Gigantyczna elektrownia słoneczna rozpoczęła pracę w Maroku

Kategorie: 

Źródło: Parliamentary Assembly of the Mediterranean
Południowo-wschodni obszar prowincji Ouarzazate w Maroku został wybrany do budowy największej elektrowni słonecznej na świecie. Planuje się pozyskanie z marokańskiej pustyni aż 160 megawatów (MW) energii.

 

Obecnie instalacja Noor 1, stanowiąca część realizacji marokańskiego programu solarnego, została uruchomiona i pracuje pełną parą. Do 2018 roku Marokańczycy chcą zmniejszyć emisję CO2 o 240 tys. ton.

 

W przeciągu najbliższych kilkunastu lat w Maroku powstaną jeszcze dwa takie obiekty. Zapewnią one połowę potrzeb energetycznych tego kraju. Będzie to jednocześnie największa elektrownia słoneczna na świecie.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Gabi

Cieszę się,że wreszcie w

Cieszę się,że wreszcie w Afrtce zaczynają wykorzystywać energię która jest za darmo w dużej ilosci.
Nie rozumiem dlaczego w Afryce jest tak żle? Jeżeli nie wiadomo o co chodzi to napewno chodzi o pieniądze.
Ale skąd? Ropa? Złoto? Diamenty? Produkty rolne? Rynki zbytu dla koncernów? Dlaczego ci ludzie uciekają , bo nie wszyscy z powodu wojny.Bieda ludności śwadczy o złej gospodarce krajów albo braku wolności ,biali  zawłaszczyli sobie bogactwa. Korubcja, konflikty są na rękę zaborcom majątku Afrykanów. Ale przecież nie ci biedni Afrykanie uciekają setki kilometrow do Europy. Ktoś płaci  za tan egzodus. Islamiści chcą zawładnąć Europą.
Zawsze marzyłam o tym aby pozostawieni w spokoju mieszkańcy Afryki wykorzystali dla siebie wszystkie bogactwa  Ziemi na której żyją.  Słońce to duży potencjał . Energia dzięki której można stworzyc przyjazną przestrzeń na której  ludzie będa wiedli dobre życie.  Myślę ,że już czas abyśmy poczuli się współodpowiedzialni za to co się dzieje na naszej wspólnej planecie.
https://www.youtube.com/watch?v=gnHSeTygAzM

Portret użytkownika Odważniak

Niestety, ale mieszkańcy

Niestety, ale mieszkańcy Afryki zarzynają jedni drugich. Zobacz, co stało się z cywilizacją zbudowaną przez białych na tamtych terenach.. Zaśmiecona, zniszczona, farmy rozkradzione, budynki zdewastowane itd. Przykro stwierdzić, ale oni mają kompletnie inne pojęcie estetyki i życie na śmietniku im nie przeszkadza, wystarczy porównać dzielnice białych i czarnych w Ameryce.. Ponadto, to nie biali ganiali za czarnymi na niewolników, otóż, tu cię zaszokuję, czarni łapali czarnych... Teraz jest to samo. Czarni mieszkańcy Afryki wykorzystują niewolniczo jedni drugich, a korzystają na tym biali, żółci i wyprani.

Skomentuj