Separatyści zestrzelili kolejny ukraiński śmigłowiec - zginęło 14 osób

Kategorie: 

Źródło: Twitter/@euromaidanPR

Wojna na wschodzie Ukrainy trwa i staje się coraz bardziej brutalna. Po obu stronach walczących stron dochodzi do ciężkich strat. Dzisiaj w okolicach Słowiańska znowu strącono ukraiński śmigłowiec. Zginęło 14 żołnierzy w tym jeden z generałów.

 

W obwodach ługańskim i donieckim, zwanych obecnie Noworosją, trwa otwarta wojna z Ukrainy z Rosją. Po stronie wschodniej przybywają najemnicy z Czeczenii i z głębi Rosji. Podobno płaci się im po 300 dolarów żołdu dziennie. Z drugiej strony frontu też walczą najemnicy tylko z zachodnich prywatnych armii. W konflikcie stosuje się już myśliwce, śmigłowce i artylerię.

Źródło: Twitter/@euromaidanPR

Nowy prezydent Ukrainy, Petro Poroszenko, a właściwie Petro Valtsman, bo Poroszenko to nazwisko rodowe jego matki, oświadczył, że rozpoczyna starania o ustanowienie sojuszu wojskowego z USA i UE. W pierwszym etapie chodzi przede wszystkim o dostawy broni, ale kto wie jaki zakres zostanie wynegocjowany.

Źródło: Twitter/@euromaidanPR

Kongresman Ron Paul otwarcie mówi o 10 miliardach dolarów, które rząd USA przeznaczył na obalenie rządu w Kijowie i osadzenie tam marionetkowych władz posłusznych USA. Asystentka sekretarza stanu Victoria Nuland również potwierdziła, że "USA zainwestowało 5 miliardów dolarów w agitację na Ukrainie". Teraz widzimy skutki obalenia rządu, za to, że nie chciał podpisać umowy stowarzyszeniowej z UE.

Źródło: Twitter/@euromaidanPR

Ukraińska armia wspierana przez tak zwaną Gwardię Narodową, w której składzie znajduje się wiele tysięcy neobanderowców, wykorzystuje do zwalczania separatystów wszelkie rodzaje broni. Pozycje separatystów są atakowane za pomocą artylerii i lotnictwa. Prorosyjscy bojownicy nie pozostają im dłużni, a 14 ofiar dzisiejszego zestrzelenia śmigłowca to kolejny sukces ze strony separatystów.

Zestaw rakietowy GROM stosowany przez separatystów na Ukrainie - źródło: wikipedia

W tym kontekście warto wspomnieć, że polskie media z triumfem podają, że tym razem do zestrzelenia helikoptera nie wykorzystano polskich zestawów rakietowych GROM, z których wcześniej strzelano w Słowiańsku. Miały one wpaść w ręce rosyjskie podczas wojny w Gruzji i zostały rzekomo przekazane "zielonym ludzikom". Oczywiście o tym nie mówiło się za dużo za to teraz podano, że do śmigłowca strzelano z rosyjskiej polowej wyrzutni rakiet typu BM-21 Grad.

Polowa wyrzutnia rakiet typu BM-21 Grad - źródło: wikipedia

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika SurvivorMan

U nas też są separatyści...

U nas też są separatyści... Tylko na razie uśpieni, bo jeszcze nie rozpoczęło się ich finansowanie przez "bratnią" UE! Wszyscy patrzą na ręce Putinowi, a prawdziwy wróg moczy jaja w Morzu Martwym popijając drinka i czeka na odpowiedni moment!

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika Nostra Damus

Ukraińskiej armii kończą się

Ukraińskiej armii kończą się powoli moce przerobowe. Jeżeli walki potrwają jeszsze dwa tygodnie, to rebelianci będą mogli zdobyć Kijów. 
Poroszenko musi tak powoli coś wykombinowac. 
Możliwe że Ukraina zrezygnuje z unii gejropejskiej i wstapi do unii euroazjatyckiej.
Tam jest też jej miejsce. Ten kto wymyślił że Ukraina ma wstąpić do EU, ten jest po prostu naiwnym debilem. Z jednej strony należy unii życzyć by wzięli sobie Ukrainę - wtedy bardzo szybko unia się zawali.

Unia Europejska problemów nie rozwiązuje. Unia Europejska jest problemem, którego nikt nie potrafi rozwiązać. Nostra Damus.

