana do obrony przed agresją z zewnątrz. Na jej terytorium powstają również irańskie bazy wojskowe, co wywołuje zaniepokojenie w Izraelu.

 

Minister Infrastruktury, Energetyki i Zasobów Wodnych, Juwal Steinitz stwierdził, że Baszar Assad sprowadzając do swojego kraju Irańczyków wręcz prowokuje Izrael do ataku. Powiedział również otwarcie, że jeśli sytuacja nie ulegnie zmianie to Assad zostanie zlikwidowany, a jego rząd zostanie obalony. Wypowiedź ta wskazuje, że Syria nie ma prawa decydować o sobie, zaś Izrael może narzucać innym swoją politykę i grozić bez ponoszenia jakichkolwiek konsekwencji.

Dotychczas jeszcze żadnemu państwu nie udało się zagrozić Assadowi. Arabia Saudyjska jako jedna ze stron konfliktu jest zbyt zajęta wojną w Jemenie, zaś Turcja prowadzi swoje wojny z Kurdami. Gdyby Izrael zamierzał zorganizować jakiś atak na głowę państwa syryjskiego, prawdopodobnie będzie szukał wsparcia w Stanach Zjednoczonych, które okupują duży fragment Syrii i wybudowały tam kilkanaście baz wojskowych.

Jednocześnie media podają, że Iran może przygotowywać się do ataku rakietowego na izraelskie bazy wojskowe w odpowiedzi na wcześniejsze bombardowania syryjskich baz, w których stacjonowali irańscy żołnierze. Dziś na Wzgórzach Golan ogłoszono stan pogotowia. Wzmocniono obronę powietrzną i polecono władzom lokalnym przygotować schrony.

 

Wkrótce może dojść do wymiana ognia między Syrią i Iranem a Izraelem. W tle tych wydarzeń mamy Rosję, która podobno nie zgadza się na kolejne ataki na Syrię i w związku z tym zamierza dostarczyć syryjskiej armii rakietowe systemy obrony powietrznej S-300, z których skorzysta także Iran i Hezbollah. Premier Izraela Benjamin Netanjahu powiedział ostatnio, że wojnę lepiej wywołać teraz, niż później. Czy nadszedł właśnie ten czas?

 

Źródła:

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5253506,00.html

https://www.timesofisrael.com/defense-officials-said-to-warn-of-impending-iranian-missile-...

https://www.haaretz.com/israel-news/.premium-u-s-embassy-in-israel-issues-travel-warning-f...

https://www.zerohedge.com/news/2018-05-07/israel-threatens-assad-if-you-continue-allowing-...

Ocena: 

5
Średnio: 4.7 (3 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Zenek ;)

"Prezydent USA podpisał

"Prezydent USA podpisał ustawę Just Act 447 dotyczącą restytucji mienia ofiar Holocaustu - donosi na Twitterze korespondent RMF FM. Ustawa daje Departamentowi Stanu USA prawo do wspomagania organizacji międzynarodowych zrzeszających ofiary Holokaustu oraz wspierania ich poprzez swoje kanały dyplomatyczne w odzyskaniu żydowskich majątków, które nie mają spadkobierców. (2018-05-10 3.00)"

petycja do śmieci

Portret użytkownika Angelus

Nie ma artykułu na temat

Nie ma artykułu na temat wizyty Nataniachu w Moskwie. A ta wizyta dla nas Polaków to niezwykle istotna sprawa!! Nataniachu będzie omawiał z Putinem rozbiór Polski na zlecenie USA i utworzenie na jej pozostałym terenie Nowego Izraela, zwanego potocznie Judeopolonią. Będzie przekonywał, iż utworzenie Judeopoloni, kontrolowanej przez służby polskie ukraińskiego pochodzenia zagwarantują pokój i rozluźnienie napiętej sytuacjiw Syrii... i na Ukrainie, której zachodnia część znbajdzie się na terenie Polin a wschodnią.... jako łapówkę, niech sobie weźmie Rosja, razem z krajami nadbałtyckimi. Bo gdy z Polski stanie się Polin, sprawa Syrii zniknie... Izrael przestanie być tym zainteresowany no i USA również. Cała ta zadyma z okrążeniem i bombardowaniem Syrii przez koalicjantów "osi zła" ma ten właśnie cel! Przekonać Putina!!

Polin jest już dobrze przygotowane na przyjęcie "nowych:"" obywateli, potrzebna jest tylko zgoda Rosji.. A ta zapewne się zgodzi pod naciskiem żydowskiej loży Chabad w otoczeniu Kremla... i dla zachowania spokoju dla swojej Federacji... Z Koreą się rozluźni, z Syrią się rozluźni a na pokoju Rosji najbardziej zależy...

Portret użytkownika hyh

I wtedy Rosja to zrobi zajmie

I wtedy Rosja to zrobi zajmie polowe Polski a druga polowe Niemcy z Usraelem.

Rosji zalezy na pokoju a Usraelowi na bezpieczenstwie i wtedy nagle przyjdzie bolesc w nocy jak na rodzaca w bolach czyli Chiny rusza na Rosje ...

 

Portret użytkownika hyh

Infrastruktura jest majatek

Infrastruktura jest majatek Polakow - chyba nie wierzycie ,ze podejma sie operacji przesiedlenia 8 mln zydow do Polski... Zydzi maja z Islamem miec kogel mogel - plan Pikea...

Polacy maja sie z banderowcami wyrznac potem jak oczyszcza juz zaraze faszystow to wejda jak to mowi przyslowie na gotowe... gdzie dwoch sie bije trzeci korzysta...

 

Portret użytkownika Angelus

Wszyscy sie mylicie w

Wszyscy sie mylicie w domysłach... Nataniachu będzie namawiał Putina na wyrażenie zgody utworzenia POLIN, czyli oddania ziem zajmowanych przez Izrael Palestyńczykom i ewakuowanie swoich mieszkańców do nowej ojczyzny POLIN...

 Kiedy to się wydarzy, to zniknie problem Syrii, Iranu, Korea już rozluźniona, ukraina rozebrana na rosyjską i Polinowską część,  co dla Rosji jest waznym atutem dla uniknięcia globalnej wojny...

 Nie bedzie Polski w ciągu co najwyżej 5 lat- będzie Polin...

 Nastepną wizytą Nataniachu po Putinie będzie Merkel... Ją też trzeba przekonać nowym "dobrym" sąsiadem...

Portret użytkownika MORFEUS

Masz rację. Ja też dostrzegam

Masz rację. Ja też dostrzegam to zagrożenie. Oni są w stanie dogadać się ponad naszymi głowami. Taki pakt Ribentrop-Mołotow BIS, ale dodatkowo z udziałem starszych braci w wierze, którzy próbują skłócić Polskę praktycznie ze wszystkimi sąsiadami, począwszy od Rosji, Niemiec, Białorusi, Litwy po Czechy i Słowację. O banderolandzie nie wspominam, bo oni praktycznie rządzą na Upadlinie i w każdej chwili mogą obrócić ją przeciwko nam co i tak nieustannie robią. Z Chinami skłócili nas wcześniej, a teraz skłócają nas ze Stanami Zjednoczonymi, którymi - co tu dużo mówić - dyrygują w 100 %. Dziś Trump podpisał ustawę 447 o restytucji mienia ofiar holocaustu !!!!! Nawet nie wiecie jak ogromne zagrożenie stanowi ta ustawa dla Polski. Ustawa łamiąca wszelkie standardy prawne współczesnego świata. Gdzie są teraz te wszystkie autorytety moralne, które od wielu miesięcy awanturują się w temacie praworządności w Polsce zarówno u nas, jak i na arenie międzynarodowej? Co nagle taka cisza? Łamanie prawa przez koszernego brata zza oceanu już wam nie przeszkadza KOD-owcy i inni poprawni politycznie?

Portret użytkownika MORFEUS

To kto w końcu rządzi w USA?

To kto w końcu rządzi w USA? Wygląda na to, że jednak starsi bracia w wierze, a nie kowboje. Gdyby tę prawdę Polacy znali w 1989 roku, to nie byłoby zmiany ustrojowej nad Wisłą. A teraz drodzy rodacy ci wspaniali "sojusznicy" zza oceanu obarczają nas winą za holokaust, każą nam płacić jakieś wielomiliardowe $ odszkodowania za wojnę, w której byliśmy ofiarami, piszą za nas prawo na kolanie i każą nam je przyjmować, chcą usuwać w Jersey pomnik upamiętniający potworną zbrodnię katyńską na Narodzie Polskim. Jakby Polacy w 1989 roku wiedzieli w co nas styropianowcy z KOR pakują, to już wtedy Naród pokazałby im GEST KOZAKIEWICZA. Tu nie chodziło o żadną wolność ale o stołki, wpływy, rynek zbytu dla swoich towarów, a także majątki i odszkodowania dla "narodu wybranego". Jestem więc całym sercem za Iranem, bo jak załatwią Iran, to będą mieli więcej czasu i sił zająć się słowiańską Polską, która jest im solą w oku. 

Portret użytkownika nn

Tak wtedy jak i teraz

Tak wtedy jak i teraz jesteśmy ( no nie z własnej woli) w tej samej sytuacji - spiskowiec wyprzedza nas w planowaniu bazując na naszej normalnej psychice i moralności, poczuciu prawdy.

Zaś kłamstwo trudno przewidzieć.

nn

Portret użytkownika dziiadek ze wsi

Nikt nic nie zapłaci bo

Nikt nic nie zapłaci bo Polska za biedna. Chodzi o ziemię, w ramach rekompensaty odbiorą ziemie i zrobią tu, to samo co w Palestynie. W tej ustawie 447 jest mowa o ''ziemi bez spadkowej.'' Po kawałeczku odcinanie. Potem więcej i więcej w końcu jak się umocnią to czołgiem i koparką wjadą w opornych, a na protestujących rzucą biały fosfor. Schemat postępowania mają wypracowany. Nikt w UE nie zaprotestuje bo propagandowo jesteśmy przecież oczerniani od wielu lat. Chciałbym by była to jedynie moja chora wyobraźnia... jednak nic nie wskazuje na poprawę sytuacji.

Strony

Skomentuj