Arabia Saudyjska kontynuuje ataki na Jemen

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Liczba ofiar z trzech ostatnich nalotów na rynku w obszarze Mustaba w jemeńskiej prowincji Hadji wzrosła do 119 osób, donosi Associated Press, powołując się na ONZ (od 18 marca). Co najmniej 47 osób zostało rannych.

 

Według UNICEF, ofiarami ataku lotniczego było 22 dzieci. Lokalne media informują, że zginęło także 33 cywilów, a nie powstańców. Sekretarz generalny ONZ Ban Ki-moon wezwał do zbadania incydentu, który stał się jednym z najkrwawszych od początku konfliktu w Jemenie.

 

Międzynarodowa koalicja kierowana przez Arabię Saudyjską kontynuuje naloty na terytorium Jemenu, po tym, jak bojownicy antyrządowi przejęli większość kraju, zmuszając prezydenta Mansour Hadi do ucieczki, który wraz z kilkoma ministrami schronił się w Arabii Saudyjskiej. W kraju wielokrotnie ogłoszono rozejm, ale nigdy nie osiągnięto zaprzestania rzeczywistych działań wojennych.

 

 
 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierzątSkomentuj