Elektrownia atomowa w Czarnobylu zdobyta przez Rosjan!

Kategorie: 

Źródło: Wikipedia

Jak podają źródła ukraińskie, elektrownia atomowa w Czarnobylu została przejęta przez siły rosyjskie. 

 

Ze źródeł rysyjskich wynika, że część rosyjskich wojskowych zgromadziła się w czarnobylskiej „strefie wykluczenia” już wcześniej, zanim w czwartek wkroczyła na Ukrainę. Rosja chce kontrolować reaktor jądrowy w Czarnobylu, aby zasygnalizować NATO, żeby nie ingerowano militarnie, podało to samo źródło.

Katastrofa w Czarnobylu w ówczesnej sowieckiej Ukrainie wysłała chmury materiału jądrowego przez znaczną część Europy w 1986 roku po nieudanym teście bezpieczeństwa w czwartym reaktorze elektrowni atomowej. Kilkadziesiąt lat później radiacja nie była już aż tak zabójcza i obiekt stał się atrakcją turystyczną. 

„Nasi obrońcy oddają życie, aby tragedia z 1986 roku się nie powtórzyła” – napisał na Twitterze ukraiński prezydent Wołodymyr Zełenski

Informacja zostgała potwierdzona przez otoczenie prezydenta Zelenskiego. Zdaniem Ukraińców nie można powiedzieć, że elektrownia atomowa w Czarnobylu jest bezpieczna. Ukraińcy nazwali atak na ten obiekt "całkowicie bezsensownym" i przypomnieli, że to tykająca bomba, i jedno z najpoważniejszych zagrożeń w dzisiejszej Europie.

"Jeśli składowisko odpadów nuklearnych zostanie zniszczone w wyniku ostrzału artylerii, pył radioaktywny może pokryć tereny krajów Unii Europejskiej" - ostrzegł przedstawiciel ukraińskiego MSW Anton Heraszczenko

Siły ukraińskie walczą z wrogiem atakującym z trzech stron. Dzisiaj nad ranem Rosja przeprowadziła atak na Ukrainę z lądu, morza i powietrza. Oficjalnie jest to największy atak na państwo europejskie od czasów II wojny światowej.

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

ZNAJDZIE SIĘ  KIJ NA BANDEROWSKI RYJ

Nieposłuszeństwo jest prawdziwą podstawą wolności, posłuszni muszą być niewolnicy” – George Orwell.

Portret użytkownika inzynier magister

To nie jest nasza wojna

To nie jest nasza wojna

Jestem Polakiem więc obowiązki mam polskie – nie ukraińskie, nie rosyjskie, nie amerykańskie czy niemieckie. Karku nie będę nadstawiał w imię wojny, w której ostatecznymi zwycięzcami będą Amerykanie czy Chińczycy.

Żal i smutek tylko, że Słowianie jak to często w historii bywało wykorzystywani są do realizacji interesów, tych którzy Słowian mieli i mają za podludzi. Solidaryzującym się z Ukraińcami Polakom proponuję pamiętać jak Ukraińcy solidaryzują się z pomordowanymi Polakami, kobietami i małymi dziećmi, którzy bez godnego pochówku i identyfikacji leżą na Wołyniu, Podolu i w Małopolsce Wschodniej pomordowani w bestialski sposób.

Tak, ci którzy ich mordowali w zdecydowanej większości już nie żyją, ale ich dzieci i wnuki poczynania swoich dziadków usprawiedliwiają i robią z nich bohaterów. My dla Ukrainy zrobiliśmy więcej niż jakikolwiek inny kraj, oddaliśmy jej znaczną część własnego terytorium z majątkiem bez rekompensaty. W ukraińskich muzeach wiszą obrazy Matejki i Kossaka, to przecież nie byli ukraińscy malarze.

W ukraińskich domach w codziennym użytku są skradzione przedmioty z polskich domostw, których gospodarzy torturowano, gwałcono, wymordowano, ich własność skradziono a domy albo zajęto albo spalono. Nie zamierzam o tym zapominać dopóki na Ukrainie będą budowane pomniki rzeźnikom a Ukraińcy będą opowiadać bajki, że byliby potęgą światową, ale przez całe wieki wykorzystywali ich albo Moskale albo Lachy.

Uzyskali niepodległość 30 lat temu, co z tą niepodległością zrobili? Ano roztrwonili. W kraju panował bezład i anarchia, pijaństwo, złodziejstwo i narkomania. Magazyny z bronią i amunicją otrzymaną w spadku po sowieckiej nieboszczce topniały w oczach, broń sprzedawano do Afryki i na Bliski Wschód. Żal wam dziś Ukraińców? Oni nie mieli sumienia sprzedając broń do afrykańskim watażkom, którzy wykorzystywali ją do plemiennych rzezi. Dziś skamlą o broń i amunicję. Pieniądze za ich własną przytuliły tzw. ukraińskie elity.

Zacząłem Dmowskim i Dmowskim skończę, który pisał, że Ukraina była jest będzie zawsze siedliskiem niepokojów międzynarodowych i problemów. Współcześni analitycy dorobią do tego naukowy warsztat i za Zbigniewem Brzezińskim powiedzą, że Ukraina pełni rolę geopolitycznego sworznia i jest konieczne aby znalazła się w rękach amerykańskich dla zapewnienia przez USA kontroli nad światem. Nie mam ochoty brać udziału w amerykańskich cynicznych kierkach zmierzających do podporządkowania sobie jak największej części świata.

To nie jest nasza wojna, a pomoc dla Ukrainy uzależniona powinna być od zmiany postawy władz ukraińskich względem Polski. W świecie nie ma Świętych Mikołajów i nikt niczego nikomu nie daje za darmo. Pora tę zasadę zrozumieć. Wszystkim zainteresowanym genezą tego konfliktu polecam książkę „Ukraińska Szachownica. Kto i po co wywołał wojnę na Ukrainie” wydaną przez Wydawnictwo Wektory w 2018 roku.

Arkadiusz Miksa

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Kwazar

Może mi ktoś wyjaśnić po co,

Może mi ktoś wyjaśnić po co, każe się szeregowym żołnierzom ukraińskim nadal walczyć, jak to już jest koniec ?  Punkty strategiczne zajęte,lotniska zniszczone,Kijów opanowany, zgrupowania zbrojne (to nawet nie są związki taktyczne,dywizje itd w sensie wojskowym) rozbite.Po co, tym szeregowym żołnierzom ktoś nadal każe ginąć ?! Czas się quarfa PODDAĆ ! 

Portret użytkownika Lucek Wąchozlewski

Przy tak ogromnej

Przy tak ogromnej dysproporcji potencjału ludzkiego i militarnego, tak jak walka polskiej armii w 1939 roku z Niemcami, podobnie walka Ukraińców z Rosją jest bezcelowa i jedyne co może przynieść to niepotrzebne ofiary, ogromne straty materialne ale przede wszystkim całe morze ofiar ludności cywilnej, dzieci, kobiet...

Lucek Wąchozlewski

Portret użytkownika Q

Zwykłe taktyczne zagranie ,

Zwykłe taktyczne zagranie , zniszczyć punkty obrony , zająć centra komunikacyjne i opanować energetykę. W tym przypadku jak wyłączą prąd to jak Ukraina zasili przemysł zbrojeniowy i wszystko inne ? Cywilizacja prądem stoi.

Strony

Skomentuj