Portret użytkownika Wlodi

Dobra glupki... Gadajcie

Dobra glupki... Gadajcie dalej te swoje bzdury. Ze tez te popaprane pseudoalowianskie glowy wam nie ciaza

Sezon na balearach sie zaczyna wiec spadam na moje kochane wyspy podidżejować i rozkoszowac sie sloneczkiem w towarzystwie pieknych kobiet

We wrzesniu sie odezwe. Obczaje te wasze wybelkotane prognozy o nowopolszy i noworosji. Juz mam usmieszek na sama mysl ze bede mial wieeelka satysfakcje

Adios stupidos

Portret użytkownika koń który mówi

No zawsze wiedziałem, że ty

No zawsze wiedziałem, że ty jednak z psychiatryka nadajesz. Kiedyś muszą go przewietrzyć, więc jazda na te "baleary" ty wielbiący asfaltowe pały obrońco genderowskiej moralności i betonowy dewiancie zakochany w pięknych kobietach z wąsami.
A tu masz swoją ulubioną modlitwę na drogę:
Wierzę w jednego Donka, Tuska wszechmogącego. Stworzyciela fotoradarów, dachów na stadionach i najtańszych autostrad, a także wszystkich dotacji z Unii - widzialnych i niewidzialnych. I w jednego ministra finansów, kreatywnego księgowego, który podatkiem Belki z Balcerowicza jest zrodzony przed wszystkimi długami. Dług z długu, podsłuch z podsłuchu, wiek emerytalny w wieku do trumny. Fakty prawdziwe z TVN-u prawdziwego. Przez Lisa stworzone, po dziś dzień mówione. Współistotne Urbanowi. A przez premiera wszystko się stało. On to dla nas judzi i dla polskiego zmartwienia zstąpił z komina. I za sprawą inwestora katarskiego, gazociągu północnego i portu za płytkiego przyjął miliardy z Unii i stał się premierem. Przytulał Putina również za nas nad wszystkimi zwłokami. Został przez niego poklepany, a przez Angelę pochwalony i namaszczony. I ponownie wybrany dnia wyborczego, jak "oznajmiał" OBOP.
I wstąpił do Rządu. Trzeciego dnia wygłosił expose (czwarte). Siedzi po prawicy Bronka. I powtórnie przyjdzie w ”bulu” na następną kadencję, a kurestwu jego nie będzie końca. Wierzę w Donka Sondażowego, ojca Bąka i donosiciela, pogromcę Kiboli, który z Nocnej Zmiany pochodzi. Który wspólnie z Grasiem odbiera uwielbienie i chwałę. Który mówi w TVN-ie przez rozgrzaną tuleję i Durczoków: „państwo zdało egzamin”. Wierzę w jedną, wielką, powszechną i niezatapialną Platformę Obywatelską. Wierzę w ministrę i marszałkinię, która na metr przekopała ziemię, a wypłacanym premiom nie będzie końca. Wierzę w umyty wrak pod brezentem i trotyl który już tam był przed wszystkimi wiekami. Wyznaję tanią benzynę, brak emerytury, podwyżki podatków, by żyło się lepiej wszystkim. I oczekuję wytrysków intelektu Grodzkiej, mowy miłości Niesiołowskiego, Halickiego i Palikota. I krzyża zdjętego, związku partnerskiego i życia wiecznego w lepszej Unii.

Portret użytkownika SurvivorMan

Conchita jak tylko


Conchita jak tylko przeczytała twój post na ZnZ, już nie może się doczekać twojego przybycia! Leć chłopie, bo stoi bidula na lotnisku od godziny 17:30 i się trzęsie z podniecenia...
BAW SIĘ DOBRZE!

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika koń który mówi

Typowo syjonistyczne

Typowo syjonistyczne metody:
Wieczorem 24 maja 2014 roku, 10 godzin przed rozpoczęciem nielegalnych wyborów prezydenta Ukrainy, amerykańska dyrekcja YouTube, bez ostrzeżenia, „zablokowała na zawsze” założone 3 lata temu konto news-anna informacyjnej agencji „Anna-news”, niszcząc wszystkie nasze autorskie video i listę ponad 100 tysięcy abonentów. Pół godziny przed tym bezprecedensowym czynem dyrekcji YT został usunięty filmik „Sławiansk. Noc. Pocisk trafia ludzi” z uzasadnieniem, że „uczestnicy społeczności YT uznali jedno z waszych video za nieodpowiednie. Wasze konto otrzymało jedno ostrzeżenie w związku z naruszeniem zasad społecznościowych. Ostrzeżenie będzie obowiązywało przez 6 miesięcy”. My całkowicie zgadzamy się, że strzelanie z armat do śpiących, cywilnych mieszkańców Sławiańska jest niedopuszczalne. To jest faszyzm, o czym mówi się w zaprezentowanym filmiku, z „nocnego artyleryjskiego ostrzału Sławianska przez faszystowską juntę”.
http://wolna-polska.pl/wiadomosci/ukraina-usrael-blokuje-anna-news-youtube-2014-05
Po raz kolejny potwierdza się, że Google Inc. to syjonistyczna agenda ściśle i wiernie współpracująca ze służbami syjonistycznymi (zwanymi też amerykańskimi). A niedawno dokupili sobie Twitcha, żeby jeszcze lepiej pilnować "wolności słowa". Wraz z pejsbookiem jest to już praktycznie totalitaryzm w necie.
 

Strony

Skomentuj