Czy Ukraina stoi za atakiem dronów na największą elektrownię jądrową w Europie? 

Kategorie: 

Źródło: ZmianynaZiemi

W niedzielę 7 kwietnia 2024 roku, elektrownia jądrowa w Zaporoskiej na Ukrainie, będąca największą tego typu instalacją w Europie, stała się celem ataku dronów. Zarówno Rosja, jak i Ukraina, które kontrolują różne części kraju, oskarżyły się nawzajem o przeprowadzenie tego ataku. Mimo że elektrownia przestała produkować energię elektryczną dla sieci Ukrainy już we wrześniu 2022 roku, jej reaktory nadal wymagają zewnętrznego zasilania w energię do chłodzenia i utrzymania bezpieczeństwa obiektu.

 

 

Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej (IAEA) potwierdziła, że atak spowodował uszkodzenia budynku reaktora, ale bezpieczeństwo jądrowe nie zostało naruszone. Struktura, która zawiera jeden z sześciu reaktorów jądrowych, została trafiona trzema bezpośrednimi uderzeniami. Szef IAEA, Rafael Grossi, wyraził zaniepokojenie zwiększonym ryzykiem poważnego wypadku jądrowego i wezwał obie strony do powstrzymania się od działań, które mogłyby zagrozić bezpieczeństwu nuklearnemu.

 

Atak jest najnowszym incydentem w serii działań wojskowych wokół Zaporoskiej, które zaczęły się niemal natychmiast po tym, jak Rosja przejęła kontrolę nad obiektem na początku inwazji na Ukrainę w 2022 roku. Obie strony wielokrotnie oskarżały się nawzajem o ataki na ten krytyczny obiekt infrastruktury.

 

Pomimo braku poważnych uszkodzeń w kluczowej infrastrukturze obiektu, takie incydenty podkreślają ryzyko i napięcie związane z prowadzeniem działań wojskowych w pobliżu tak krytycznej infrastruktury jak elektrownia jądrowa, co stanowi poważne wyzwanie dla regionalnego i globalnego bezpieczeństwa. 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ba19

Ukraina kompletnie zaskoczy

Ukraina kompletnie zaskoczy Rosję? Możliwa wielka mobilizacja

To byłaby znakomita odpowiedź na działania Władimira Putina. Według portalu Meduza, Ukraina może wiosną zmobilizować minimum 500 tys. osób po broń. To bardzo dużo, ale teoretycznie Siły Zbrojne Ukrainy dysponują nawet pięcioma milionami rekrutów. A tych brakuje już od kilku miesięcy.

https://www.o2.pl/informacje/ukraina-kompletnie-zaskoczy-rosje-mozliwa-wielka-mobilizacja-7015703628307360a

Czyli likwidacja Ukrainy tej nacji w Europie idzie w szybkim tępię, Putin powiedział wyraźnie, ze użyje wszelkich środków militarnych aby wygrać na Ukrainie  , a co to oznacza niech każdy sam się domyśli , tym bardziej ze USA pcha Europe do wojny z Rosją :

USA mogą w końcu przegłosować pakiet pomocy dla Ukrainy. Mike Johnson ma jedno "ale"

" Republikanin zażądał, aby rząd USA skonfiskował zamrożone rosyjskie aktywa i wykorzystał je do opłacenia części wsparcia dla Ukrainy. Głównym hamulcowym w tej kwestii może okazać się Berlin. "

https://wiadomosci.onet.pl/swiat/wielkie-zaskoczenie-mike-johnson-pomoze-ukrainie-ale-stawia-warunek/byf17gg

Teraz wiadomo kto chce zrujnować kraje Unii Europejskiej , całą Europę aby tylko zarobić fortunę na zbrojeniach na krajach Unii !

Mateusza 24: 22  Doprawdy, gdyby owe dni nie zostały skrócone, nie byłoby wybawione żadne ciało; ale ze względu na wybranych+ owe dni zostaną skrócone.+

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika ba19

Tylko Ukraińcy są zdolni do

Tylko Ukraińcy są zdolni do takich ekscesów , historia dała na to dowody ! jest to nacja nieobliczalna , która z nikim się nie liczy ! wkrótce USA - UNIA - NATO dostanie na to dowody !

Mateusza 24: 22  Doprawdy, gdyby owe dni nie zostały skrócone, nie byłoby wybawione żadne ciało; ale ze względu na wybranych+ owe dni zostaną skrócone.+

Portret użytkownika Bodziono

Ta, to zrozumiałe i bardzo

Ta, to zrozumiałe i bardzo oczywiste, że najpierw przejęli kontrolę nad obiektem a teraz logicznie myśląc atakują sami siebie dronami aby się na cacy rozjebać. Czy tam ktoś jeszcze ma włączone myślenie czy może mózgi im wszystkim wyjebało w kosmos i nie rozumieją tego o czym piszą. Sługa narodu zajebał im wszystkim podarowaną petardą w zdrowy rozsądek ?!

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Skomentuj